Październik – to już tradycja, że przyszli Ogrodnicy, słuchacze kursu OGR-02 realizują zajęcia z roślin ozdobnych w Ogrodzie Botanicznym w Krakowie. To jedyna możliwość by zadziwić się różnorodnością, barwami i dekoracyjnością roślin jesienią. I tym razem słuchacze zapoznali się z historią Ogrodu Botanicznego, najstarszego z istniejących w Polsce. Przepiękna pogoda sprawiła, że czas poznawania roślin kwitnących, drzew i krzewów wciąż się wydłużał. Słuchacze mieli możliwość w naturze porównać rośliny pod względem cech morfologicznych będących wyrazem ich przystosowania do określonych warunków środowiska. Duże zainteresowanie wzbudziło alpinarium jako specjalne założenie ogrodowe imitujące siedliska wysokogórskie. Potem palmy, paprocie, sukulenty, storczyki oraz inne rośliny doniczkowe i egzotyczne podziwiane w szklarniach. Poczynione obserwacje, notatki i zdjęcia przydatne będą na zajęciach dydaktycznych odbywanych zimową porą w szkole. Ważne też, że uczestnicy po zajęciach wrócili do domów z przekonaniem, że spacery do Ogrodu Botanicznego dla miłośników roślin należy odbywać jak najczęściej bo każdy dzień, miesiąc – pora roku sprawia, że inne rośliny przyciągają uwagę i pozostają w pamięci. GALERIA
Konkurs: Odnawialne źródła energii na świecie
POLSKO- UKRAIŃSKA "SWATKA" SZKOLNA
Nasza szkoła, ZSP im. W. Witosa w Giebułtowie, miała zaszczyt wziąć udział w warsztatach pt. POLSKO- UKRAIŃSKA "SWATKA" SZKOLNA, zorganizowanych dzięki Fundacji Edukacja dla Demokracji. Dzięki temu wyjątkowemu wydarzeniu nawiązaliśmy współpracę oraz przyjaźń z dwiema szkołami z Ukrainy.
Z uwagi na liczną społeczność ukraińską w naszej placówce, takie działania mają kluczowe znaczenie w procesie integracji. Pomogą nam lepiej zrozumieć naszych ukraińskich uczniów i sprawnie wprowadzić ich w realia naszej szkoły. Integracja polskich i ukraińskich uczniów jest dla nas priorytetem, a w zgodzie i współpracy chcemy osiągnąć więcej i lepiej. Razem możemy budować mosty międzykulturowe i tworzyć przyjazne środowisko dla wszystkich. GALERIA
Oferta pracy - Frezer – szlifierz, Krzeszowice
Przygotowanie do matury z języka polskiego, angielskiego i matematyki
Z cyklu: SPOTKANIA Z COOLTURĄ
W miniony piątek klasy 3 TE i 3 TH odwiedziły Teatr Groteska. Wszystkim tym, którym kojarzy się on jedynie ze sceną dziecięcą, przypominamy, że Groteska posiada także interesujący repertuar dla starszej widowni. Na szczególną uwagę zasługuje spektakl "Dziwny przypadek psa nocną porą". Serdecznie polecamy wszystkim tę wzruszającą opowieść o empatii, odmienności i potrzebie akceptacji. GALERIA
„Rajd zielarsko-pszczelarski o puchar podkowca ” 27.09.2024
Nasza dzika przyroda - odkrywanie świata nietoperzy i pszczół
Plan lekcji
Od 1 września 2024 r. dzieci uchodźcze z Ukrainy zostaną objęte obowiązkiem edukacji
Zespół Leczenia Środowiskowego dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Wielka Wieś
Z radością informujemy o uruchomieniu na terenie gminy Wielka Wieś Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży, w którym bezpłatnie i bez skierowania można otrzymać wsparcie psychiatryczne i psychologiczne. Centrum jest efektem współpracy ze Szpitalem Dziecięcym św. Ludwika w Krakowie, który z dniem 1 sierpnia 2024 r otwiera Zespół Leczenia Środowiskowego dla małoletnich Mieszkańców naszej Gminy.
Specjaliści (psychiatra, psychoterapeuci dla młodzieży) będą przyjmować w Punkcie Wsparcia i Pomocy Rodzinie w Wielkiej Wsi, ul. Krakowska 53. Oferta pomocy będzie wciąż poszerzana.
Zachęcamy do współpracy psychoterapeutów dziecięcych (oferta pracy ).
Rejestracja pacjentów odbywa się za pośrednictwem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi osobiście (w godzinach funkcjonowania Ośrodka) lub telefonicznie, wraz z informacją o chęci skorzystania z opieki w ramach Zespołów Leczenia Środowiskowego: telefon: 12 419 11 01; 798 802 911
Koordynatorem działań ze strony Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej jest mgr Agata Goraj (a.goraj@gops.wielka-wies.pl).
Harmonogram egzaminów poprawkowych -sierpień 2024 r
Harmonogram egzaminów poprawkowych -sierpień 2024 r
Zakres materaiału do egzaminów poprawkowych dla poszczególych uczniów i słuchaczy został przesłany przez dziennik elektroniczny LIBRUS. Jest również do pobrania w sekretariacie szkoły w godzinach 8:00-15:00
Rajd Zielarsko Pszczelarski- o Puchar Podkowca
Czy można chronić przyrodę poznając zawody branżowe okazuje się, że jak najbardziej GALERIA
Rajd Zielarsko Pszczelarski- o Puchar Podkowca
28 maja 2024 r w ZSP Witosówka odbył się II Rajd Pszczelarsko Zielarski o Puchar Podkowca. Celem rajdu była przede wszystkim popularyzacja kształcenia zawodowego, m.in. zawodów logistyk, kierowca, hotelarz, fryzjer, ogrodnik, pszczelarz, ślusarz, stolarz, ponadto propagowanie wiedzy dotyczącej pszczół, ziół i nietoperzy wśród młodzieży szkolnej oraz ochrony nietoperzy,
w tym Podkowca małego.Wydarzenie było połączone z dniem otwartym, w czasie którego uczestniczy poznawali Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie i kierunki kształcenia zawodowego.
Uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami matematycznymi, wykazać się wiedzą dotyczącą nietoperzy, umiejętnościami praktycznymi, kreatywnością i pomysłowością.
Wydarzenie otrzymało patronat honorowy Starosty Krakowskiego, Pani Elżbiety Burtan. W rajdzie uczestniczyli prezes Jurajskiej Izby Gospodarczej Andrzej Bukowczan, zastępca dyrektora MODR Karniowice Wiesław Grochal.
Partnerzy wydarzenia to Kraina Podkowca projekt LIFE PODKOWIEC PLUS, Gmina Wielka Wieś, ZPKWM oraz Małopolski Oddział PTSM w Krakowie.
W rajdzie uczestniczyło 96 uczniów m.in. ze szkół w Krakowie, Modlnicy, Wielkiej Wsi, Białym Kościele, Przegini, Przybysławic, Bębła i Jerzmanowic.
Młodzież odwiedziła stanowiska branżowe i przyrodnicze, obsługiwane przez uczniów
i pracowników ZSP w Giebułtowie. W sumie ponad 100 osób spędziło czas pożytecznie
i atrakcyjnie np. ucząc się jazdy samochodem. Uczniowie m.in. wykonywali fryzury sportowe, obliczali prędkość lotu nietoperza, rozpoznawali krzewy, zioła i rośliny angażując wszystkie zmysły.Zwycięską drużyną okazała się grupa ze Szkoły Podstawowej w Jerzmanowicach, która zajęła I miejsce i otrzymała Puchar Podkowca. Puchar w imieniu Starosty Krakowskiego Pani Elżbiety Burtan wręczyła Pani Beata Kwatera Dyrektor Wydziału Edukacji Powiatu Krakowskiego.
W imieniu organizatorów dziękujemy za wsparcie i współorganizację promocji zawodów branżowych oraz ochrony środowiska, w tym nietoperzy.
Rajd organizowany był w ramach Programu Priorytetowego Edukacja Ekologiczna, finansowanego ze środków WFOŚiGW w Krakowie „Nasza Dzika przyroda-odkrywanie świata nietoperzy i pszczół”.
ZAINSPIROWANI HUNDERTWASSEREM
Kolejny konkurs plastyczny rozstrzygnięty!
Tym razem zadaniem uczestników było zaprojektowanie własnego domu marzeń.
Inspiracją była twórczość austriackiego artysty, Friedensreicha Hundertwassera.
A oto wyniki konkursu:
I miejsce: Artur Gałaś (2 TE)
II miejsce: Kinga Jagielska (2 TE)
III miejsce: Michał Baliński (4 TE)
Ponadto jury przyznało dwa wyróżnienia: dla Pauliny Matrac (4 TE) oraz Klaudii Rogóż (4 TE).
Laureatom gratulujemy zwycięstwa, a pozostałym uczestnikom życzymy wytrwałości na przyszłość.
Bądźcie kreatywni i rozwijajcie swoje talenty!
Jak napisać najlepsze CV i dostać jak najlepszą pracę
Portal praca.pl opublikował artykuł, który powinien zainteresować wszystkich przyszłych Mechaników Samochodowych, zapoznajcie się proszę:
Z artykułu dowiemy się:
- Jak napisać CV mechanik samochodowy?
- CV mechanik samochodowy - jak się wyróżnić na tle konkurencji?
- CV mechanik samochodowy po angielsku - o jakich zwrotach należy pamiętać?
- Darmowy kreator CV - gdzie można go znaleźć?
- CV mechanik samochodowy - wzór
Mamy nadzieję, że artykuł i porady w nim zawarte pomogą Wam napisać jak najlepsze CV i dostać jak najlepszą pracę. Serdecznie zapraszamy do lektury!
Archiwum Aktualności