Nawigacja

 • Pszczelarze na ostatniej wycieczce roku szkolnego 2019-2020

  Pszczelarze na ostatniej wycieczce roku szkolnego 2019-2020

  Dzięki uprzejmości pana  Andrzeja Kuliga  słuchacze kursu pszczelarskiego poznali dodatkowe tajniki gospodarki pasiecznej. Słuchacze zobaczyli pawilon pszczelarski, dowiedzieli się na czym polega hodowla pszczół w takich warunkach, następnie pan opowiedział nam o pasiekach zakładanych w miastach na dachach budynków różnych instytucji. Taka pasieka to wiele korzyści:

  - zainteresowanie pszczelarstwem, a co za tym idzie spożyciem miodu,

  - kontakt z przyrodą, relaks, a może nowa pasja i wiele innych korzyści.

  Nasz gospodarz pokazał również część swojej pasieki koło domu. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ciekawy wykład, spostrzeżenia i wiedzę przekazaną słuchaczom. Bardzo dziękujemy GALERIA

 • Terminy egzaminów poprawkowych – sierpień 2020 r.

 • Komunikat

  Uczniowie klas: I Bg  I Bp  IIB  III B

  Informujemy, że od 29.06.2020 r. przywrócone zostają zajęcia praktyczne u pracodawców dla wszystkich uczniów branżowej szkoły I stopnia będących młodocianymi pracownikami

  Pilny komunikat MEN

   

 • Zapraszamy do ZSP Giebułtów!

  Zapraszamy do ZSP Giebułtów!
 • Film promocyjny technikum eksploatacji portów i terminali

 • KONSULTACJE Z PEDAGOGIEM SZKOLNYM

  KONSULTACJE Z PEDAGOGIEM SZKOLNYM

  SERDECZNIE ZAPRASZAM UCZNIÓW, RODZICÓW, NAUCZYCIELI

  NA INDYWIDUALNE STACJONARNE KONSULTACJE

  1, 8, 15 CZERWCA OD GODZINY 9:00 DO 12:00

 • Oferta edukacyjna

 • Koronawirus w Polsce

  Czym jest koronawirus?

  Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

  Jak często występują objawy?

  Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.

  Kto jest najbardziej narażony?

  Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

  Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

  Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu, zaprezentowane poniżej. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową np. grypie sezonowej (w przypadku której, szczyt zachorowań przypada w okresie od stycznia do marca każdego roku).

  Gdzie do tej pory stwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem?

  Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem zarejestrowano w Chinach (99%), głównie w prowincji Hubei. Pozostałe osoby „zawlekły” wirusa do innych krajów Azji, Europy, Oceanii i Ameryki Północnej i zakaziły (np. w Niemczech, we Francji, w Wielkiej Brytanii) kolejne osoby.

  Infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia. Jest czynna przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Pod numerem :

  800 190 590 możemy porozmawiać z konsultantem Narodowego Funduszu Zdrowia i zapytać o wszystko, co związane z podejrzeniem koronawirusa i naszym stanem zdrowia. Warto zaznaczyć, że infolinia ma charakter informacyjno-edukacyjny i nie służy wzywaniu pomocy ani zgłaszaniu przypadków zachorowań.

 • Wolontariusze ZSP w Giebułtowie

  Wolontariusze ZSP w Giebułtowie

  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w ramach współpracy z Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym  wolontariusze ZSP w Giebułtowie piszą kartki, które będą wysłane do dobroczyńców wspierających najuboższych ludzi mieszkających w Afryce i Ameryce Południowej.

 • BUSINESS VERSUS SMOG

  BUSINESS VERSUS SMOG

  Nie wszyscy wiedzą z jakiego języka pochodzi słowo SMOG? Jaki jest jego skład? Czym różni się smog typu londyńskiego od typu Los Angeles? Które miasta mają największą liczbę dni w których zanotowano przekroczenie norm stężenia pyłów w powietrzu? Na te i inne pytania klasy: 1 TH, 1 TE, 2 TH, 1BG poznały odpowiedzi podczas warsztatów ekologicznych przeprowadzonych przez panią Monikę Bogusz pracownika firmy CAN-PACK w ramach projektu BUSINESS VERSUS SMOG. Dziękujemy za spotkanie, poświęcony czas oraz solidną porcję wiedzy.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • VII POWIATOWY OBCOJĘZYCZNY PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH

  VII POWIATOWY OBCOJĘZYCZNY PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH

  28 lutego 2020 r. w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie odbył się VII POWIATOWY OBCOJĘZYCZNY PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH – SKAWINA 2020. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Krakowski pan Wojciech Pałka. Naszą szkołę reprezentowali: Sofia Kondriatuk która przedstawiła interpretację wiersza "Geburtstagsgedicht" w języku niemieckim oraz Viacheslav Sukholeister, który zaśpiewał angielską piosenkę pt. "Believer"

  W gronie gości, znaleźli się min.: konsul Federacji Rosyjskiej konsul USA , przedstawiciel Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Fundacji Russkij Mir, sekretarz Zarządu Skawińskiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast, wiceprezes Fundacji Dar Serca oraz przedstawiciel edukacyjny z Wydawnictwa Pearson. Zmaganiom konkursowym towarzyszył pokaz taneczny

 • Współpraca z Jutrzenką Giebułtów

  Współpraca z Jutrzenką Giebułtów

  Nasza szkoła w związku z powstającą przy Liceum, klasą sportową, podpisała porozumienie z kolejnym partnerem, lokalnym klubem piłkarskim występującym na szczeblu III ligowym Jutrzenka Giebułtów. Chcielibyśmy aby młodzież, która będzie się uczyć w naszej szkole, krocząc ścieżką sportową miała wiele możliwości rozwoju. W ramach piłki nożnej wspierać Nas będzie właśnie Jutrzenka. Umowę współpracy podpisali: dyrektor Paweł Sikora wraz z prezesem klubu Tadeuszem Gątkiewiczem w obecności dyrektora sportowego Jutrzenki Michała Wiechety i nauczyciela Tomasza Dudka. GALERIA

 • Wolontariusze ZSP w Giebułtowie zbierają zakrętki dla chorego Kacperka

  Wolontariusze ZSP w Giebułtowie zbierają zakrętki dla chorego Kacperka

  Wspierając akcję organizowaną przez Caritas w Modlnicy, wolontariusze ZSP w Giebułtowie zbierają zakrętki dla chorego Kacperka, mieszkańca Gminy Wielka Wieś.

 • Wycieczka do Parku Edukacji Globalnej

  Wycieczka do Parku Edukacji Globalnej

  Ferie minęły bardzo szybko. Zaraz po ich zakończeniu młodzież ZSP w Giebułtowie odwiedziła Park Edukacji Globalnej "Wioski Świata", gdzie spotkała się z wolontariuszami którzy byli lub wyjeżdżają na misje. W tym miejscu dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy związanych z pobytem wolontariuszy w Afryce i Ameryce Południowej oraz o zaletach i zagrożeniach w ich pracy. Wzięliśmy również udział w warsztatach o Antarktydzie i Arktyce: pracowaliśmy w grupach, oglądaliśmy zdjęcia i filmy. Dzięki temu dowiedzieliśmy się m.in. czym jest łapacz chłodu, co używano do budowy igloo, skąd pochodzi nazwa Arktyka, co jedzą ludzie ją zamieszkujący. Poznaliśmy różnice geograficzne i biologiczne między Arktyką i Antarktydą. GALERIA

 • WYCIECZKA NA LITWĘ organizowana przez ZSP w Giebułtowie

  WYCIECZKA NA LITWĘ organizowana przez ZSP w Giebułtowie
 • Wyjście do kina w ramach Koła Miłośników Krakowa i okolic

  Wyjście do kina w ramach Koła Miłośników Krakowa i okolic

  12 lutego 2020 r. grupa uczniów z "Koła Miłośników Krakowa i okolic", pod opieką pani Agnieszki Kopijki, wybrała się po lekcjach do Multikina.

  Wybraliśmy film „Dr Dolittle”. 

  To piękna opowieść o tym, że naturę trzeba szanować a zwierzęta mądrze kochać.

 • Pracodawcy, Instruktorzy praktycznej nauki zawodu

  Pracodawcy, Instruktorzy praktycznej nauki zawodu

  Szanowni Państwo,

  Pracodawcy, Instruktorzy praktycznej nauki zawodu

  W zakładce materiały do pobrania publikujemy przykładowe  programy nauczania dla szkoły branżowej I stopnia. Bardzo prosimy o uwagi po zapoznaniu się z programem zajęć praktycznych dla danego zawodu.

 • ZAGRALIŚMY CHARYTATYWNIE Z GMINĄ I REPREZENTACJĄ POLSKI

  ZAGRALIŚMY CHARYTATYWNIE Z GMINĄ I REPREZENTACJĄ POLSKI

  25 stycznia Dyrektor Szkoły Paweł Sikora, nauczyciel Tomasz Dudek oraz dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego: Oliwia Sobocińska, Natalia Walczak i Izabela Babiuch wzięli udział w meczu charytatywnym pomiędzy reprezentacją oldbojów Gminy Wielka Wieś a Reprezentacją Polski +35 w futsalu. Podczas spotkania trwała zbiórka pieniędzy na bardzo kosztowne leczenie Kacpra Ryło, a w samym wydarzeniu sportowym lepsi okazali się zawodnicy reprezentujący Wielką Wieś.


  Gmina Wielka Wieś (oldboje)- Reprezentacja Polski w Futsalu (oldboje) 9:5
  Tomasz Księżyc 3, Krzysztof Szumiec 2, Piotr Pasternak 2, Tomasz Dudek 1, Piotr Brożek 1- Karol Stelmasiński 3, Mariusz Kubanek 1, Dominik Maślon 1.

  Wielka Wieś: Wołos Krzysztof (C), Księżyc Tomasz, Szumiec Krzysztof, Pasternak Piotr, Dudek Tomasz, Brożek Piotr, Kralka Grzegorz, Kawalec Sławomir, Targosz Radosław.

  Reprezentacja Polski: Porwet Tomasz (C), Stelmasiński Karol, Kubanek Mariusz, Maślona Dominik, Dobrowolski Artur, Karlak Bartłomiej, Kasiński Wojciech, Ziółkowski Wojciech, Kwapisz Łukasz, Byrczek Maciej.

  Sędziowali: Sikora Paweł, Małek Mateusz. GALERIA

 • Styczniowe wyjście uczestników Koła Miłośników Krakowa i okolic.

  Styczniowe wyjście uczestników Koła Miłośników Krakowa i okolic.

  W dniu 3 stycznia 2020 roku uczestniczyliśmy w pięknym Koncercie Kolęd na scenie Klubu 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie.

  Opiekun Koła zainteresowań, pani Agnieszka Kopijka, nie bez powodu wybrała ten szczególny koncert dla swoich uczniów. Spotkaliśmy się z solistami, muzykami i przyjacielami z Fundacji Artystycznej Cantito. Grupę tworzą osoby niewidome, jak i pełnosprawne. Koncert składał się z polskich pastorałek i utworów świątecznych. Było cudnie!

   

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie
  Osiedle Szkolne 8
  32-085 Giebułtów
 • 12 419-20-19, 419-70-18