Nawigacja

 • Październikowa wycieczka w ramach „Koła Miłośników Krakowa i okolic”

  Październikowa wycieczka w ramach „Koła Miłośników Krakowa i okolic”

  W dniu 7 października, po zajęciach lekcyjnych, uczestnicy „Koła Miłośników Krakowa i okolic” wraz z opiekunem, panią Agnieszką Kopijką pojechali do Krakowa. Tematem wycieczki był „Kraków w Mrokach Średniowiecza”.

  Przenieśliśmy się w dawne czasy dzięki ciekawym opowieściom pani przewodnik. Zaczynając od historii Barbakanu, Bramy Floriańskiej, Kościoła Mariackiego i wielu ciekawych miejsc w rejonie Rynku Głównego, a wszystko w spowitym mrokiem, średniowiecznym Krakowie.

  Pełni wrażeń zakończyliśmy naszą wyprawę ciemną nocą…..        GALERIA

 • „JESTEŚMY GRUPĄ" Zajęcia integracyjne dla klas I

  „JESTEŚMY GRUPĄ" Zajęcia integracyjne dla klas I

  Integrowanie klasy to bardzo ważny element oddziaływań wychowawczych.  Wrzesień jest miesiącem, w którym uczniowie i nauczyciele podejmują nowe wyzwania. Jednym z trudniejszych zadań jakie stoją przed uczniami jest powrót do funkcjonowania w grupie. Po okresie rozluźnienia trzeba wrócić do systemu jaki obowiązuje w szkole, komunikowania się z rówieśnikami, rozwiązywania konfliktów i poszukiwania po raz kolejny swojego miejsca. W obliczu istniejących zagrożeń, jakie czyhają na młodzież, działania integrujące stanowią ważny czynnik szeroko rozumianych oddziaływań profilaktycznych. GALERIA

  Główne cele zajęć to:

  1. Ułatwienie młodzieży wzajemnego poznania się. Nawiązanie satysfakcjonujących kontaktów z rówieśnikami.

  2. Uczenie poszanowania indywidualności każdego człowieka.

  3. Praca nad udzielaniem informacji w atmosferze wzajemnego zaufania

  i bezpieczeństwa.

  4. Odreagowanie negatywnych emocji, zmniejszenie napięć i niepokojów związanych z nową sytuacją szkolną

  5.Akceptacja siebie, wzrost zaufania do innych.

 • IV Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Ponadpodstawowych o puchar Starosty

  IV Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Ponadpodstawowych o puchar Starosty

  24 września na obiekcie trzecioligowej Jutrzenki Giebułtów nasza szkoła zorganizowała czwartą już edycję turnieju piłki nożnej szkół o puchar starosty Wojciecha Pałki.

  Turniej wpisał się już na stałe w kalendarz piłkarskich imprez Powiatu Krakowskiego. 

  Siedem reprezentacji szkół podzielono na dwie grupy, a rywalizacja w każdej z nich odbywała się na dwóch boiskach jednocześnie. 

  Turniej wygrała ekipa LO Skawina, która w finale w karnych pokonała ZSTE Skawina. W meczu o trzecie miejsce ZSP Krzeszowice wygrały w karnych z LO Piekary, a nasza reprezentacja ZSP Giebułtów zajęła 5 miejsce, pokonując w karnych ZSRCKU Czernichów. Ostatnie miejsce zajęła drużyna ZSiPO w Skale.

   Na koniec odbyła się tradycyjnie, uroczystość wręczania nagród zespołowych i indywidualnych.

   

  Relacja

  Pełna fotogaleria

   

  Grupa A:

  Krzeszowice - ZSTE Skawina 0:1

  Czernichów - Skała 1:1

  Krzeszowice - Czernichów 1:1

  ZSTE Skawina - Skała 4:0

  Krzeszowice - Skała 3:1

  ZSTE Skawina - Czernichów 6:0

   

  Grupa B:

  Piekary - LO Skawina 1:2

  Giebułtów - Piekary 2:2

  LO Skawina - Giebułtów 4:0

   

   

  Półfinały:

  ZSTE Skawina - Piekary 2:0

  Krzeszowice - LO Skawina 1:3

   

  O 5.miejsce:

  Giebułtów - Czernichów 2:2, k.4-3

   

  O 3.miejsce:

  Piekary - Krzeszowice 0:0, k.1-2

   

  Finał:

  ZSTE Skawina - LO Skawina 1:1, k.4-5

   

 • Wrześniowa wycieczka w ramach „Koła Miłośników Krakowa i okolic”

  Wrześniowa wycieczka w ramach „Koła Miłośników Krakowa i okolic”

  Uczestnicy „Koła Miłośników Krakowa i okolic” wyruszyli w piękne, wtorkowe popołudnie do Pieskowej Skały. Opiekun grupy, pani Agnieszka Kopijka, wybrała to miejsce ze względu na jego szczególny charakter, historię i znaczenie dla naszej okolicy. Zamek Pieskowa Skała to najlepiej zachowana rezydencja obronna Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Przewodnikiem naszej grupy był sam kustosz zamku, Pan Olgierd Mikołajski.

  Rozpoczęliśmy od „produkcji” monet, dokładnie rzecz ujmując, wybijania ich sposobem naszych przodków. Następnie zwiedzaliśmy zamek, poznając jego historię. Byliśmy zachwyceni sienią wjazdową z piecem chlebowym umieszczoną w budynku bramnym, dziedzińcem otoczonym pięknymi krużgankami arkadowymi upodabniającymi go do królewskiego Wawelu oraz ekspozycją główną muzeum. Na zakończenie wybraliśmy się na taras kawiarni, z którego rozciąga się malownicza panorama Doliny Prądnika z dominującą w krajobrazie najsłynniejszą polską skałą – Maczugą Herkulesa. GALERIA

 • Młodzież z Cypru w ZSP

  Młodzież z Cypru w ZSP

  16.09.2019 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Giebułtowie odbył się Dzień Powitalny dla 15- osobowej grupy młodzieży z Cypru w ramach programu "Erazmus +".Wraz z uczniami ZSP uczniowie z Cypru zwiedzili budynek szkoły, obserwowali zajęcia lekcyjne i rozegrali mecz piłki nożnej na naszym świeżo oddanym boisku sportowym.Po meczu, Sebastian i Asia z Fundacji Internationaler Bund Polska wyświetlili film przedstawiający najważniejsze wydarzenia z historii Polski i gruntownie przepytali wszystkich uczestników z najważniejszych wydarzeń historycznych Polski.Z niecierpliwością czekamy na kolejna grupę młodzieży z Cypru na wiosnę. Dziękujemy i do zobaczenia GALERIA FB

 • Koło Miłośników Krakowa i okolic

  Koło Miłośników Krakowa i okolic

  Koło zainteresowań powstało w naszej szkole od września 2019 roku. 

  Jest skierowane do osób promujących zdrowy styl życia, pasjonatów fotografii   i przyrody, osób interesujących się historią.

  Celem głównym są działania edukacyjne i wychowawcze: rozpowszechnianie kultury i sztuki, propagowanie sportu, turystyki i rekreacji wśród młodych ludzi. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, po lekcjach!

  Opiekunem koła zainteresowań jest pani mgr Agnieszka Kopijka.

  Najbliższe terminy wyjazdów:

  24 września 2019 roku - Zamek w Pieskowej Skale.

  07 października 2019 roku - „Kraków w Mrokach Średniowiecza”.

 • Uroczyste otwarcie naszego nowego boiska 

  GALERIA

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 przebiegło w wyjątkowej atmosferze. Podczas uroczystości zostało oddane do użytku nowoczesne boisko wielofunkcyjne. W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście:Wicemarszałek Senatu Marek Pęk, Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Posłowie na sejm RP Elżbieta Duda i Ireneusz Raś, Starosta Krakowski Wojciech Pałka, Wicestarosta Krakowski Arkadiusz Wrzoszczyk, Członek Zarządu Powiatu Tadeusz Nabagło, Przewodniczący Rady Powiatu Piotr Goraj, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Marek Piekara, Wójt Gminy Wielka Wieś Krzysztof Wołos, Radni Powiatu i Gminy, Starszy Wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty Irena Kuźmińska, Dyrektor Wydziału Architektury, Budownictwa, Inwestycji i Remontów mgr inż. arch. Izabela Wróblewska-Mółka, Główny Specjalista Maria Bochniak, była Dyrektor ZSP w Giebułtowie Stanisława Szumiec, dyrektorzy szkół powiatowych i gminnych, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji, pracodawcy: LS Airport Services S.A oraz AUCHAN Bronowice, wykonawcy obiektu sportowego.

  Zaproszeni goście oraz cała społeczność szkolna mogli obejrzeć mecz rozegrany pomiędzy nauczycielami i przyjaciółmi szkoły a uczniami. Pierwszą bramkę w tym meczu strzelił dyrektor ZSP w Giebułtowie Paweł Sikora.

  Dyrekcja Szkoły składa serdeczne podziękowania Sponsorom: Właścicielom Krakowskiego Centrum Konferencyjnego- Dwór w Tomaszowicach za wyszukany catering, Cukierni Państwa Stochalskich za słodkości palce lizać, Piekarni Pani Beaty Cader za pyszne, typowo polskie pieczywo, Firmie Colorex za pomoc w organizacji imprezy w plenerze.

 • Pokazowy mecz na otwarcie nowego obiektu sportowego szkoły

  Pokazowy mecz na otwarcie nowego obiektu sportowego szkoły

  Tuż po oficjalnych uroczystościach otwarcia nowego obiektu sportowego w Giebułtowie, nauczyciele i przyjaciele szkoły rozegrali mecz piłkarski z młodzieżą uczniowską. Przy dopingu zaproszonych gości, w rywalizacji sportowej było wiele emocji i strzelono piękne gole. W regulaminowym czasie gry był remis 4:4 a w rzutach karnych lepsza okazała się młodzież.

  Nauczyciele & Przyjaciele Szkoły - Uczniowie 4:4, k.1:3
  Gole: Paweł Sikora, Krzysztof Wołos, Tomasz Dudek x2 - Kamil Foltman x2, Jakub Badowski x2.

  Skład Nauczycieli i Przyjaciół Szkoły: Tadeusz Nabagło (kapitan drużyny), Krzysztof Wołos, Sławek Kawalec, Paweł Sikora, Tomasz Dudek, Robert Grajny, Bartosz Grela, Henryk Siudek.

  Uczniowie: Michał Flak, Jakub Badowski, Kamil Foltman, Bartek Bogucki, Robert Bieda, Eryk Kaciczak, Wojciech Karpała, Jakub Śladowski, Kacper Siudy

  GALERIA

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Oficjalne odebranie wielofunkcyjnego boiska sportowego

  Oficjalne odebranie wielofunkcyjnego boiska sportowego

  Dnia 12.08.2019 roku odbyło się oficjalne odebranie wielofunkcyjnego boiska sportowego (orlik + balon). W spotkaniu uczestniczył Starosta Krakowski Wojciech Pałka, Przewodniczący Rady Powiatu Piotr Goraj, Radni Janina Grela i Tadeusz Nabagło oraz Dyrektor Wydziału Edukacji Lidia Pycińska. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a już od 2 września boisko sportowe zostanie udostępnione naszej młodzieży. GALERIA

 • Nowe podstrony naszej szkoły na FB

  Nowe podstrony naszej szkoły na FB

  Zapraszamy na FB do:

  Szkoły Branżowej

  Technikum

  Liceum

 • Znak Jakości Europejskiego Korpusu Solidarności dla ZSP w Giebułtowie

  Znak Jakości Europejskiego Korpusu Solidarności dla ZSP w Giebułtowie

  Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowa Agencja Europejskiego Korpusu Solidarności informuje, żew dniu 9.07.2019 Zespół Szkol Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Giebułtowie otrzymał Znak Jakości Europejskiego Korpusu Solidarności w zakresie: wolontariatu (organizacja goszcząca).

 • Egzaminy poprawkowe

  Egzaminy poprawkowe

  Wszystkie egzaminy poprawkowe odbędą się 30 sierpnia:            

  język polski, godzina 10:00

  matematyka, godzina 10:00

  chemia, godzina 12:00;

  Maturalne egzaminy poprawkowe odbędą się 20 sierpnia, początek godzina 9:00

 • Pożegnanie Sevval, naszej Koleżanki z Turcji.

  Pożegnanie Sevval, naszej Koleżanki z Turcji.

  Dziękujemy za przesympatyczny rok, spędzony razem z Sen Sevval!

  Było nam bardzo miło gościć uczennicę z Turcji, uczestniczkę programu AFS - wymiana międzykulturowa uczniów. Sevval uczęszczała przez caly rok szkolny do pierwszej klasy technikum hotelarskiego. W bardzo krótkim czasie nauczyła się języka polskiego. Szybko zintegrowała się z rówieśnikami. Zaangażowana była w wolontariat szkolny. Uczestniczyła w wielu wycieczkach. Zapamiętamy na długo wspólny wyjazd do Zakopanego i niesamowity widok z ośnieżonego Kasprowego Wierchu. Sevval była zachwycona pięknem naszych gór i przyrodą. Nasza koleżanka z Turcji nie kończy przygody z Polską. Mamy już zaplanowane spotkanie w naszej szkole za kilka lat. Istnieje też duże prawdopodobieństwo, że Sevval będzie studiować w Krakowie.

  Sevval, życzymy wszystkiego dobrego oraz wielu sukcesów. Dla Ciebie pamiątka, która zawsze będzie kojarzyć się z naszą szkołą i tak bliskim nam miastem Krakowem. Do zobaczenia!

   

  Pozdrawiamy

  wychowawca klasy Agnieszka Kopijka

  uczniowie klasy 1th

 • Warsztaty pszczelarskie

  Warsztaty pszczelarskie

  Warsztaty pszczelarskie to prawdziwe wyzwanie dla młodych pszczelarzy z kursu RL.04. Zajęcia ,,w teorii” już się skończyły i trzeba zmierzyć się z prawdziwym wyzwaniem. Produkcja matek pszczelich to specjalność mistrza pszczelarskiego pani Aleksandry Opoki, która od wielu lat produkuje matki pszczele i swoją wiedzą dzieliła się z naszymi kursantami. Rozpoznawanie nosemozy i innych chorób już nie sprawia problemu dzięki warsztatom przeprowadzonym przez panią doktor weterynarii Marię Zoń. Teraz również przegląd rodzin, osadzanie rojów i znakowanie matek wykonane w praktyce podnosi umiejętności i daje dużo satysfakcji. Zapraszamy następnych chętnych na kurs pszczelarski – u nas dużo się dzieje! GLAERIA

 • .

 • Wycieczka klasy 3 TE

  Wycieczka klasy 3 TE

  Wycieczka klasy 3 TE do Śląskiego Centrum Logistyki w Gliwicach.

 • Dzień Dziecka

  Dzień Dziecka

  W dniu dzisiejszym w Białym Kościele współorganizowaliśmy Dzień Dziecka wspólnie z: Gminą Wielka Wieś, OSP Biały Kościół, "Białokościelankami", Stowarzyszeniem "Pozytywka", Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu, Szkołą Podstawową w Białym Kościele, Przedszkolem Samorządowym w Wielkiej Wsi. GALERIA

  Nasza młodzież pod opieką pani wicedyrektor Małgorzaty Kamińskiej oraz nauczycieli: Doroty Kolemby, Agaty Łagody i Magdaleny Sokół-Kolarskiej przygotowała konkursy i zabawy sportowe. Na naszym stoisku dziewczynki mogły sobie pozaplatać kolorowe warkoczyki oraz otrzymać wykonaną specjalnie dla nich bransoletkę.Więcej zdjęć znajdziecie na naszej stronie w portalu społecznościowym Facebook. https://pl-pl.facebook.com/ZSPGiebultow/

 • Spotkanie z Policjantem z KMP Kraków.

  Spotkanie z Policjantem z KMP Kraków.

  W środę odwiedził nas policjant z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Tematem spotkania był sposób prawidłowego reagowania na zagrożenia które mogą pojawić się w szkole.W spotkaniu udział wzięli udział uczniowie Technikum Eksploatacji Portów i Terminali, Technikum Hotelarskiego i Szkoły Branżowej.

  Spotkanie zostało zorganizowane przez Dorotę Kolembę.

 • Znak jakości Europejskiego Korpusu Solidarności

  Znak jakości Europejskiego Korpusu Solidarności

  Nasza szkoła stara się uzyskanie tego znaku. Fakt jego posiadania umożliwi nam przyjecie wolontariuszy z różnych państw. Osoby te będą codziennymi gośćmi w naszej szkole. Wspólnie z nami będą realizować różne zadania.W piątek (7 czerwca 2019) odbyło się spotkanie oficjalne z akredytatorką tego projektu. W spotkaniu wzięła udział również przedstawicielka naszej organizacji wspierającej - fundacji "Internationaler Bund Polska"."Znak Jakości potwierdza, że organizacja uczestnicząca w projekcie Europejskiego Korpusu Solidarności spełnia wszystkie standardy Europejskiego Korpusu Solidarności, tak aby zapewnić młodzieży wysokiej jakości projekty solidarnościowe w zgodzie z wartościami i celami Europejskiego Korpusu Solidarności".Źródło: http://eks.org.pl/znak-jakosci/

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie
  Osiedle Szkolne 8
  32-085 Giebułtów
 • 12 419-20-19, 419-70-18