Nawigacja

 • Drony – to nie takie trudne

  Drony – to nie takie trudne

  Dziesięciu uczniów z naszej szkoły ukończyło specjalistyczny kurs obsługi i pilotażu dronów o masie do 5 kg. Aby pilotować drona należy przejść specjalistyczne - lotnicze badania, następnie ukończyć kurs  z pozytywnym wynikiem i zdać egzamin  teoretyczny  i praktyczny UAVO VLOS. Ta umiejętność jest bardzo ceniona i przydatna w wielu dziedzinach: geodezji, geologii, fotografii, filmie, straży pożarnej, architekturze krajobrazu, we wojsku, poszukiwaniu ludzi, docieraniu do trudno dostępnych miejsc,itp. Pilotaż takiego urządzenia to również fajna zabawa i potrzebna umiejętność. GALERIA

 • Ani pszczoły ani pszczelarze nie śpią!

  Ani pszczoły ani pszczelarze nie śpią!

  Po przygotowaniu pszczół do zimowli pszczelarze zajęli się innymi pracami. Uczestniczyli w konferencji naukowej w naszej szkole, następnie brali udział w konferencji i 30 Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbyła się w grudniu. Obecnie jest czas na przygotowanie się do nowego sezonu, dlatego pszczelarze przygotowują nowe korpusy potrzebne na wiosnę. Pszczoły też nie śpią cały czas pracują, aby utrzymać właściwą temperaturę w ulu, by przeżyć do wiosny w jak najlepszej kondycji. Teraz do uli nie zaglądamy, aby pszczoły się nie denerwowały. Wszyscy czekamy na wiosnę! GALERIA

 • „Zawodowa przyszłość. List intencyjny: ZSP w Giebułtów - LS Airport Services, LS Technics

  „Zawodowa przyszłość.  List intencyjny: ZSP w Giebułtów - LS Airport Services, LS Technics

  GALERIA

  W dniu 18.12.2018r. dyrektor Szkoły Paweł Sikora i dyrektor Oddziałów Kraków i Gdańsk LSAS Krzysztof Mazur podpisali list intencyjny  o wzajemnej współpracy.
  LSAS – polskie przedsiębiorstwo zajmujące się obsługą naziemną samolotów na warszawskim Lotnisku Chopina, a także w portach lotniczych w Krakowie, Katowicach, Gdańsku oraz w Modlinie.
  Strony w  porozumieniu:
  •    deklarują zamiar współpracy w celu realizacji działań zmierzających do podniesienia jakości i efektywności kształcenia zawodowego zgodnie z potrzebami oraz kierunkami rozwoju LS Airport Services oraz LS Technics;
  •     zobowiązują się do pełnego wsparcia wzajemnych działań umożliwiających dostosowanie kształcenia zawodowego do obecnych potrzeb branży lotniczej w Polsce.

  Podejmowane działania w swoim założeniu obejmą młodzież pragnącą zdobyć odpowiednie do pracy w branży lotniczej kwalifikacje oraz grono pedagogiczne, które poprzez kontakt ze specjalistami będzie mogło podnieść swoje kwalifikacje, a tym samym skuteczniej przygotowywać przyszłe kadry do podejmowania pracy.
  W tym szczególnym dniu w Szkole odbyło się Spotkanie Wigilijne przygotowane przez uczniów kl. III technikum eksploatacji portów i terminali, technikum hotelarskiego oraz młodszych kolegów. Wigilię przygotował proboszcz parafii Giebułtów ks. Stanisław Gutt oraz pani Magdalena Sokół – Kolarska.
  Dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie i życzenia:Karolowi Tucharzowi – zastępcy wójta Gminy Wielka Wieś,  Krzysztofowi Mazurowi – dyrektorowi LSAS Oddziału  Kraków i Gdańsk,  Marcie Pietrzkiewicz – starszemu specjaliście ds. obsługi pasażerskiej, Michałowi Nowakowi – managerowi oddziału LSAS, Weronice Brożek – asystentce dyrektora LSAS, Annie Mida -   zastępcy dyrektora HoteluNovotel, Magdalenie Rożdżyńskiej – asystentce dyrektora HoteluNovotel, Marcie Ślęczka - managerowi senior regionu Auchan Polska.
   

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • „Zawodowa przyszłość” – opieka patronacka Auchan Polska sp.zo.o.

  „Zawodowa przyszłość” – opieka patronacka Auchan Polska sp.zo.o.

  W dniu 05 listopada 2018r. Szkoła podpisała umowę z Auchan Polska sp. o.o. o wzajemnej współpracy w branżowej szkole I stopnia w zawodach: sprzedawca, piekarz, cukiernik.  GALERIA


  Celem umowy jest:
  -sprawowanie przez Auchan opieki edukacyjno – dydaktycznej;
  -wspólne promowanie kształcenia zawodowego oraz zawodów objętych patronatem;
  -podniesienie jakości kształcenia zawodowego uczniów, w tym kształcenia praktycznego w realnym miejscu pracy;
  -zwiększanie stanu liczebnego przyszłych pracowników zawodach objętych patronatem poprzez wspólne inicjatywy edukacyjne uwzględniające oczekiwania, wymagania i możliwości każdej ze stron. W bieżącym roku szkolnym w firmie Auchan mieszczącej się w Galerii Bronowice praktyczną naukę zawodu odbywa 3 uczniów reprezentujących wszystkie trzy zawody patronackie. 
  Umowa o praktyczna naukę zawodu młodocianych pracowników, którą podpisali uczniowie przekłada się na wymierne korzyści związane z wyższym wynagrodzeniem, możliwościami uczestniczenia w kursach i  szkoleniach prowadzonych przez firmę. 
  https://www.auchan.pl/pl/sklepy/Auchan-Krakow-Bronowice
  https://www.auchan.pl/pl/dla-klienta/dzialamy-odpowiedzialnie
   

 • Wycieczka klasy 1TH

  Wycieczka klasy 1TH

  W dniu 5 grudnia 2018 roku, klasa 1th udała się wraz z wychowawcą, panią Agnieszką Kopijką oraz opiekunem, panem Arturem Firlejem, na wycieczkę do Krakowa. Naszym głównym celem było obejrzenie wystawy prezentującej kolekcję dzieł Stanisława Wyspiańskiego w Muzeum Narodowym. Zachwyciła nas również stała ekspozycja muzealna "Galeria Rzemiosła artystycznego". GALERIA

 • „ZAWODOWA PRZYSZŁOŚĆ” – prezentacja naszych pracodawców

  „ZAWODOWA PRZYSZŁOŚĆ” – prezentacja naszych pracodawców

  Novotel – międzynarodowa sieć hotelowa należąca do Accor Hotels.

  Hotele Novotel to obiekty klasy średniej kategorii *** lub **** zlokalizowane w dużych miastach, dzielnicach biznesowych i miejscowościach turystycznych. Kompleksowa oferta i wysoki standard usług dedykowane są zarówno turystom, jak i osobom podróżującym biznesowo.

  W Polsce do sieci należy 13 hoteli, zarządzanych przez Orbis, mieszczących się w 8 miastach: Gdańsk, Kraków, Katowice, Łódź, Poznań, Warszawa, Wrocław, Szczecin. GALERIA

  Współpraca z hotelem rozwija się bardzo dobrze i polega min. na rozwijaniu umiejętności uczniów w rzeczywistych warunkach pracy w postaci praktyk zawodowych kl. II i III technikum hotelarstwa, praktyk zawodowych dla  branżowej szkoły I stopnia w zawodzie kucharz oraz płatnych staży wakacyjnych dla uczniów.  Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

  PROJEKT HOTEL NOVOTEL

  Projekt polegał na wykonaniu sadzenia roślin w części reprezentacyjno – wypoczynkowej hotelu Novotel przy ul. Armii Krajowej 11 w Krakowie  wg projektu.Pracowali uczniowie technikum architektury krajobrazu oraz  klas zasadniczych. Efekt zaskoczył wszystkich. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 • Jesień w pasiece

  Jesień w pasiece

  Jesień w pasiece to czas wytężonej pracy. Słuchacze kursów RL04 i R17 mają pełne ręce pracy. W pasiece trzeba zrobić przegląd sprawdzić jak pszczoły są przygotowane do zimowli, czy mają odpowiednie zapasy, w jakiej kondycji jest matka pszczela i rodzina. Właściwa i ciągła opieka oraz ochrona przedchorobami i szkodnikami daje większą szansę na dobre zimowanie. W pracowni można przystąpić do innych prac jak remonty uli, przygotowanie narzędzi do drobnych prac stolarskich czy też oczyszczanie pyłku przy pomocy specjalnej wialni. GALERIA

 • Konferencja naukowa 1.12.2018r

  Konferencja naukowa 1.12.2018r
 • "Mam Marzenie"

  "Mam Marzenie"

  W naszą zbiórkę maskotek dla podopiecznych Fundacji "Mam Marzenie" włączyła się także nasza absolwentka Klaudia Katarzyńska. Dziękujemy.

 • Światowy Dzień Ubogich

  Światowy Dzień Ubogich

  W sobotę 17 listopada odwiedziliśmy wyjątkowe miejsce- Mały Rynek w Krakowie, gdzie w namiocie spotkań wolontariusze mogą pomóc w organizacji Światowego Dnia Ubogich. Nasi wolontariusze- uczniowie klasy 1 TH oraz 4 TK pod opieką mgr Artura Firleja i mgr Doroty Kolemby spędzili sobotnie przedpołudnie rozmawiając z osobami bezdomnymi, przygotowując posiłki oraz sprzątając namiot. Ten wyjątkowy dzień zakończyliśmy wizytą w pizzerii. GALERIA

 • Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo i Niemieckojęzycznych.

  Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo i Niemieckojęzycznych.

  W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Giebułtowie odbyła sięszósta edycja Konkursu Wiedzy o Krajach Anglo i Niemieckojęzycznych zorganizowana przez nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego ZSP w Giebułtowie. W tym roku, w dniu 16 listopada 2018roku uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące Stanów Zjednoczonych i Niemiec.    GALERIA

  W konkursie wzięło udział dziewięć drużynreprezentujących następujące szkoły ponadgimnazjalne:       

  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzeszowicach
  • Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznegow Czernichowie
  • Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale
  • Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Giebułtowie

   

   

   

  Wydarzeniu towarzyszyła wizyta zaprzyjaźnionych z naszą szkołą wolontariuszy z kilku państw europejskich- podopiecznych Fundacji Internationaler Bund, którzy przedstawili prezentacje na temat krajów swojego pochodzenia. Imprezie towarzyszyła degustacja  specjałów kuchni amerykańskiej.

  W pierwszej części konkursu – części quizowej,  każda drużyna  miała za zadanie odpowiedzieć na jak największą ilość pytań z wybranych zagadnień dotyczących Stanów Zjednoczonych i Niemiec. W drugiej części konkursu, każda z drużyn zaprezentowała przygotowany przez siebie plakat promujący Stany Zjednoczone oraz Niemcy. Ostatnia część konkursu polegała na przedstawieniu wybranej postaci z USA i Niemiec.

  Jury w składzie: Pani Natalia Cisoń, , Pani Dorota Legeżyńska oraz Pan Wojciech Dzido oceniało poprawność i bogactwo językowe wypowiedzi, poprawność merytoryczną, kreatywność i wkład pracy uczniów w przygotowanie prezentacji.

  Laureatami konkursu zostali uczniowie:

  1. ZSP w Giebułtowie
  2. ZSRCKU w Czernichowie
  3. ZSTE w Skawinie

   

  Fundatorem nagród dla laureatów był Powiat Krakowski,  oraz Goethe Institut w Krakowie (reprezentowany przez Pana Wojciecha Dzido). Nagrody wręczali: w imieniu Powiatu Krakowskiego członek rady powiatu Pani Janina Grela oraz dyrektor ZSP w Giebułtowie Pan Paweł Sikora. Organizatorzy konkursu składają podziękowania wszystkim nauczycielom języka angielskiego i niemieckiegoza przygotowanie uczniów do konkursu. Dziękujemy również międzynarodowym wolontariuszom z fundacji Internationaler Bund Polska za udział w wydarzeniu. Szczególne podziękowania kierujemy do Pań:Doroty Legeżyńskiej, Natalii Cisoń oraz Pana Wojciecha Dzido
  którzy były członkami jury. Dziękujemy wydawnictwom: Macmillan Polska, Pearson -Longman za wsparcie i współpracę przy organizacji konkursu.

  Organizatorami konkursu byli nauczyciele języków mgr Agnieszka Dudzic, mgr Dorota Kolemba mgr Karina Grajcar

 • 11 listopada - wyjątkowy Dzień

  11 listopada - wyjątkowy Dzień

  W piątek 9 listopada świętowaliśmy obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczysty apel przygotowany przez mgr Roberta Grajnego, rozpoczął ten wyjątkowy dzień. Punktualnie o 11.11 włączyliśmy się w akcję"Bijemy rekord dla Niepodległej" i zaśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego". Z tej okazji w Alei Maturzystów posadziliśmy dąb. GALERIA

 • Wycieczka zawodowoznawcza

  Wycieczka zawodowoznawcza

  Uczniowie klasy III TE w ramach programu nauczania pojechali na wycieczkę zawodowoznawczą pod opieką mgr inż Adama Gzyla i mgr Kariny Grajcar . Podróżowali różnymi środkami transportu m.i.n Pendolino i samolotem. Odwiedzili: Gdańsk, Gdynię, Sopot i Wrocław. Dzięki uprzejmości portu Gdańsk uczniowie zwiedzili port oraz terminal kontenerowy DCT. Zobaczyli jak funkcjonują środki transportu bliskiego w portach i terminalach przeładunkowych. Na trasie wycieczki nie zabrakło także historycznego miejsca- Westerplatte. Oprócz portu Gdańsk uczniowie zwiedzili przepiękna Gdynię. Podziwiali stojący w porcie okręt wojenny ORP Błyskawica a także zobaczyli statek Dar Pomorza. W Sopocie uczniowie byli zachwyceni słynnym Molo gdzie udało się zrobić malownicze zdjęcia. Ostatnim punktem trasy był Wrocław gdzie zobaczyliśmy przepiękne stare miasto oraz Panoramę Racławicką, która swym ogromem zachwyciła uczniów i nauczycieli. Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejną wycieczkę.

 • Nasza siłownia została odnowiona

  Nasza siłownia została odnowiona

  Z inicjatywy dyrekcji oraz przy ogromnym wsparciu Starostwa Powiatowego w Krakowie nasza siłownia została odnowiona. Dziękujemy!!!

 • Dzień Pluszowego Misia

  Dzień Pluszowego Misia

  Z okazji Dnia Pluszowego Misia razem z Fundacją Mam Marzenie zachęcamy do włączenia się w zbiórkę nowych maskotek lub materiałów plastycznych dla dzieci przewlekle chorych leczonych na oddziałach szpitalnych. Maskotki i materiały plastyczne można przynieść do dnia 19.11.2018 do opiekuna Szkolnego Koła Wolontariatu- Doroty Kolemby

 • Prace ruszyły.

  Prace ruszyły.

  Prace ruszyły. Mamy nadzieję że niedługo będziemy mieli gdzie ćwiczyć, bawić się i organizować uroczystości szkolne.

 • Akcja charytatywna

  Akcja charytatywna

  W naszej szkole w środę 7 listopada  gościliśmy Konrada, ucznia Technikum Mechanika Pojazdów Samochodowych z Krakowa. Przyjedzie do nas z gorącą prośbą wsparcia akcji charytatywnej, której celem jest zbiórka pieniędzy na kosztowne zabiegi podania komórek macierzystych. W ten sposób można uratować wzrok chłopaka. Liczymy na wasze otwarte serca https://pomagam.pl/bjn70euw

 • Pogodny wieczór przy ognisku

  Pogodny wieczór przy ognisku

  Wychowankowie internatu z sekcji rekreacyjnej pani Agnieszki Kopijki, bardzo aktywnie spędzają czas wolny w piątkowe popołudnia i wieczory. Często są to gry zespołowe, spacery, nordic walking. Śpiewy przy dźwiękach gitary, a przy dobrej pogodzie - ognisko.

 • Lekcja wychowawcza 1th w plenerze

  Lekcja wychowawcza 1th w plenerze

  Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się wraz z wychowawcą, panią Agnieszką Kopijką, na długi spacer po okolicy. Podziwialiśmy piękno jesiennej przyrody. W przyjemnej atmosferze omówiliśmy bieżące sprawy klasowe.

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie
  Osiedle Szkolne 8
  32-085 Giebułtów
 • 12 419-20-19, 419-70-18