Nawigacja

 • Jak przygotować się do egzaminu?

  Jak przygotować się do egzaminu?

  Jak przygotować się do egzaminu? 

  Informujemy, że wszystkie materiały dotycząceegzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie(formuła 2012, 2017 i 2019) są dostępne na stronie:

  https://www.testy.egzaminzawodowy.info/

  W Serwisie dostępne są testy pisemne, arkusze praktyczne,oraz przykładowe rozwiązania z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzieopracowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.Baza materiałów jest na bieżąco aktualizowana.Dostęp do materiałów jest BEZPŁATNY.

  Testy można rozwiązywać bezpośrednio na stronie (online)lub pobierać na swój komputer (np. do wydruku).Możliwe jest także generowanie losowych zestawów pytań.Uczniowie mogą udostępniać wyniki swoich testów nauczycielom,dzięki czemu możliwa jest praca zdalna.Korzystanie z większości funkcji jest całkowicie bezpłatnelub może wymagać bezpłatnej rejestracji.

  Dostępne są także dodatkowe funkcje premium,ale nie są one w żaden sposób wymagane do korzystania z Serwisu.Zachęcamy do korzystania z dostępnych materiałów.Ułatwi to przygotowania do egzaminów zawodowych ipoprawi zdawalność w Państwa Placówce. 

  Przydatne linki:

  https://www.testy.egzaminzawodowy.info/

  https://kwalifikacjewzawodzie.pl/_kwalifikacje/

 • Informacja dla uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia i Pracodawców

  Informacja dla uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia i Pracodawców

  Uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami mogą odbywać praktyki u pracodawców, o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu młodocianego pracownika. Rozwiązania te przewiduje podpisane 24 listopada przez ministra edukacji nauki rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Rozporządzenie wchodzi w życie 30 listopada 2020 r.  

  https://www.gov.pl/web/edukacja/nauka-zdalna-w-szkolach-przedluzona-do-3-stycznia-2021-r

 • Film przygotowany na konkurs Talent Powiatu 2020.

 • Drodzy Uczniowie

  Drodzy Uczniowie

  Chcielibyśmy - mimo trudnej sytuacji pandemicznej - zintegrować młodzież oraz promować bogatą historię, kulturę oraz geografię Gminy Wielka Wieś. Zatem zapraszamy Was oraz Uczniów klas ósmych szkół podstawowych do wspólnego tworzenia gry planszowej i zabawy z nami.

  Zadanie jest proste wymyślcie tytuł gry i prześlijcie Wasze propozycje pytań dotyczące wiedzy o naszej Gminie za pomocą Librusa lub messengera do p. Doroty Kolemby lub Agnieszki Dudzic.

  Każdy z Was może przygotować 5 pytań i zaproponować tytuł gry.

  5 autorów najciekawszych pytań będzie reprezentować naszą szkołę w konkursie i będzie walczyć o nagrody z kolegami z klas ósmych szkół podstawowych.

  Jednocześnie, informujemy, że Uczniowie szkół podstawowych zgłaszają swój udział w konkursie do swoich Nauczycieli Opiekunów. Dokładne informacje znajdziesz tutaj

 • Aktywna tablica

  Aktywna tablica

  Nasza szkoła otrzymała w ramach "Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 - Aktywna Tablica” wparcie w wysokości 35tyś zł. Przyznana dotacja przeznaczona jest na zakup laptopów wraz ze sprzętem umożliwiającym przetwarzanie wizerunku i głosu udostępnianego przez ucznia lub nauczyciela w czasie rzeczywistym za pośrednictwem transmisji audiowizualnej.

 • Informacja dla Uczniów Branżowej szkoły I stopnia i Pracodawców

  Informacja dla Uczniów Branżowej szkoły I stopnia i Pracodawców

  Do 29 listopada br. uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami są zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy na mocy art. 15f specustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z COVID-19.

  Departament Informacji i Promocji Ministerstwo Edukacji Narodowej

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Przesłanie Dyrektora Pawła Sikory

 • Grant "Rozwijanie wiedzy i umiejętności z zakresu obsługi gości w recepcji"

  Grant "Rozwijanie wiedzy i umiejętności z zakresu obsługi gości w recepcji"

  Grant "Rozwijanie wiedzy i umiejętności z zakresu obsługi gości w recepcji" - zajęcia październikowe (jeszcze w trybie stacjonarnym, którego tak nam brakuje)

  Uczniowie poszerzają wiedzę dotyczącą rezerwacji usług hotelarskich wykorzystując systemy rezerwacyjne. Szkolą się w zakresie sporządzania dokumentacji wykorzystywanej w procedurze check-in i check-out. Zajęcia prowadzi nauczyciel przedmiotów zawodowych z hotelarstwa pani mgr Agnieszka Kopijka. GALERIA

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  Dzisiaj w Dniu Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyło się tradycyjne ślubowanie klas pierwszych. Wydarzenie odbyło się pod kopułą boiska wielofunkcyjnego, zgodnie z zasadami i reżimem sanitarnym. Uczestniczyli w nim tylko uczniowie klas pierwszych, dyrekcja oraz nauczyciele.

  Po ślubowaniu dyrektor Paweł Sikora wręczał Nagrody Starosty Krakowskiego oraz Nagrody Dyrektora Szkoły doceniając zaangażowanie i pracę nauczycieli oraz pracowników szkoły. GALERIA

  Życzenia dla nauczycieli

 • Ogromny sukces naszych biegaczy

  Ogromny sukces naszych biegaczy

  W 35 Małopolskich Jesiennych Biegach Przełajowych na Krakowskich Błoniach zdobyliśmy drużynowo pierwsze miejsce. W swoich kategoriach Sofia Dumych zdobyła pierwsze miejsce, druga była Klaudia Rogóż. W kategorii chłopców drugie miejsce wywalczył Michał Baliński a czwarty był Maksym Kyseliuk. Opiekunem naszej drużyny była pani Teresa Rusinowska GRATULUJEMY

 • Koniec lata w pasiece

  Koniec lata w pasiece

  Trzeba sprawdzić zapasy na zimę, a w razie braków jeszcze dokarmić pszczoły. W opiekę nad pasieką szkolną są zaangażowani uczniowie , wolontariusze ze słonecznej Italii i Francji, a także nasi słuchacze kursów pszczelarskich. Pasieka żyje , a pszczoły mają się dobrze pod tak czujną opieką.

 • Ostatnie promienie słońca ukryte w pięknych kwiatach

  Ostatnie promienie słońca ukryte w pięknych kwiatach

  Słuchacze kursu ogrodniczego też wykorzystują ostatnie promienie słońca ukryte w pięknych kwiatach, które ozdobią naszą szkołę. Oto prace naszych kursantów, każdy chce uczestniczyć w takich lekcjach. GALERIA

 • Wyniki Dyktanda Niepodległościowego

  Wyniki Dyktanda Niepodległościowego

  Mistrzem ortografii został uczeń klasy III TE Dawid Galon. Drugie miejsce zdobyła Gabriela Cierniak, a trzecie Daria Taflińska.

 • DZIEŃ CHŁOPAKA

  DZIEŃ CHŁOPAKA

  Dziś w naszej szkole rozegrany został międzyklasowy turniej piłki nożnej. Wydarzenie zostało przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Każda klasa wystawiła swoich reprezentantów, którzy w ciągu 15 minut mieli wygrać z przeciwnikami. Zwycięska drużyna z klasy 1 TE rozegrała mecz z drużyną nauczycieli.- Mecz został rozegrany w systemie 2x15minut i zakończył się wynikiem 1:1 - komentuje dyrektor Paweł Sikora. Dodaje również, że w dogrywce zawodnicy grali do złotej bramki, gdzie po zaciętym meczu młodzież wygrała 1:0. W czasie meczu kontuzji doznał bramkarz drużyny nauczycieli Rafał Rospierski, którego zastąpiła Karolina Kowalczyk. Popisała się efektownymi interwencjami.

  Gratulujemy obu drużynom, ponieważ mecz rozgrywany był na najwyższym poziomie. Wszyscy uczniowie jak i nauczyciele doskonale się razem bawili, a przecież o to w tym wszystkim chodziło.

 • Wycieczka zawodoznawcza na stacje diagnostyczną.

  Wycieczka zawodoznawcza na stacje diagnostyczną.

  W dniu 29,09,2020r klasa 3TE w ramach zajęć praktycznych udała się do stacji diagnostycznej aby podglądnąć  pracę  profesjonalnego diagnosty, uczniowie poznali zasady przeprowadzania przeglądu rejestracyjnego pojazdu samochodowego, zapoznali się z procesem przygotowania pojazdu do przeglądu oraz wszystkimi dokumentami jakie są potrzebne do poprawnego przeprowadzeniu przeglądu. Pan Marek, diagnosta w wieloletnim doświadczeniem przeprowadził lekcje pokazową w bardzo fajnej atmosferze i w pełni profesjonalnie podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu diagnostyki, chętnie odpowiadał na nasze pytania których nie było mało, cała klasa serdecznie dziękuje za przyjęcie i przeprowadzenie zajęć. Pozdrawiamy i dziękujemy. GALERIA

 • Od 16 września codziennie gościmy w naszej szkole wolontariuszy z Włoch i Francji

  Od 16 września codziennie gościmy w naszej szkole wolontariuszy z Włoch i Francji

  Dwóch sympatycznych wolontariuszy będzie pracować na rzecz naszej szkoły i środowiska lokalnego. Mamy nadzieję, że wspólnie z młodzieżą uda się zrealizować wiele interesujących projektów. Jeśli jesteście ciekawi jak Quentin Culminique oraz Elia Rombo spędzali pierwsze dni w naszej szkole koniecznie oglądnijcie nasz fotoreportaż.

  Dzięki współpracy z Internationaler Bund Polska rozpoczęliśmy starania, aby uzyskać Znak Jakości Europejskiego Korpusu Solidarności w dziedzinie wolontariatu (organizacja goszcząca). Nasz wniosek został zaakceptowany i w dniu 9 lipca 2019 roku Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowa Agencja Europejskiego Korpusu Solidarności przyznała nam Znak Jakości.

 • Pszczelarze na ostatniej wycieczce roku szkolnego 2019-2020

  Pszczelarze na ostatniej wycieczce roku szkolnego 2019-2020

  Dzięki uprzejmości pana  Andrzeja Kuliga  słuchacze kursu pszczelarskiego poznali dodatkowe tajniki gospodarki pasiecznej. Słuchacze zobaczyli pawilon pszczelarski, dowiedzieli się na czym polega hodowla pszczół w takich warunkach, następnie pan opowiedział nam o pasiekach zakładanych w miastach na dachach budynków różnych instytucji. Taka pasieka to wiele korzyści:

  - zainteresowanie pszczelarstwem, a co za tym idzie spożyciem miodu,

  - kontakt z przyrodą, relaks, a może nowa pasja i wiele innych korzyści.

  Nasz gospodarz pokazał również część swojej pasieki koło domu. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ciekawy wykład, spostrzeżenia i wiedzę przekazaną słuchaczom. Bardzo dziękujemy GALERIA

 • Terminy egzaminów poprawkowych – sierpień 2020 r.

 • Komunikat

  Uczniowie klas: I Bg  I Bp  IIB  III B

  Informujemy, że od 29.06.2020 r. przywrócone zostają zajęcia praktyczne u pracodawców dla wszystkich uczniów branżowej szkoły I stopnia będących młodocianymi pracownikami

  Pilny komunikat MEN

   

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie
  Osiedle Szkolne 8
  32-085 Giebułtów
 • 12 419-20-19, 419-70-18