• WYCIECZKA DO CIĘŻKOWICKO-ROŻNOWSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO

• Od ostatniej wycieczki 2 TE niewiele się tutaj zmieniło: mniej słoneczna pogoda, ale za to wciąż mnóstwo pozytywnych wrażeń. Urokliwa okolica, doborowe towarzystwo, cudowni ludzie opowiadający z pasją o przyrodzie, dawnych czasach oraz malowaniu… Czegóż chcieć więcej? Wyjazd integracyjny w ramach Tarczy Humanitarnej jeszcze bardziej zacieśnił relacje w polsko-ukraińskiej klasie 1 TH.

Wsłuchani w opowieści o życiu zwierząt, podziwiający pradawne rzemiosło i lokalną sztukę, zanurzeni w zieloność, tworzyliśmy jedną całość.  Jak miło patrzeć na te rozpromienione uśmiechem twarze! A kto z nami nie pojechał, niech żałuje!  GALERIA

• Porozumienie o współpracy  z  Grupą Hotelową Orbis
          • Porozumienie o współpracy z Grupą Hotelową Orbis

• W dniu 2 czerwca 2023r. w naszej szkole zostało zawarte porozumienie o współpracy  z największą w Polsce i w Europie Wschodniej grupą inwestującą w nieruchomości hotelowe -  Grupą Hotelową Orbis. GALERIA

Dyrektor Szkoły Teresa Sieradzka i Dyrektor HR Bartłomiej Szmajdziński  podpisali 2 dokumenty:

• Umowę patronacką w zakresie praktycznego szkolenia uczniów kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa.

Preambuła

Strony wyrażają chęć współpracy, której celem jest kreowanie nowoczesnego wizerunku szkolnictwa zawodowego oraz lepsze przygotowanie absolwentów w zawodzie technik hotelarstwa, do wejścia na rynek pracy.

Współpraca stron będzie polegała na wspólnym podejmowaniu inicjatyw o charakterze edukacyjnym, doradczym, promocyjnym, organizowaniu i realizacji przedsięwzięć rozwijających szkolnictwo zawodowe oraz poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań w systemie kształcenia zawodowego.

• Umowę o współpracy dotyczącą utworzenia klasy patronackiej w zawodzie kucharz.

Preambuła

Partnerzy niniejszego porozumienia, zobowiązują się prowadzić działania w dobrej wierze z poszanowaniem swojej odrębności i dobrego imienia, mając na celu podniesienie jakości kształcenia w szkołach ponadpodstawowych poprzez zaangażowanie przedstawicieli partnerów społecznych w dostosowanie kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy, wyrażają wolę rozpoczęcia współpracy poprzez utworzenie klasy patronackiej w zawodzie: kucharz 512001.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Giebułtowie i  Orbis S.A. oświadczają, że wspólnie dążyć będą do zapewnienia optymalnych warunków kształcenia uczniów celem przygotowania do wykonywania zawodu kucharza poprzez:

- realizację praktycznej nauki zawodu w cyklu trzyletnim;

- doposażenie bazy dydaktycznej szkoły na zasadzie użyczenia, bądź sponsoringu;

- doskonalenie zawodowe kadry ;

- doskonalenie wiedzy i umiejętności uczniów po uprzednim uzgodnieniu tematów i terminów i według zasad obowiązujących w firmie;

- organizacja przez szkołę konkursów/turniejów/olimpiad/ we współpracy merytorycznej z Partnerem, współfinansowanie i fundowanie nagród;

- podejmowanie wspólnych działań promocyjnych  m. in. poprzez uczestnictwo w targach i imprezach branżowych, na których prezentują swoją ofertę obiekty z Grupy Hoteli Orbis S.A. w Krakowie.

Dziękujemy naszym wyjątkowym gościom : panu dyrektorowi Bartłomiej Szmajdzińskiemu,  pani manager Joannie Kłeczek  Kacza  oraz wszystkim pracownikom  hoteli: Mercure Kraków Stare Miasto,  Novotel Kraków City West, Ibis Kraków Stare Miasto.

Dziękujemy za wzorowe organizowanie praktyk zawodowych dla naszych uczniów, za opiekę i zaangażowanie, za poświęcony czas, za przekazanie fachowej wiedzy, za pomysły, które budują w oczach uczniów pozytywny wizerunek zawodów:  technik hotelarz  i kucharz.

PS. W fotorelacji zdjęcia  ronda w  Novotelu … tam się bliżej poznaliśmy