• Święta Wielkanocne

• W przededniu Triduum Paschalnego  życzymy wszystkim, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełni Nas pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość... GALERIA

• „Czy można nas oszukać? Zmysły na straży oceny jakości produktów – rola nauki w ocenie jakości produktów"

• W marcu w naszej szkole odbyły się warsztaty pt. „Czy można nas oszukać? Zmysły na straży oceny jakości produktów – rola nauki w ocenie jakości produktów". Celem warsztatów było podniesienie kompetencji społecznych młodzieży, aby umożliwić im świadome i racjonalne podejmowanie decyzji konsumenckich. Poprzez interaktywne warsztaty uczestnicy mieli okazję zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie oceny produktów oraz krytycznej analizy komunikatów marketingowych. Projekt dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki realizowany był przez pracowników Katedry Jakości i Bezpieczeństwa Produktów Przemysłowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

• ŚWIĘTO LICZBY π

• Liczba Pi powszechnie zapisywana za pomocą greckiej litery alfabetu - π jest najpopularniejszą stałą matematyczną, której dokładnej wartości nikt nie jest w stanie zapamiętać – nawet komputer z gigantyczną pamięcią dyskową.

Pi jest liczbą niewymierną, czyli taką, której wartości ułamkowej nie da się zapisać za pomocą skończonej liczby cyfr, albo mówiąc inaczej nie można jej wartości dokładnej przedstawić jako ilorazu dwóch liczb całkowitych.

Są tacy zapaleńcy, którzy stawiają sobie za zadanie zapamiętanie jak największej ilości cyfr po przecinku, a pomocne mogą być tu na przykład tak zwane pi-ematy, czyli wierszyki, w których liczba liter w każdym słowie odpowiada kolejnej cyfrze rozwinięcia Pi.

W naszej szkole obchodziliśmy święto liczby pi, najdłuższy pi-emat stworzyła Julia Papiz z klasy I technikum hotelarskiego i została wyróżniona w szkolnym konkursie matematycznym. Gratulacje

• „Młodzież na drodze do kariery w Europie”

• Projekt pt. „Młodzież na drodze do kariery w Europie” (2023-1-PL01-KA120-SCH-000194305) w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego przez FRSE na zasadach programu Erasmus+ otrzymał dofinansowanie z UE w wysokości 161 214 zł.

Projekt ten zakłada wyjazd 15 uczniów z technikum hotelarskiego oraz 3 opiekunów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Giebułtowie na dwutygodniowe praktyki zawodowe w branży hotelarsko-gastronomicznej do Lipska, Niemcy w terminie 03-14.06.2024. Organizacją Przyjmującą będzie VILTALIS Betreuungsgesellschaft fur Modellprojekte mbH, Gut-Wehlitz, 04435 Schkeuditz (www.gut-wehlitz.de). Mobilność ta podniesie jakość funkcjonowania naszej placówki oraz poziom jej kształcenia a  nasi uczniowie otrzymają możliwość zdobycia nowych doświadczeń i poznania Niemiec. Jednym z kluczowych elementów projektu jest pokazanie uczniom perspektyw jakie mają w rozwijającym się świecie poprzez wzmocnienie ich umiejętności językowych, ukazanie równego poziomu edukacji w Europie oraz wzmocnienie tożsamości europejskiej.

Program ten pomoże naszym uczniom zrealizować każdy z kluczowych elementów kształcenia zawodowego. Praktyczne podejście do nauki połączone z nieformalnymi metodami nauczania sprawi, iż uczestnicy mobilności zyskają większą motywację do samokształcenia i rozwoju.

Uczestnicy mobilności wezmą udział w przygotowaniu do wyjazdu. Każdy z nich odbędzie przygotowanie językowe, psychologiczne oraz kulturowe prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę. To powinno pozwolić na uniknięcie tzw. „szoku kulturowego”. W trakcie trwania mobilności uczniowie będą dokumentować swoje doświadczenia poprzez robienie zdjęć i umieszczanie ich na swoich profilach w mediach społecznościowych. Powstanie dziennik mobilności w którym będą zapisywane czego w danym dniu się nauczyli.

Po zakończeniu projektu uczniowie z zebranych przez siebie materiałów przygotują tablicę która zawiśnie na szkolnym korytarzu oraz prezentację zachęcając tym samym innych uczniów do udziału w podobnych projektach. Pliki do pobrania