29 września 2014 roku odbyła się wycieczka klas pierwszych do Wierzchosławic w ramach obchodów święta Patrona Szkoły. Na początku odwiedziliśmy Dom Wincentego Witosa, w którym mieszkał z rodzicami oraz drugi dom, w którym mieszkał wraz z żoną. Obok tych domów w osobnych budynkach zobaczyliśmy mnóstwo sztandarów poświęconych Ruchowi Ludowemu w Polsce oraz narzędzia rolnicze, którymi pracowano w polu w czasach Witosa. Następnie udaliśmy się do domu , gdzie się urodził nasz Patron. Widzieliśmy tam starą studnię oraz żurawia, którym wyciągało się wodę. Pani przewodnik opowiadała nam, jak żyło się na co dzień w tamtych czasach. Zwiedzaliśmy również pierwszą w Polsce elektrownie voltaniczną, która zrobiła na nas ogromne wrażenie.
Wycieczka była bardzo udana, mogliśmy się lepiej poznać i zintegrować. Mamy nadzieję, że jeszcze nieraz tak miło spędzimy wspólnie czas. GALERIA
Wycieczka do Wierzchosławic
„Wolontariat od września ruszył z kopyta”
24 września 2014 wolontariusze z naszej szkoły pomogli w organizacji pikniku w przedszkolu nr 187 „Pod Lipami” na os. Piastów w Krakowie. Nasze uczennice malowały buzie przedszkolakom co sprawiło dzieciom wiele radości.
24 września 2014 Wolontariusze po raz kolejny odwiedzili Dom Pomocy Społecznej przy ul. Helclów w Krakowie. Wykonywali prace porządkowe.
26 września 2014 wolontariusze wysłuchali wykładu przygotowanego przez przedstawiciela banków żywności w Krakowie dzięki czemu poszerzyli swoją wiedzę i przygotowali się do wzięcia udziału w sobotniej akcji zbierania żywności „Podziel Się Posiłkiem”
27 września 2014 wolontariusze z naszej szkoły pomogli w organizacji pikniku dla podopiecznych i ich rodzin Fundacji „Wspólnota Nadziei”, który odbył się na „Farmie Życia” w Więckowicach 11,5km od Giebułtowa. Do zadań wolontariuszy należało przygotowanie napoi gorących: kawy i herbaty, krojenie ciast. Wolontariusze zbierali też podpisy potwierdzające uczestnictwo zaproszonych gości. W trakcie imprezy brali też udział w konkursach sportowych i zabawach. GALERIA
II IGRZYSKA OLIMPIJSKIE W KRZESZOWICACH
23 września w Krzeszowicach odbyły się II Starożytne Igrzyska Olimpijskie Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Krakowskiego. Zawody sportowe rozgrywane były na stadionie Świtu Krzeszowice w ulewnym deszczu, który przeszkadzał w rywalizacji wszystkim startującym. Nasz szkoła podobnie jak w tamtym roku punktowała w konkurencjach -co prawda nie tak okazale jak w tamtym roku ale zdobyła 3 medale. Udział w Igrzyskach wzięło wszystkie osiem szkół Powiatu Krakowskiego GALERIA
ZSP Giebułtów to „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie otrzymał od Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przedłużenie ważności (na kolejnych 5 lat) honorowego certyfikatu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. To efekt inicjatyw i działań szkoły w ramach projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa Województwa Małopolskiego i Wojewódzkiej Policji. Aktywność szkoły w ramach ZPB trwa od 2011 roku. To już drugi certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”, który odebrała Dyrektor Szkoły Stanisława Szumiec wraz z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego i koordynatorem projektu Tomaszem Dudkiem. Na naszej stronie w zakładce "Bezpieczeństwo" można zapoznać się z prowadzonymi zadaniami szkoły w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.
W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła przystąpiła do programu „ WF z Klasą”
„ WF z Klasą” - Koordynator projektu: mgr Tomasz Dudek- nauczyciel wf. Wiecej informacji o projekcie: www.ceo.org.pl/wf
Informacja dla uczniów ZSP w Giebułtowie
W związku z realizacją Projektu Rządowego dotyczącego programu pomocy uczniom w 2014 r. pod nazwą „Wyprawka szkolna” informuję, iż o pomoc w dofinansowaniu zakupu książek mogą starać się uczniowie klas trzecich Zasadniczej Szkoły Zawodowej lub Technikum z rodzin w których dochód na osobę nie przekracza 539.00 zł.
Dofinansowanie do podręczników należy się też uczniom którzy posiadają orzeczenie o kształceniu specjalnym. Informacja jak należy udokumentować zakup książek będzie podana po opracowaniu wytycznych przez Gminę. Pełna informacja Ministerstwa Edukacji Narodowej i projekt rozporządzenia Rady Ministrów znajdują się na stronie Kuratorium Oświaty w Krakowie. Dodatkowe informacje
Wykaz podręczników dla klas pierwszych 2014/2015
Rekrutacja - terminy
Zgodnie z zarządzeniem Starosty Krakowskiego Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjlnych im. Wincentego Witosa ogłasza terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2014/2015 do publicznych szkół dla dorosłych, publicznych szkół policealnych, na pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego i na kwalifikacyjne kursy zawodowe.
Na podstawie art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 6 grudnia 2013r. o zamianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz.U.z 2014r., poz.7) Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2014/2015:
- Rekrutacja do publicznych szkół dla dorosłych i publicznych szkół policealnych:
- składanie dokumentów - od 27 czerwca do 25 sierpnia 2014r.,
- przeprowadzenie rekrutacji - od 26 sierpnia do 28 sierpnia 2014r.,
- ogłoszenie listy osób przyjętych i nieprzyjętych - 29 sierpnia 2014r.
- rekrutacja uzupełniająca - do 15 września 2014r.
- Rekrutacja na kwalifikacyjne kursy zawodowe i na pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego:
- składanie dokumentów - do 25 dnia każdego miesiąca roku szkolnego 2014/2015,
- ogłoszenie list przyjętych kandydatów - do 27 dnia każdego miesiąca roku szkolnego 2014/2015.
- Rekrutacja do publicznych szkół dla dorosłych i publicznych szkół policealnych:
Egzaminy zawodowe
26 maja 2014 r. rozpoczęła się kolejna sesja egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (tzw. nowy egzamin zawodowy) dla uczniów i absolwentów zasadniczych szkół zawodowych i techników, którzy rozpoczęli naukę po 1 września 2012 r., absolwentów kwalifikacyjnych kursów zawodowych oraz osób przystępujących do egzaminu eksternistycznego zawodowego.
Część pisemna dla wszystkich zdających odbyła się 16 czerwca, a w dniach od 6 czerwca do 28 czerwca odbywała się część praktyczna. Egzamin składał się z dwóch części – testu pisemnego (40 zadań zamkniętych, zawierających cztery odpowiedzi do wyboru, z których tylko jedna jest prawidłowa; czas trwania 60 minut) oraz testu praktycznego na stanowisku egzaminacyjnym wyposażonym w sposób odpowiedni do zadania egzaminacyjnego (w czasie od 120 do 240 minut, w zależności od kwalifikacji).
Warunki zdania egzaminu
część pisemna – min. 50% punktów możliwych do uzyskania.
część praktyczna - min. 75% punktów możliwych do uzyskaniaPo zdaniu egzaminu (obu części) zdający otrzymuje świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie. Po zdaniu egzaminów ze wszystkich kwalifikacji wchodzących w skład danego zawodu (uzyskaniu świadectw potwierdzających kwalifikacje w zawodzie) oraz po uzyskaniu odpowiedniego poziomu wykształcenia wydawany jest dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe.
Przekazanie przez okręgową komisję egzaminacyjną świadectw/dyplomów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie do szkół nastąpi w dniu 29 sierpnia 2014 roku, które można odbierać w sekretariacie szkoły.
I miejsce w konkursie Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości dla ZSP w Giebułtowie
W dniu 9 czerwca 2014 roku w Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki" w Krakowie odbyła się Gala Młodego Biznesu będąca finałem programu Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości - II edycja 2014. Po przywitaniu uczestników przez Panią Dyrektor Wydziału Edukacji Lidię Pycińską, rozpoczął się wykład inaugurujący. Wygłoszony został przez mgr Aleksandrę Smyczyńską z Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie i obejmował tematykę autoprezentacji. Następnie został zaprezentowany film opowiadający o tegorocznej edycji programu, który składał się z części teoretyczno-warsztatowej i konkursowej. Kulminacyjnym momentem uroczystości było ogłoszenie i wręczenie nagród w konkursie na najlepszy film promujący szkołę. Decyzją kapituły konkursu Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości, laureatami tegorocznej edycji programu zostali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Giebułtowie. GALERIA
Laureaci konkursu Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości - II edycja 2014
Kamil Jugowiec, Emil Sawa, Sławomir Tarnawski, Klaudia Walczak, Szymon Wiśniewski
Koordynator szkolny projektu: mgr Robert Grajny
Rekrutacja na rok szkolny 2014/2015
Decyzja dyrektora szkoły z dnia 12. VI.2014 r.
W związku z egzaminami zawodowymi, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie ogłasza następujące dni wolne od nauki dla młodzieży:
Poniedziałek 16. VI.2014 r.
Wtorek 17. VI.2014 r.
Piątek 20.VI.2014 r.
Poniedziałek 23.VI.2014 r.
Wtorek 24.VI.2014 r.
Nauczycieli obowiązuje praca w Komisjach Egzaminacyjnych wg ustalonego harmonogramu.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się w dniu 27.VI.2014 r. w piątek. o godz. 9.00 w świetlicy szkolnej. Uroczystość poprzedzona będzie mszą świętą o godz. 8.00 w Kościele Parafialnym św. Idziego w Giebułtowie. Zakończenie dla Kursu rolniczego R3, II P. Informatycznej, II P. Eksploatacji, I Florystycznej odbędzie się również w dniu 27.VI.2014 r. piątek o godz. 16.00 .
Wycieczka do Wrocławia
30 maja 2014r. grupa młodzieży z naszej szkoły pojechała na wycieczkę do Wrocławia zorganizowaną przez Pani Agatę Hrabię. Wyjechaliśmy wczesnym rankiem, by jak najwięcej czasu spędzić w tym wspaniałym mieście. Na miejscu przywitała nas piękna i słoneczna pogoda. Po spotkaniu z przewodnikiem rozpoczęliśmy zwiedzanie miasta. Pierwszym punktem programu było Stare Miasto (m.in. piękna katedra pw. Św. Jana Chrzciciela oraz Rynek). Kolejny przystanek to Hala Stulecia wpisana na Listę UNESCO oraz Ogrody Japońskie. Najwięcej zachwytu wzbudziły w nas fontanny oraz wrocławski rynek. Lekko zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy późnym popołudniem do Giebułtowa. GALERIA
Kongres Spółdzielczości Uczniowskiej w Miedzeszynie
W dniach od 31 maja do 1 czerwca 2014r. uczennice klas pierwszych Marta Przebinda i Natalia Wieczorek z opiekunem Panią Iloną Dziedzic uczestniczyły w II Kongresie Spółdzielczości Uczniowskiej w Miedzeszynie koło Warszawy. Kongres był objęty honorowym patronatem Ministra Pracy i Polityki Spółdzielczej – Pana Władysława Kosiniaka – Kamysza oraz Sekretarza Stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej – pana Tadeusza Sławeckiego.
Spotkanie członków SU z całego kraju, z przedstawicielami Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Krajowej Rady Spółdzielczej, Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej było dla młodzieży szansą aby pochwalić się swoimi osiągnięciami a także skorzystać z doświadczeń innych.
Spotkanie prowadził Przewodniczący kongresu wybrany z grona delegatów spółdzielni uczniowskich oraz Prezydium, które składało się z 5 delegatów. Po długich obradach mieliśmy przyjemność zwiedzić Zamek Królewski w Warszawie a późnym wieczorem uczestniczyliśmy w pokazie ,,grająco - tańczących fontann’’.
Pani Minister Małgorzata Marcińska – Podsekretarz Stanu
w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej przedstawiła plan działań Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 zwracając uwagę, na potrzebę aktywizacji młodzieży, poprzez działalność w SU.Jesteśmy dumni z naszej Spółdzielni Uczniowskiej ,,Zorza’’, która została założona ponad 30 lat temu i przetrwała do dzisiaj. Wyjazd zachęcił nas do dalszego działania i rozwijania ,,naszego sklepiku’’.
ZSP GIEBUŁTÓW SZKOŁĄ W RUCHU
6 czerwca 2014 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie został nagrodzony i odebrał z Ministerstwa Edukacji Narodowej honorowy certyfikat "Szkoła w Ruchu" w ramach projektu Ministra Edukacji Narodowej "Ćwiczyć każdy może".
Aby otrzymać honorowy tytuł należało aktywnie wykazać się w roku szkolnym wykonując zadania z dziewięciu obszarów, podzielonych na dwie kategorie Ruchu w szkole i poza szkołą.
W kategorii Ruchu w szkole należało: przeprowadzić ciekawe zajęcia z WF, świadczące o dobrej praktyce szkolnej, wykazać alternatywne formy wychowania fizycznego, zaznaczyć praktykę edukacji zdrowotnej, udokumentować doskonalenie zawodowe i kwalifikacje nauczycieli, organizować pozalekcyjne zajęcia sportowe
W kategorii Ruchu poza szkołą należało: przeprowadzić konkurs lub zorganizować turniej, odkrywać pasję i talenty uczniów, ukazać aktywność z udziałem rodziny, zorganizować aktywny wypoczynek lub wycieczkę.Dla ZSP Giebułtów jest to duże wyróżnienie gdyż nasza szkoła nie posiada sali gimnastycznej, jednak nasi uczniowie są bardzo aktywni oraz biorą udział w zawodach sportowych gdzie także osiągają sukcesy.
Certyfikat Szkoła w Ruchu odebrała wraz z gronem uczniowskim odebrała dyrektor szkoły Stanisława Szumiec wraz z koordynatorem projektu, nauczycielem WF Tomaszem Dudkiem i nauczycielami Bartoszem Grelą i Agatą Łagodą.
DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO
W dniu 2 czerwca dyrektor szkoły Stanisława Szumiec zorganizowała w naszej szkole Dzień Sportu i Dzień Dziecka. Po pierwszej lekcji uczniowie, pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych (opadów deszczu)wybiegli na boisko szkolne. Tam nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali, tradycyjnie rywalizację w konkurencjach sprawnościowych. Młodzież startowała w pięciu konkurencjach: biegu wahadłowym, skokach na skakance, żonglerce piłki stopą (chłopcy) podbijanie piłki sposobem górnym i dolnym (dziewczęta), rzuty do kosza oraz konkurencja siły mięśni brzucha. Sędziami byli nauczyciele przedmiotowi. W każdym wyzwaniu uczniowie mogli zdobyć od 1 do 10 punktów, która wyłoniła 10 najlepszych sportowców wśród chłopców i dziewcząt. Po rywalizacji w konkurencjach sportowych rozegrano tradycyjnie mecz siatkówki nauczyciele kontra uczniowie. W deszczu lepsi okazali się uczniowie wygrywając z belframi 2:1 w setach (15:9, 11:15, 16:14). GALERIA
UCZNIOWIE – NAUCZYCIELE 2:1 (15:9, 11:15, 16:14)
Reprezentacja uczniów: Szymon Litwa, Dariusz Jarosz, Piotr Orczyk, Jacek Tyksiński, Klaudia Walczak, Justyna Buczek, Klaudia Habera
Reprezentacja nauczycieli: Małgorzata Mrugalska, Kazimiera Włodarska-Janik, Agata Hrabia, Renata Figiel, Teresa Rusinowska, Robert Grajny, Tomasz Dudek.Po meczu pan Zbigniew Baran i Henryk Siudek przygotowali dla wszystkich uczestników kiełbaskę z ogniska. Na uroczystym zakończeniu roku szkolnego zostaną rozdane nagrody dla 10 najlepszych sportowców szkoły.
Po emocjach sportowych na świetlicy odbyło się spotkanie z okazji Dnia Dziecka z 7-letnim Borysem Grałek, który opowiadała o swojej pasji jaką jest paleontologia.
Maciej Sikora nominowany do talentu roku
Maciej Sikora, uczeń III klasy Technikum Hotelarskiego, z racji osiąganych sukcesów sportowych, został nominowany do nagrody Talentu Powiatu Krakowskiego i ma szanse na stypendium sportowe w kolejnym roku szkolnym.
18 czerwca na uroczystej Gali Talentów Powiatu, okaże się czy Maciej zwycięży. Trzymajmy więc kciuki za niego.
Ostatnie osiągnięcia:-
I miejsce w Małopolskich Biegach Przełajowych 2014 w Krakowie
-
Mistrzostwo Województwa Małopolskiego w koszykówce mężczyzn z TS Wisła Kraków w kategorii juniorów 2013
-
Półfinalista Mistrzostw Polski w koszykówce mężczyzn z TS Wisła Kraków w kategorii juniorów 2013
Maciej Sikora jest dobrym uczniem oraz wybitnym reprezentantem ZSP Giebułtów. Bierze udział prawie we wszystkich szkolnych zawodach sportowych osiągając w nich sukcesy. Angażuje się również w życie szkoły, pomoc dla samorządu uczniowskiego, promocję szkoły a także jest animatorem wielu alternatywnych form wychowania fizycznego. Jest niezwykle skromny i lubiany wśród społeczności szkolnej. Interesuje się sportem w każdym tego słowa znaczeniu. Posiada już kurs dietetyka sportowego.
Uczestnik kilkunastu międzynarodowych turniejów, eventów, imprez koszykarskich w których wspólnie z TS Wisła Kraków osiągał sukcesy.-
"Rozwiń skrzydła przedsiębiorczości"
Projekt „Rozwiń skrzydła przedsiębiorczości”
Oglądaj, promuj i oceniaj pozytywnie nasz film
Zespół:
Klaudia Walczak, Szymon Wiśniewski, Sławomir Tarnawski,Kamil Jugowiec, Emil Sawa
Koordynator szkolny: Robert Grajny
Rozwiń skrzydła przedsiębiorczości – Wycieczka do AIP
Uczniowie naszej szkoły w ramach projektu „Rozwiń skrzydła przedsiębiorczości” uczestniczyli w dniu 23 maja 2014 roku w warsztatach zorganizowanych przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Zajęcia odbyły się w AIP Biznes Link w Krakowie przy ulicy Mogilskiej 65. W ramach tych warsztatów uczestnicy zapoznali się z funkcjonowaniem i organizacją biur, dowiedzieli się jak działa AIP oraz mieli możliwość porozmawiania z młodymi przedsiębiorcami prowadzącymi firmy pod skrzydłami Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym wystąpień publicznych i komunikacji, które zakończyły się autoprezentacjami samych uczniów. Naszą szkołę reprezentował czteroosobowy zespół realizujący projekt w składzie: Klaudia Walczak, Szymon Wiśniewski, Kamil Jugowiec i Emil Sawa. GALERIA
Archiwum Aktualności