W dniach 30 i 31 maja 2015 roku nasi wolontariusze mieli okazję pomagać w organizacji Święta Ogrodu w Domu Pomocy Społecznej ul. Helclów 2. Spędzili tam miłe chwile. Chętnie roznosili napoje i smażyli kiełbaski. Przed samym rozpoczęciem imprezy nakryli stoły i przyprowadzali podopiecznych. Wolontariusze odczuwali satysfakcje z podjętych działań i z pewnością będą uczestniczyć w kolejnych cyklicznych imprezach tego typu.
Wyjazd do Wisły
20go maja 15tu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wyjeździe zawodoznawczym do Wisły. Młodzi hotelarze oraz kucharze mieli możliwość zwiedzenia "Rezydencji Prezydenta RP Zamek w Wiśle" oraz "Hotelu Gołębiewski". Wyjazd został zrealizowany w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”. GALERIA
Warsztaty w profesjonalnym studiu fotograficznym
Klasa III Technikum Architektury Krajobrazu uczestniczyła w warsztatach w profesjonalnym studiu fotograficznym. Były to ciekawe zajęcia. Na początku zostaliśmy zapoznani ze sprzętem fotograficznym i wyposażeniem studia. Zajęcia prowadził pan Łukasz Ginalski . Był dla nas bardzo sympatyczny i otwarty na nasze pytania. Starał się nas nauczyć i cały czas pomagał pracować po obu stronach obiektywu. Każdy kto chciał mógł zarobić zdjęcie, a także mógł być modelem. Zajęcia te były bardzo ciekawe i chcielibyśmy jeszcze raz brać w nich udział. W przyszłym roku szkolnym w pierwszej klasie Technikum Architektury Krajobrazu zostaje wprowadzona innowacja "Wizaż nieruchomości'' i jednym z przedmiotów będzie robienie profesjonalnych fotografii, tak osób, wnętrz jak i krajobrazów. Teraz wiemy jak zrobić coś fajnego na Vine lub Snapchat. GALERIA
Wizaż nieruchomości to innowacja, która będzie wprowadzona w pierwszej klasie Technikum Architektury Krajobrazu. Daje ona możliwość zdobycia nowych, dodatkowych umiejętności i atrakcyjnego zawodu. Przez trzy lata młodzież będzie uczestniczyła w dodatkowych zajęciach, takich jak warsztaty profesjonalnej fotografii, nauka technik reklamy ( skuteczna reklama swojej pracy ; prezentacja nieruchomości do sprzedaży). Przewidujemy również zajęcia na Akademii Sztuk Pięknych , w trakcie których uczniowie zapoznają się z najnowszymi trendami w modzie wyposażenia domów, ogrodów oraz całych budynków ( odpowiednia kolorystyka, meble, kompozycje roślinne itp.), będą także zajęcia z projektowania wnętrz domów, biur, sklepów . Młodzież zdobędzie wiedzę nt. wyceny i sprzedaży wszelkich nieruchomości.
Uczniowie będą zdobywać wiedzę na temat teoretycznego i praktycznego przygotowania nieruchomości do wynajmu lub do sprzedaży. Celem takiego przygotowania jest wydobycie potencjału nieruchomości, przy zainteresowaniu jak największej liczby oglądających nieruchomość, by przyspieszyć sprzedaż lub wynajem po możliwie najwyższej cenie. Uczniowie swój warsztat będą doskonalić pod okiem specjalistów różnych dziedzin. Wizaż nieruchomości jest bardzo naturalnym powiązaniem z architekturą krajobrazu. Absolwent technikum architektury krajobrazu zdecydowanie powinien być bardziej kompleksowo przygotowany do obecnego rynku pracy, a ta innowacja bardzo poszerza możliwości pracy młodego człowieka.
Podróż do przyszłości, czyli 2SPe poznaje CARGO CITY KATOWICE AIRPORT
9 maja 2015 roku słuchacze IV semestru kierunku Technik Obsługi Portów i Terminali wraz z wykładowcą Panią Danutą Bukowiecką, uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych na lotnisku w Katowicach. Pani Ewa Strzelecka, Główny Specjalista ds. cargo przedstawiła słuchaczom prezentację na temat działalności obecnej lotniska a przede wszystkim realizowane nowe inwestycje. Wiadomości na temat rozbudowującego się Cargo City słuchacze otrzymali od wysokiej klasy fachowca ds. cargo z wieloletnim doświadczeniem Pani Ewy Strzeleckiej, która obecnie bierze udział w projektowaniu i wykonawstwie strefy cargo w Katowice Airport. Nowy terminal cargo o powierzchni magazynowej 9800m2 z bezpośrednim dostępem do płyty postojowej Apron 3 oraz parkingiem TIR(29mp) i samochodów dostawczych(38mp) będzie oddany w I kwartale 2016 roku. Z tarasu widokowego słuchacze mogli zobaczyć nowo powstałą drogę startową RWY09/27, która zostanie oddana do użytku 28 maja 2015 roku. Nowa droga startowa ma długość 3200 metrów, szerokość 45 metrów i będzie wyposażona w system pomocy nawigacyjnych ILS CAT II. Słuchacze z bliskiej odległości i dokładnie mogli zaobserwować proces „turn-around”, czyli powtórnego przygotowania samolotu do lotu. Dowódca zmiany Lotniskowej Straży Pożarnej zapoznał słuchaczy z pracą straży na lotnisku oraz zaprezentował używany przez straż nowoczesny pojazd Rosenbauer Panther. Słuchacze odwiedzili obecny magazyn cargo, gdzie magazynier opowiedział o pracy w magazynie oraz zaprezentował sposoby formowania i mocowania ładunków. Pani Ewa Strzelecka zapoznała uczestników z kontenerami lotniczymi, paletami, siatkami, podnośnikami i opowiedziała o procesie załadunku ładunku cargo na pokład samolotu. Słuchacze zostali zaproszeni również do biura, gdzie dowiedzieli się o zasadach przyjmowania zleceń przewozu cargo i zapoznali się z dokumentami AWB i Cargo Manifest. Zajęcia na lotnisku pozwoliły słuchaczom praktycznie zapoznać się z pracą Agenta Handlingowego oraz przekonać się naocznie, że cargo lotnicze w Polsce dysponuje ogromnym potencjałem rozwoju, co w przyszłości będzie generowało również nowe miejsca pracy. Lotnisku Katowice Airport, liderowi polskich portów regionalnych w zakresie obsługi ruchu cargo życzymy dalszego, dynamicznego rozwoju. GALERIA
Młodzi głosują, wybory prezydenckie 2015
Podsumowanie projektu edukacyjnego
„Młodzi głosują, wybory prezydenckie 2015”
Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej od 20 lat prowadzi program edukacyjny „Młodzi głosują”. W ramach akcji uczniowie i uczennice przeprowadzają działania profrekwencyjne, debaty oraz lekcje o tematyce wyborczej i o kompetencjach Prezydenta RP, a następnie organizują szkolne wybory, w których głosują na kandydatów zgłoszonych w wyborach powszechnych. W tym roku kalendarzowym ogólnopolskie wybory szkolne w ZSP w Giebułtowie jak i w ponad 1400 szkół z całej Polski odbyły się we środę i czwartek 29 i 30 kwietnia. Najwięcej głosów w naszej szkole uzyskał Janusz Korwin – Mikke, który - co ciekawe - również zajął pierwsze miejsce w całym kraju. Warto zauważyć, że uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie, mającym na celu propagowanie postaw obywatelskich i samorządowych.
Blog Zespołu Szkół Ponadgimnazjalanych w Giebułtowie
w ramach projektu edukacyjnego „Młodzi głosują”
( nasze działania i szczegółowe wyniki)
http://www.mlodzi.ceo.org.pl/szkoly/technikum-architektury-krajobrazu-im-wincentego-witosa,335
Gminny Konkurs Piosenki Wolontariackiej „Ty też możesz pomóc – okaż serce”
29 kwietnia 2015 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie odbył się Gminny Konkurs Piosenki Wolontariackiej „Ty też możesz pomóc – okaż serce”. W konkursie wzięli udział reprezentanci przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu gminy Wielka Wieś oraz IX LO w Krakowie. Konkurs odbył się w ramach inicjatywy gminnego Centrum Wolontariatu „Okaż serce”, a koordynatorami były Pani Agata Włodarczyk z ramienia GOPS oraz Pani Dorota Kolemba z ramienia ZSP w Giebułtowie. Duże wsparcie organizacyjne okazały Pani Stanisława Szumiec – Dyrektor ZSP w Giebułtowie, natomiast poczęstunek i ciasta zostały przygotowane – również wolontarystycznie – przez Spółdzielnie Uczniowską" Zorza" wraz z opiekunem p. Iloną Dziedzic oraz mamę jednego z uczniów Panią Barbarę Jarosz. GALERIA
Konkursowi towarzyszyła zbiórka ubrań, zabawek, leków i przyborów szkolnych dla potrzebujących na Ukrainie. Zebrane dary zostały przekazane podopiecznym Fundacji „Aniołów Stróżów”. W przerwie konkursu uczestnicy mieli możliwość obejrzeć prezentację osiągnięć dzieci ukraińskich w dziedzinie sztuk walki, a Pani Olga Pawłowska – prezes fundacji opowiedziała o prowadzonej przez siebie działalności.
Gośćmi specjalnymi były studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej Justyna Windys i Alicja Zielonka. Konkurs został podzielony na dwie tury. W pierwszej rywalizowali z sobą uczniowie szkół podstawowych i przedszkoli, a w drugiej gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
LAUREACI:
W kategorii przedszkola i szkoły podstawowe :
1 miejsce: Amelia Szczembara (Zespół Szkolno-Przedszkolny z Modlnicy)
2 miejsce: ex aequo Wiktoria Rusek (SP z Będkowic), Julia Niemiec (SP z Biały Kościół)
3 miejsce: Julia Synowska (SP z Biały Kościół)
W kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne:
1 miejsce: Dominika Sroka (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Giebułtowie)
2 miejsce: Natalia Sobocińska (Gimnazjum w Białym Kościele)
3 miejsce: ex aequo duet Wiktoria Bańdo i Patryk Jopek (Gimnazjum w Białym Kościele) oraz Katarzyna Rataj (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Giebułtowie)
Specjalne wyróżnienia przyznano również najmłodszym uczestnikom konkursu Lenie Skowronek z Punktu Przedszkolnego „Zaczarowany Ołówek” w Giebułtowie oraz duetowi rodzeństwa Piotr i Gabriela Kutnik (PS w Wielkiej Wsi i SP w Wielkiej Wsi).
Serdecznie dziękujemy wszystkim szkołom które przekazały zebrane przez siebie dary na rzecz Fundacji.
Zajęcia dydaktyczne w firmie IPSEN LOGISTICS
11 kwietnia 2015 słuchacze IV semestru kierunku Technik Obsługi Portów i Terminali wraz z wykładowcą Panią Danutą Bukowiecką, uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych w firmie IPSEN LOGISTICS. Uczestnicy zajęć zostali zapoznani z zakresem działalności firmy, która świadczy usługi transportu lotniczego, morskiego i drogowego na całym świecie a także zajmuje się magazynowaniem i dystrybucją przesyłek. Kierownik Oddziału w Morawicy Pan Paweł Ryszka przedstawił słuchaczom magazynowy system informatyczny (WMS), który jest wykorzystywany w logistyce i służy do zarządzania ruchem produktów w magazynach. Aby potwierdzić, że WMS (Warehouse Management System) koordynuje prace w magazynie i usprawnia procesy magazynowe, słuchacze udali się do magazynu, gdzie magazynierzy zapoznali ich z tajnikami swojej pracy. Zajęcia w IPSEN LOGISTICS zapoznały słuchaczy w sposób praktyczny z działalnością firmy logistycznej, która wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne aby zapewnić swoim klientom najefektywniejsze pod względem czasu i kosztów rozwiązania logistyczne. GALERIA
Kurs barmański
W kwietniu 12tu uczniów naszej szkoły brało udział w kursie barmańskim – w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”. Zajęcia były realizowane w „Krakowskiej Szkole Restauratorów”. Dodatkowo najlepszy uczestnik kursu: Grzegorz Janik otrzymał możliwość uczestniczenia w kursie baristycznym, a pozostali możliwość kontynuowania swojej praktyki zawodowej w jednym z najlepszych krakowskich czterogwiazdkowych hoteli. GALERIA
75. rocznica Zbrodni Katyńskiej
W dniu 9 kwietnia 2015 roku poczet sztandarowy z naszej szkoły uczestniczył w uroczystościach, które upamiętniały 75. rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz 20. rocznicę poświęcenia Symbolicznej Mogiły – Pomnika Ofiar Komunizmu. Obchody rocznicowe zorganizowane przez Komitet Opieki nad Miejscami Zbrodni Komunizmu odbyły się na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. W intencji ofiar zamordowanych w Katyniu została odprawiona Msza Święta. Natomiast przy Pomniku Ofiar Komunizmu odbyła się uroczystość patriotyczna i apel poległych. Po raz kolejny oddaliśmy hołd polskim bohaterom wymordowanym wiosną 1940 roku na polecenie władz Związku Socjalistycznych Republik Sowieckich. GALERIA Podziękowanie Małopolskiego Kuratora Oświaty
Różnice kulturowe w biznesie
13 kwietnia 2015r. uczniowie klas i i II Technikum Eksploatacji Portów i Terminali uczestniczyli w wykładzie przygotowanym przez Wyższą Szkołą Europejską im. Ks. Józefa Tischnera.
Tematem zajęć były "Różnice kulturowe w biznesie", które z ogromną pasją i zaciekawieniem przedstawił p. Michał Futyra.
Różnice kulturowe odgrywają coraz bardziej znaczącą rolę i dlatego nasi uczniowie wzięli udział w spotkaniu, podczas którego poznali specyfikę kultur panujących w różnych krajach aby w przyszłości panować nad zachowaniem, które może być źle odczytane w innym państwie. Świadomie kreując elementy kariery zawodowej każdy powinien poznać przynajmniej podstawy komunikacji międzykulturowej. GALERIA
"ODLOTOWA SZKOŁA W GIEBUŁTOWIE"
26 marca 2015r. 27 uczniów z klasy I i II Technikum Eksploatacji Portów i Terminali wraz z trzema opiekunami poleciało samolotem na 3 dniowy bezpłatny wyjazd zawodoznawczy do Gdańska w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce"
Uczestnicy projektu rozpoczęli swą podróż w Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II w Krakowie skąd polecieli do Gdańska lądując "on time" na lotnisku im. Lecha Wałęsy, gdzie czekała już pani z Służby Ochrony Lotniska, która przeprowadziła szkolenie dla grupy i pokazała jak wygląda praca lotniska. Oprócz zwiedzania portu lotniczego młodzież dowiedziała sie jak transportowane są towary w ruchu lotniczym, wyjaśniona została terminologia związana ze spedycją, jak wygląda obsługa podróżnych w portach i terminalach, a także organizacja i prowadzenie prac związanych z przeładunkiem oraz magazynowaniem towarów i ładunków w portach i terminalach.
Następnego dnia uczniowie mieli okazję zapoznać się ze strukturą i pracą Portu Morskiego w Gdańsku - w pierwszej kolejności zobaczyli film i prezentację przygotowaną przez dział marketingu a potem autokarem zwiedzali ogromny obszar Portu Gadańsk zatrzymując się w najważniejszych miejscach ze szczegółowym zapoznaniem ich funkcji.
Kolejnym etapem wyjazdu była wizyta w Narodowym Muzeum Morskim gdzie można było zobaczyć statek "Sołdek" - pierwszy pełnomorski statek zbudowany w Stoczni Gdańskiej po II wojnie światowej, rudowęglowiec, napędzany czterocylindrowym silnikiem parowym, obecnie statek - muzeum, który jest jedną z największych atrakcji turystycznych Gdańska.
W sobotę 28 marca 2015r. przed południem cała grupa podziwiała Gdańsk, który zachwycił wszystkich. Bazylika Mariacka, ul. Długa, Ratusz, pomnik Neptuna to jedne z wielu atrakcji turystycznych, które widzieliśmy. Udało nam się być też na plaży i poczuć niesamowity zapach morza, który obudził tęsknotę za wakacjami.
Ostatnim punktem unijnego stażu było zapoznanie z nowoczesnymi środkami transportu. Udaliśmy się więc na dworzec Główny w Gdańsku skąd odjechaliśmy w kierunku Krakowa pociągiem EIP (Express Intercity Premium) - Pendolino.
Wyjazd był bardzo udany. Zdobyta w trakcie wizyt zawodoznawczych wiedza będzie przydatna w dalszym procesie kształcenia naszej młodzieży a to co zobaczyli w znacznym stopniu ułatwi im rozwój dalszej ścieżki kariery zawodowej i świadomego jej kształtowania. Podróż samolotem i Pendolino to dla zdecydowanej większości wydarzenie, które mieli okazję przeżyć po raz pierwszy i dlatego będą to niezapomniane wrażenia.
Nauka przez doświadczenie to najlepszy z możliwych sposobów a dzięki temu projektowi nasi uczniowie mieli jedną z najlepszych lekcji w swoim życiu. GALERIA
WYCIECZKA – ŚLADAMI POLSKIEGO BAROKU
W dniu 1 kwietnia 2015 roku klasa III Technikum Architektury Krajobrazu i Technikum Hotelarstwa uczestniczyła w wycieczce po zabytkowym Krakowie. Rozpoczęliśmy nasze spotkanie z historią u podnóża Bramy Floriańskiej i gotyckiego Barbakanu. Następnie wędrując Drogą Królewską, minęliśmy Jamę Michalika, Dom Matejki i wkroczyliśmy na Rynek Krakowski. Uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu mogli podziwiać na największym w Europie średniowiecznym rynku wspaniałe attyki, portale, tympanony i rozety. Natomiast uczniowie Technikum Hotelarstwa przechodząc przez ulicę Kanoniczą mogli zobaczyć wspaniały Hotel Copernicus. Kulminacyjną częścią wycieczki było zwiedzanie Katedry Wawelskiej i Królewskich Komnat. Uczestnicząc w lekcji baroku mogliśmy zapoznać się z przepiękną architekturą, sztuką i malarstwem tej epoki. Wycieczka po zabytkowym Krakowie była niezwykle cennym źródłem informacji dla uczniów i nauczycieli, zarówno pod względem przedmiotów zawodowych jaki i humanistycznych. Organizatorzy: mgr inż. Ewa Gabryś, mgr Robert Grajny. GALERIA
WYCIECZKA DO KOTLINY KŁODZKIEJ ORAZ ŚNIEŻNICKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO
W dniu 31.03.2015r grupa młodzieży z naszej szkoły wybrała się na coroczną wycieczkę krajoznawczą. Tym razem w rejon Kotliny Kłodzkiej. Pierwszym punktem podczas całodniowego zwiedzania była kopalnia złota w Złotym Stoku. Tam młodzież zwiedzała sztolnię Gertruda z Chodnikiem Śmierci. Kolejno udaliśmy się do najstarszego uzdrowiska w Polsce czyli do Lądka Zdroju. Ostatnim punktem naszej wyprawy była Jaskinia Niedźwiedzia znajdująca się z niewielkiej miejscowości Kletno. Wejście do jaskini znajduj się u podnóża Śnieżnika(1425m.n.p.m.). Jaskinia posiada bogatą szatę naciekową, liczne stalaktyty, stalagmity oraz kolumny naciekowe, które wzbudziły nasz podziw oraz zachwyt. Do szkoły wróciliśmy późnym wieczorem, bardzo zmęczeni ale zadowoleni. GALERIA
DZIEŃ OTWARTY ZSP W GIEBUŁTOWIE
W dniu 24 marca 2015 roku odbył się Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. W Witosa „Dzień Otwarty Szkoły”. Na nasze zaproszenie odpowiedziało bardzo wiele szkół gimnazjalnych, m.in. z Modlnicy, Białego Kościoła, Jerzmanowic, Mnikowa i Zadroża. Zgodnie z oczekiwaniami przybyły całe klasy oraz indywidualnie uczniowie z innych ośrodków.
Wszystkie klasopracownie zostały przygotowane do zwiedzania, zgodnie z kierunkami kształcenia.
Nasza młodzież dzieliła się doświadczeniami i opiniami z młodszymi kolegami, przy okazji prezentując swoje umiejętności, nabyte w trakcie kierunkowych praktyk zawodowych .Swoimi osiągnięciami chwalili się przyszli hotelarze, technicy eksploatacji portów i terminali, architekci krajobrazu, strażacy, mechanicy samochodowi, fryzjerzy, kucharze i inni.
W części oficjalnej Starosta Powiatu krakowskiego, pan Józef Krzyworzeka wyróżnił Certyfikatami nadającymi tytuł „Przyjaciela młodzieży” pracodawcó: panią Małgorzatę Szumiec, właścicielkę hotelu „Margerita” w Modlnicy oraz pana Jana Wójcika, właściciela firmy Auto-Krak z Krakowa. Certyfikaty otrzymali także- pan Rudolf Suchanek- dyrektor Ojcowskiego Parku Narodowego, Bronisław Dudka- dyrektor Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach oraz pan Krzysztof Wołos, zastępca wójta Gminy Wielka Wieś.
Święto Szkoły zakończyło się specjalnym treningiem piłkarskim, który poprowadził były reprezentant Polski w piłce nożnej, a obecnie czołowy zawodnik Ruchu Chorzów- Łukasz Surma. GALERIA FILM
Konkurs piosenki pt. „Ty też możesz pomóc - Okaż serce”
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincenta Witosa w Giebułtowie oraz Centrum Wolontariatu przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie piosenki o tematyce związanej z wolontariatem pt. „Ty też możesz pomóc - Okaż serce”, który odbędzie się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Giebułtowie dnia 29 IV 2015 o godzinie 10.00. Rozpoczęcie konkursu odbędzie się po uroczystym jego otwarciu i zapoznaniu się z zasadami. Informacja
Wizyta studyjna w Largentiere we Francji
W marcu jeden z naszych uczniów - Grzegorz Janik z klasy IIIz w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” był na wizycie studyjnej w Largentiere we Francji. Wyjazd trwał 10dni i miał na celu zapoznanie 12 uczniów szkół Małopolski z systemem edukacji zawodowej jaki stosuje się we Francji. Młodzież miała również okazję do praktycznego zdobycia dodatkowych umiejętności w tamtejszych hotelach i restauracjach. GALERIA
Wolontariat znowu w akcji
Zbliżają się święta wielkanocne, szkolne koło wolontariatu kontynuując współpracę z bankiem Żywności przygotowuje kolejną akcję w dniach 20-21 marca 2015 w sklepie LIDL na ul. Siewnej. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do współpracy.
Wolontariusze z naszego szkolnego koła wspierali pensjonariuszy w Hospicjum św. Łazarza w Krakowie, przygotowując witraże świąteczne i stroiki. Michał Łągiewski otrzymał wyróżnienie za przygotowany przez siebie własnoręcznie witraż.
Sukcesy językowe naszych uczniów
Dominika Sroka reprezentowała nasza szkołę w Konkursie Piosenki Angielskiej organizowany przez Dom Kultury w Krakowie.
13 lutego br. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Emilian Sawa, Damian Haraf, brała udział w II Powiatowym Obcojęzycznym Przeglądzie Artystycznym. Emilowi udało się uzyskać trzecie miejsce w kategorii „wiersz obcojęzyczny”. Serdecznie Gratulujemy!!! Emil brał udział również w Międzynarodowej Olimpiadzie Języka Angielskiego.
Michał Lewowicki wziął udział w 38-ej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Niemieckiego, gdzie zakwalifikował się do drugiego etapu. Reprezentował nas również w 14 Międzynarodowej Olimpiadzie Języka Niemieckiego, gdzie zakwalifikował się do 3-ciego etapu otrzymując jednocześnie indeks Wyższej Szkoły Ekonomiczno – Humanistycznej w Bielsku-Białej. GALERIA
„Błonkoskrzydłe Ojcowskiego Parku Narodowego” - wykład
W dniu 10 marca 2015 r. dla uczniów naszej szkoły odbył się wykład Pana dr hab. inż. Bogdana Wiśniowskiego- adiunkta, kierownika Pracowni Naukowo-Badawczej Ojcowskiego Parku Narodowego na temat: „Błonkoskrzydłe Ojcowskiego Parku Narodowego”. Wykład poparty był pokazem autorskich zdjęć błonkoskrzydłych o największym znaczeniu dla gospodarki człowieka. Spotkanie zakończyło się żywą dyskusją oraz zaproszeniem Pana doktora na kolejny wykład dotyczący bezkręgowców. GALERIA
Dyplom Ministra Edukacji Narodowej dla naszej szkoły
Młodzież naszej szkoły wzięła udział w konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”. Wyzwaniem dla uczniów było sporządzenie listy 50 książek, które chcieliby mieć w bibliotece szkolnej a także nakręcenie krótkiego filmu na temat "Nasza szkoła powinna dostać wymarzone książki, bo..."
Dyplom od Pani Minister Edukacji Narodowej Joanny Kluzik-Rostowskiej
Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęta do podejmowania inicjatyw na rzecz zwiększenia zainteresowania czytaniem książek wśród uczniów.
Archiwum Aktualności