Nasi uczniowie Roman Postoiko i Sergiusz Kishko odnoszą kolejne sukcesy sportowe, tym razem w międzynarodowym turnieju bokserskim Wisły Kraków „o Złotą Rękawice”. W XXXVI edycji tego prestiżowego turnieju, która odbyła się w dniach 9-11 grudnia, Roman Postoiko zdobył I miejsce w kategorii 69 kg (junior), Sergiusz Kishko zajął II miejsce w kategorii wagowej 60 kg (senior). Nagrody naszym zawodnikom wręczał Mariusz Wach, utytułowany światowej klasy bokser wagi ciężkiej.Słowa podziękowania za poniesione koszty przygotowań i korzystanie z profesjonalnego sprzętu bokserskiego naszych zawodników należą się trenerom KSS SMOK Grzegorzowi Zbroji i Grzegorzowi Majcherowi.
Konferencja pszczelarska
3 grudnia 2016r. w ZSP w Giebułtowie odbyła się Konferencja pszczelarska, która zgromadziła ponad 100 pszczelarzy, słuchaczy kursów kwalifikacyjnych oraz zaproszonych gości.
Pani Teresa Rusinowska- nauczycielka pszczelarstwa zaprosiła prelegentów z województwa lubelskiego słynącego w Polsce, a nawet w Europie w tradycji pszczelarskich.
Pani Anna Korbus – absolwentka technikum w Pszczelej Woli przedstawiła zagadnienia związane z hodowlą matek pszczelich. GALERIA
O zagrożeniach dla bioróżnorodności terenów zielonych i roślinach miododajnych, które dla pszczół są pożytkami, dla ogrodników, florystów materiałem bukieciarskim, a dla rolników chwastami opowiadał dr hab. Zbigniew Kołtowski – pracownik naukowy Instytutu Pszczelnictwa w Puławach. Ten wykład był fascynujący nie tylko dla pszczelarzy, ale również dla każdego, kto myśli o zachowaniu bioróżnorodności w przyrodzie. Ogrodnicy dobrze wiedzą o tym, że większość swojej produkcji (nasiona, owoce i warzywa) zawdzięczają owadom zapylającym.
Dzięki poznaniu roślin miododajnych możemy mądrzej planować siew i sadzenie roślin kwitnących, aby były ozdobą naszych ogródków przydomowych, pól i nieużytków, a przede wszystkim tworzyły taśmy pokarmowe – pożytki dla pszczół.
Długo dyskutowano o tym, jak znaleźć złoty środek by nie stracić różnorodności przyrodniczej, z której słynie Małopolska. Pojawiła się propozycja obsiewania nieużytków mieszankami roślin miododajnych
„Medicus curat – natura sanat”- ( lekarz leczy – natura goi) przekonywał w swoim wykładzie dotyczącym apiterapii mgr inż. Cezary Kruk – absolwent technikum pszczelarskiego w Pszczelej Woli i Akademii Rolniczo – Technicznej w Olsztynie. Autor publikacji naukowych i popularno- naukowych. Wykładowca przybliżył i uzupełnił wiedzę o produktach pszczelich. Okazuje się, że wszystko co produkują pszczoły: miód, pyłek, pierzga, mleczko pszczele, wosk, propolis może być wykorzystane przez człowieka jako pokarm, lekarstwo czy kosmetyk. Szczególnie zainteresował zebranych „leczeniem ulowym powietrzem”.
Wywołał też ogromną dyskusję , a nawet spór na temat otrzymywania i właściwości ziołomiodów. Jedna konferencja nie wystarczy do zgłębienia wszystkich tajemnic tego starego owada, którego pojawienie się naukowcy szacują na 100-200 mln lat temu, a opanowanie Europy na około 10 tys. lat temu.
Nasza szkoła bardzo dziękuje wykładowcom, pszczelarzom, gościom szkoły, słuchaczom kursów zawodowych: R03 rolnik, R.04 pszczelarz, R05 ogrodnik, R.16 technik rolnik, R.17 technik pszczelarz za liczne przybycie.
Organizatorzy konferencji pszczelarskiej pane Ewa Gabryś i Teresa Rusinowska nauczycielki w ZSP w Giebułtowie zapraszają chętnych już teraz na kolejne spotkanie „miłośników pszczół” w lutym 2017r.
Jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych dorosłych na następne edycje kwalifikacyjnych kursów zawodowych, a młodzież szkół gimnazjalnych do planowanego od września 2017r. technikum pszczelarskiego.
Wszystkim pszczelarzom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia. Dziękujemy za pracowitość, pogodę ducha, determinację, życzliwość dla ludzi, wspólne spotkania, dobre rady i MIÓD.
WYKŁADY „POWIETRZE NA WAGĘ ZŁOTA”
30 listopada 2016r. w naszej szkole odbyły się wykłady na temat czystości powietrza w naszej okolicy. Zajęcia prowadził pracownik AGH w ramach realizowanego projektu Studenckiego Koła Fizyków AGH (Wydział Fizyki). Wykładowca przedstawił młodzieży z klasy 4TH, 3TE, 2TE oraz 2TH metody badania czystości powietrza, omówił przyczyny oraz konsekwencję jakie mogą nas spotkać jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie. Na budynku naszej szkoły zostały zamontowane dwa detektory badające stan czystości powietrza. Na podstawie danych zebranych z detektorów z różnych miejsc w okolicy określa się czystość powietrza. Każdy z nas może odwiedzić stronę https://map.airly.eu i sprawdzić aktualne dane na temat powietrza w Giebułtowie oraz okolicy.
Otrzęsiny 2016
Ostatnio w naszym internacie miały również miejsce "Otrzęsiny" nowych wychowanków połączone z dyskoteką integracyjną. Tradycyjnie pierwszoklasiści uczestniczyli w różnych zabawach oraz wykonali zadania wyznaczone przez starszych kolegów. Osoby prowadzące otrzęsiny to: Dominika, Justyna i Monika. Na zakończenie odbyła się dyskoteka. Bardzo dziękujemy za obecność Pana Dyrektora, Pani Kierownik oraz wszystkim tym,którym udało się dotrzeć mimo trudnych warunków pogodowych. GALERIA
Międzyinternatowy Turniej Piłki Siatkowej
28 listopada w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Budowlanych Nr 1 przy ul. Szablowskiego 1 odbył się Międzyinternatowy Turniej Piłki Siatkowej, w którym wzięło udział 9 drużyn. Nasz zespół w pierwszym pojedynku trafił na gospodarzy i po mimo zaciętego pojedynku ulegliśmy Technikum Budowlanemu nr 1. Turniej dał wiele radości zarówno wychowankom jak i opiekunom. Wszyscy świetnie się bawili, zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy oraz kubki. GALERIA
Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo i Niemieckojęzycznych
W naszej szkole odbyła się czwarta edycja Konkursu Wiedzy o Krajach Anglo i Niemieckojęzycznych zorganizowana przez nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego. W tym roku uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące Irlandii i Niemiec. W konkursie wzięli udział uczniowie następujących szkół ponadgimnazjalnych:
- Liceum Ogólnokształcącego w Krzeszowicach
- Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznegow Czernichowie
- Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Giebułtowie
- Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale
- Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie
Po raz pierwszy w konkursie brali udział również gimnazjaliści z następujących szkół:
- Gimnazjum w Jerzmanowicach
- Gimnazjum Salezjańskiego w Krakowie
- XVII Gimnazjum w Krakowie
- Gimnazjum w Prandocinie
- Gimnazjum w Przegini
- Gimnazjum w Rząsce
- Gimnazjum w Słomnikach
- Gimnazjum w Zielonkach
Wydarzeniu towarzyszyła wizyta zaprzyjaźnionych z naszą szkołą wolontariuszy z kilku państw europejskich, którzy przedstawili prezentacje na temat krajów swojego pochodzenia. Wzbudziło to ogromne zainteresowanie i entuzjazm wszystkich uczestników zarówno uczniów jak i ich nauczycieli. Kolejną atrakcją była degustacja specjałów kuchni niemieckiej. Uczniowie mogli też obejrzeć pokaz filmowy, posłuchać utworu hip-hop w wykonaniu uczniów Technikum Eksploatacji Portów
i Terminali, oraz wziąć udział w zajęciach warsztatowych z architektury krajobrazu, plastyki
i hotelarstwa. Wszyscy uczestnicykonkursu z zainteresowaniem oglądali skecze, które przygotowali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.Laureatami konkursu zostali:
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych z zakresu wiedzy o krajach anglojęzycznych:
- ValeriiaKravchuk – ZSiPO w Skale
- Małgorzata Więcek – ZS RCKU w Czernichowie
- Zofia Wójcik – ZS RCKU w Czernichowie
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych z zakresu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych:
- Apolonia Przybylska - ZSR CKU w Czernichowie
- ViktoriiaKravchuk - ZSiPO w Skale
- Kamil Domagała – ZSP w Giebułtowie
W kategorii „najlepszy skecz”:
ZSP w Giebułtowie
W kategorii szkół gimnazjalnych z zakresu wiedzy o krajach anglojęzycznych:
- Katarzyna Krzystanek - Gimnazjum w Przegini
- Anna Wójcik - Gimnazjum Salezjańskie w Krakowie
- Oliwia Maak - Gimnazjum w Rząsce
W kategorii szkół gimnazjalnych z zakresu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych:
- Jakub Oskwarek – Gimnazjum Salezjańskie w Krakowie
- Jakub Malec – Gimnazjum Salezjańskie w Krakowie
- Paweł Butra - Gimnazjum w Zielonkach
Fundatorem nagród dla laureatów z szkół ponadgimnazjalnych był Powiat Krakowski, natomiast nagrody dla gimnazjalistów ufundował Goethe Institut w Krakowie (reprezentowany przez Pana Wojciecha Dzido), wydawnictwo Oxford (reprezentowane przez Panią Natalię Cisoń) i Rada Rodziców z ZSP w Giebułtowie. Nagrody wręczali: w imieniu Powiatu Krakowskiego członek zarządu powiatu Pan Arkadiusz Wrzoszczyk, a w imieniu Rady Rodziców ZSP w Giebułtowie Pani wicedyrektor Maria Mruk.
Organizatorzy konkursu składają podziękowania wszystkim nauczycielom języka angielskiego i niemieckiegoza przygotowanie uczniów do konkursu. Dziękujemy również międzynarodowym wolontariuszom z fundacji Internationaler Bund Polska za udział w wydarzeniu. Szczególne podziękowania kierujemy do Pań: Katarzyny Gieras, Doroty Legeżyńskiej, Magdaleny Maloty,
i Haliny Romanowskiej, które były członkami jury. Dziękujemy wydawnictwu Macmillan Polska i Szkole Językowej Shamrock za wsparcie i współpracę przy organizacji konkursu.
6. edycja Skawińskiej Probówki Artystycznej
28 listopada odbyła się 6. edycja Skawińskiej Probówki Artystycznej. W kategorii fotografia naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy I TE Karolina Banaś, która zdobyła wyróżnienie. W kategorii piosenka uczennica klasy I TH Mariia Maslovska za rosyjską piosenkę Kukułka również dostała wyróżnienie, natomiast uczniowie klasy III TE Pika, Rogu, Mario (Dominika Sroka, Kamil Róg i Mariusz Biesiada) za autorską piosenkę hiphopową wywalczyli III miejsce. Gratulujemy! GALERIA FILM
BANKI Żywności 2016
Wolontariusze z Szkolnego Koła Wolontariatu w naszej szkole po raz kolejny wzięli udział w zbiórce żywności organizowanej przez Banki Żywności w dniach 25-27 listopada. Nasi uczniowie 25 i 26 listopada zbierali żywność w sklepie Biedronka na ul. Dobrego Pasterza w Krakowie. Współpraca z bankami żywności trwa nieprzerwanie od 4 lat.
Ogólnopolski Sejmik Spółdzielni Uczniowskich
W dniu 19 listopada br w Domu Spółdzielczości Pracy przy ul.Malborskiej 65 w Krakowie, uczniowie naszej szkoły Klaudia Katarzyńska, Klaudia Scelina, Kuba Ziętara wzięli udział w Ogólnopolskim Sejmiku Spółdzielni Uczniowskich.
Rada i Zarząd spotkali się z grupą młodych spółdzielców co było okazją do wymiany doświadczeń z pracy spółdzielni uczniowskich w różnych regionach kraju i w szkołach różnych typów. Na sejmiku rozstrzygnięto konkurs spółdzielni uczniowskich z całego kraju: na najlepszą SU oraz konkurs ekologiczny którym nasza szkoła zdobyła III miejsce. GALERIA
GIEBUŁTOWSCY KICKBOKSERZY DEMOLUJĄ W BOKSIE !
Nasi utalentowani kickbokserzy od nowego roku szkolnego startują również w boksie
W sobotę 5 listopada 2016r. w Wieliczce odbył się Finałowy Międzynarodowy Turniej Bokserski Grand Prix Małopolski. Była to ostatnia rozgrywka Grand Prix 2016r. która była prowadzona w cyklu 10 zawodów.
W rozgrywkach Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego Grand Prix Małopolskistartowałodwóch zawodników z naszej Szkoły: brązowy medalista Mistrzostw Świata i zdobywca Pucharu Europy kat junior do 70kg ROMAN POSTOIKO i zdobywca Pucharu Europy w kat senior do 60kg SERHII KISHKO.
Roman Postoiko w finałowym turnieju wygrał walkę jednogłośnie na punkty i zapewnił sobie I miejsce w generalnej klasyfikacji GRAND PRIX MAŁOPOLSKI. Brał udział w 7turniejach, na których 6 walk wygrał i 1 przegrał.
W kategorii wagowej 60 kg. (senior) Serhii Kishko w finałowym turnieju przegrał walkę jednogłośnie na punkty i ostatecznie zajął II miejsce w generalnej klasyfikacji GRAND PRIX MAŁOPOLSKI. Brał udział w 7 turniejach, na których wygrał 5 walki a 2 przegrał.
W grudniu czeka naszych zawodników Międzynarodowy Turniej o Złota Rękawicę Wisły.
Akcja pisania kartek dla dzieci chorych na nowotwory
Do akcji włączyła się już klasa 1z i 2TK. Czekamy na kolejnych chętnych do włączenia się do tej akcji.
Dziękuję za pomoc wspierającym akcję nauczycielom ZSP GIEBUŁTÓW. GALERIA
Warsztaty jesienne oraz konkurs " Barwy jesieni"
W dniu 25.10 odbyły się kolejne warsztaty jesienne dla uczniów ze szkoły i internatu. Młodzież brała udział w konkursie „Barwy jesieni”. GALERIA
Laureaci konkursu:
I MIEJSCE: MARIA MASLOVSKA
II MIEJSCE: ALINA MAMCHUR
III MIEJSCE: OLEH STEFANYSHYN
WYRÓŻNIENIE: SOFIJA SOKURENKO I YEVHENIA TATARSKA
PARTNERSKA WYMIANA SZKÓŁ ORGANIZOWANA PRZEZ HOTELARZY
24 października 2016 roku odwiedzili naszą szkołę uczniowie wraz z opiekunami z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju. Był to długi, obfitujący w ogrom atrakcji dzień. Hotelarze z ZSP w Giebułtowie wraz z opiekunem mgr Agnieszką Kopijką spotkali się rano pod szkołą, a następnie wyruszyli razem do Krakowa. GALERIA
Na Rynku Głównym spotkaliśmy się z uczestnikami wycieczki z Iwonicza-Zdroju. Udaliśmy się do pięknego hotelu " The Bonerowski Palace *****". To elegancki obiekt położony w centrum Krakowa, w bardzo dogodnym punkcie u zbiegu ul. św Jana i Rynku Głównego. Hotel Bonerowski Palace mieści się w zabytkowej kamienicy. Oferuje swoim gościom jedyny w swoim rodzaju wystrój i niesamowitą atmosferę. Oferuje również sale konferencyjne Królewską i Książęcą, które idealnie nadają się do organizacji przyjęć weselnych, bankietów oraz spotkań biznesowych. W zabytkowej Sali Królewskiej odbywają się koncerty fortepianowe. Uczestniczyliśmy w warsztatach z zakresu obsługi konsumenta i obsługi recepcji.
Kolejnym punktem spotkania było wspólne zwiedzanie Krakowa. Uczniowie dostali krótki czas na zakup pamiątek i ok godz. 11.15 wyruszyliśmy ulicami Krakowa w kierunku Hotelu Poleski przy ul. Sandomierskiej 6. Po dotarciu na miejsce zasiedliśmy w restauracji hotelowej, gdzie na każdego czekały pyszne pączki, kawa i herbata. "Hotel Poleski***" położony jest nad samym brzegiem Wisły. Z okien hotelu i restauracji rozciąga się piękny widok na Zamek Królewski na Wawelu. Hotel jest urządzony w nowoczesnym stylu zapewniając wszelkie udogodnienia i usługi niezbędne do udanego pobytu. Hotel posiada wyjątkowy taras, widok z niego jest niezapomniany! Tam też uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w warsztatach z obsługi konsumenta. Na terenie hotelu odbyły się również warsztaty z obsługi recepcji i Housekeepingu.
Po wspólnej wymianie doświadczeń i szkoleniu w hotelach przyjechaliśmy do naszej szkoły w Giebułtowie. Uczniowie mieszkający w internacie i hotelarze przygotowali ognisko. Upiekliśmy kiełbaski i zjedliśmy ciasto. Uczniowie z 4 klasy technikum hotelarstwa przygotowali bezalkoholowe drinki.
Partnerskie szkoły uczestniczyły w konkursach:
- "BIEG KELNERÓW"
- "SŁODKO NAJEDZENI"
Zorganizowaliśmy również pokaz kickboxingu i tańca. Zakończyliśmy nasze spotkanie wspólnym śpiewem.
To był szczególny dla nas dzień. Bardzo dziękujemy i pozdrawiamy naszych Znajomych z Iwonicza-Zdroju!!!
3 DNI POZA SZKOŁĄ
Uczniowie klasy 2 technikum eksploatacji portów i terminali, w dniach 17-19 października wyjechali na wycieczkę dydaktyczno-wychowawczą do Charsznicy. Uczniowie zajęcia zorganizowane mieli na wyjeździe, korzystając między innymi z obiektów „Planety”, orlika czy basenu. W jeden dzień zorganizowano wycieczkę do Ogrodzieńca na zamek i do parku linowego. Wspólnie również oglądano rozgrywki ChampionsLeague. GALERIA
Próbna ewakuacja szkoły
19go października została przeprowadzona próbna ewakuacja ZSP w Giebułtowie GALERIA
Małopolskie Jesienne Biegi Przełajowe
Dnia 18 X 2016r. na Krakowskich Błoniach odbyły się Małopolskie Jesienne Biegi Przełajowe. Uczniowie naszej szkoły w składzie: Bednarczyk Mateusz, Demków Dawid, Misiak Norbert, Zięba Grzegorz, Kowalska Adrianna, Czech Sebastian, Jarosz Arkadiusz, Namysłowski Tomasz, Wilk Dawid, Łągiewski Michał, Mazur Mateusz zajęli drużynowo III miejsce. W klasyfikacji indywidualnej Adrianna Kowalska zdobyła srebro, a Dawid Wilk brąz.
Warsztaty dla uczestników konkursu Junior Demokracji
W ramach Projektu Junior Demokracji organiowanej przez Fundację Małopolska Izba Samorządowa, przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli 15 października 2016 roku w warsztatach zorganizowanych w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w strefie coworking. Celem warsztatów bylo dostarczenie uczestnikom zespołów konkursowych wiedzy i umiejętności niezbędnych w procesie tworzenia projektów społecznych. GALERIA
Skład zespołu konkursowego ZSP w Giebułtowie: Klaudia Katarzyńska, Patrycja Wróbel, Dagmara Kadula, Dariusz Siwek i Tomasz Bogucki.
Opiekun: mgr Robert Grajny
Dzień Edukacji Narodowej - Ślubowanie klas I
W dniu 14 października w ZSP w Giebułtowie odbyło się ślubowanie klas pierwszych połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej GALERIA
WYCIECZKA DO TATRZAŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO – MORSKIE OKO
13 października grupa młodzieży z naszej szkoły była na wycieczce turystyczno – krajoznawczej w Tatrzańskim Parku Narodowym. Celem wyprawy było Morskie Oko. Młodzież w czasie wędrówki miała okazję poznać rzeźbę Tatr oraz faunę i florę parku. Pan przewodnik przekazał uczestnika wyprawy wiele cennych informacji na temat parku. Opowiadał o górach jako o miejscu pięknym ale również bardzo niebezpiecznym. Mimo długiej wędrówki z radością wracaliśmy do Giebułtowa, pełni zachwytu i podziwu dla naszych pięknych gór. GALERIA
Pielgrzymka hotelarzy na Jasną Górę
Maturzyści z klasy 4th wybrali się wraz z wychowawcą, mgr Agnieszką Kopijką, do Częstochowy. Były to dwa dni pielgrzymki (10-11 października 2016 roku).
Po dotarciu na miejsce udaliśmy się do Kaplicy Cudownego Obrazu. Uczestniczyliśmy we Mszy świętej i zasłonięciu Cudownego Obrazu. Potem zwiedzaliśmy obiekty sakralne, gastronomiczne i hotelarskie w Częstochowie. Wieczorem Apel Jasnogórski. W drugim dniu odprawiliśmy wspólnie Drogę Krzyżową i zwiedziliśmy obiekty muzealne na terenie Klasztoru.
Jasna Góra to szczególne miejsce! Prosiliśmy zwycięską Królową o zdanie egzaminów oraz zawierzyliśmy swoje indywidualne sprawy. GALERIA
Archiwum Aktualności