Nawigacja

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

PODSUMOWANIE PRACOWITEGO  SEMESTRU MŁODZIEŻOWEJ DRUŻYNY POŻARNICZEJ W GIEBUŁTOWIE

 

 

Jeszcze w okresie wakacyjnym młodzi strażacy wizytowali JRG 3

 

Rozpoczęcie roku dla MDP Giebułtów  to pierwsze obowiązki reprezentacyjne, jako sprawdzeni w boju młodzi strażacy pomagaliśmy w organizacji Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej Szkół Powiatu Krakowskiego, można śmiało powiedzieć że nasza praca miała smaczek.

 

W pierwszych dniach roku szkolnego zaczęły się intensywne szkolenia, pierwsze z nich to szkolenie związane z wizytą ratownika medycznego w naszej szkole.  Szerokie grono słuchaczy przypomniało sobie sposoby postępowania w nagłych przypadkach.

 

Niedługo po wizycie instruktora ratownictwa mieliśmy kolejnych gości. Dzięki współpracy z nimi nabraliśmy bardzo dużego doświadczenia związanego z akcjami ratowania życia. W dniu 7 X 2016 w naszej szkole było zorganizowane jedno z pozorowanych miejsc VII Mistrzostw Krakowa w Ratownictwie Medycznym i Drogowym Służb Mundurowych.  FILM

 

Niedługo po doświadczeniach z profesjonalnymi ekipami ratowniczymi sami przeprowadzaliśmy profesjonalną ewakuację naszej szkoły przy udziale OSP w Giebułtowie. Po przygotowaniu i charakteryzacji poszkodowanych zadymiliśmy szkolę i zabrzmiały charakterystyczne 3 dzwonki oznaczające ewakuację dla całego budynku !

 

W dniu 9 XI 2016 r. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Giebułtowa wizytowała 3 GPR (Grupa Poszukiwawczo Ratownicza). Ratownik z 3 GPR plut. Paweł Korus przedstawił specyfikę pracy jednostki, wykorzystywane metody poszukiwań oraz stosowane standardy technik w ratownictwie lotniczym.
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza została zapoznana ze sprzętem wykorzystywanych przez 3 GPR. Składamy podziękowania Dowódcy 3 GPR mjr Mariuszowi Ostańskiemu oraz plutonowemu Pawłowi Korusowi za poświęcony czas.

 

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza uczestniczyła w grancie edukacyjnym  Bezzałogowe Statki Powietrzne,  które już poznali jako nieocenioną pomoc w akcjach poszukiwawczych,  kiedy wizytowaliśmy podhalańską grupę GOPR z Rabki.

 

Kolejna nasza wycieczka szkoleniowa to niezapomniana wizyta w Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego gdzie poznaliśmy specyfikę pracy ratowników górniczych. Po powrocie z CSTG w Bytomiu i wizycie w okręgowej stacji ratownictwa górniczego w Jaworznie już zawsze będziemy pełni podziwu dla ratowników górniczych.

 

Niewątpliwym sukcesem może pochwalić się nasza etatowa medalistka Adrianna Kowalska, która jak zwykle nas godnie reprezentuje, tym razem było to drugie miejsce w biegach przełajowych.

 

 

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza - GALERIA

Nasz profil na FB

 

Próbne ewakuacje

W piątek 13.11.2015r. MDP Giebułtów była współorganizatorem próbnej ewakuacji gimnazjum w Jerzmanowicach. Po przygotowaniu inscenizacji pożaru, rannych pozorantów oraz zadymienia korytarza dyrektor szkoły ogłosił alarm przeciwpożarowy. Po sprawnym wyprowadzeniu uczniów z budynku członkowie MDP oddymili budynek i opatrzyli rannych. Na koniec starsze klasy gimnazjum w Jerzmanowicach uczestniczyły w pogadance na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego w szkole. MDP Giebułtów przeprowadziła również próbną ewakuację przedszkola w Wielkiej Wsi majacą na celu sprawdzanie procedur związanych z zabezpieczeniem przeciwpożarowym obiektu publicznego jakim jest przedszkole. GALERIA

Kontakt

  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie
    Osiedle Szkolne 8
    32-085 Giebułtów
  • 12 419-20-19, 419-70-18