Nawigacja

 • Zasady funkcjonowania szkół i placówek od 19 kwietnia

  Zasady funkcjonowania szkół i placówek od 19 kwietnia

  Od 19 kwietnia br. do pracy stacjonarnej wracają placówki wychowania przedszkolnego. Dodatkowo możliwe będzie prowadzenie zajęć sportowych w określonych typach szkół. Uczniowie i słuchacze, przystępujący w najbliższej sesji egzaminacyjnej do egzaminu zawodowego lub egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, będą mogli uczestniczyć stacjonarnie w zajęciach praktycznej nauki zawodu. Pozostałe obostrzenia w funkcjonowaniu szkół i placówek zostają przedłużone do 25 kwietnia.

  Zasady kształcenia praktycznego dla zdających egzaminy w kształceniu zawodowym

  Od poniedziałku, 19 kwietnia br. uczniowie i słuchacze przystępujący do egzaminu zawodowego lub egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji czerwiec-lipiec br., mogą realizować zajęcia z zakresu praktycznej nauki zawodu (zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe) stacjonarnie w miejscu ich prowadzenia, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, w określonych warunkach organizacyjnych.

  Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w ramach praktycznej nauki zawodu dla tych uczniów i słuchaczy mogą być prowadzone w grupach umożliwiających zachowanie dystansu społecznego, w wybranych dniach tygodnia, w wymiarze nieprzekraczającym 16 godzin tygodniowo. Dotyczy to szkół prowadzących kształcenie zawodowe, centrów kształcenia zawodowego oraz placówek kształcenia ustawicznego realizujących praktyczną naukę zawodu w ramach kształcenia zawodowego lub ustawicznego.

   

  Praktyki młodocianych pracowników z III klas branżowych szkół I stopnia

  Uczniowie III klas branżowych szkół I stopnia, będący młodocianymi pracownikami, będą odbywać zajęcia praktyczne u pracodawców, o ile u danego pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić ich zdrowiu.

  Pozostałe szkoły i placówki

  W pozostałych szkołach i placówkach zostały przedłużone dotychczasowe obostrzenia w funkcjonowaniu do 25 kwietnia br.

  Podstawa prawna:

  Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 15 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

   

  Departament Informacji i Promocji
  Ministerstwo Edukacji i Nauki

 • Dzień otwarty szkoły

  Dzień otwarty szkoły

  Drodzy Ósmoklasiści i Rodzice. Macie jakieś pytania związane z ofertą edukacyjną naszej szkoły? To ta informacja jest właśnie dla Was! W dniach 20 i 21 kwietnia br. w godzinach od 17 do 19 pod naszym szkolnym numerem telefonu 12 419 20 19 będzie dyżurowali nauczyciele, którzy odpowiedzą na Wasze pytania i rozwieją wątpliwości. Pytania można też kierować poprzez FB naszej szkoły.

  Dodatkowo dyżury:

  a) kierownika Szkolenia praktycznego pn-pt 8-14

  b) kierownik CKZ wt-pt 8-14

  c) Kierownik internatu pn, wt, czw, pt.w godz. 9-14

 • ZSP Giebułtów - Klasa sportowa

 • Technikum Eksploatacji Portów i Terminali

 • Zapraszamy do naszego Technikum Hotelarskiego

 • Warsztaty ODKRYJ CYBERŚWIAT

  Warsztaty ODKRYJ CYBERŚWIAT

  Uczestnicy i uczestniczki spotkania poznali język Colobot. Zajęcia to wstęp do programowania tekstowego. Uczniowie samodzielnie zaprojektowali robota, który kiedyś może uratować życie człowieka na misji w kosmosie... Poprzez angażujące zadania młodzież uwolniła swoja kreatywność i poznała siłę technologii w atrakcyjnej formie poprzez wykorzystanie mechanizmów rywalizacji i interaktywnej gry. Warsztaty zostały zorganizowane dzięki innowacyjnemu pomysłowi pani Agaty Łagody.

 • ZSP Giebułtów - LO klasa sportowa

 • ZSP Giebułtów - KKZ Kosmetologia

 • ZSP Giebułtów - spot technikum eksploatacji i sport

 • Lider Bezpieczeństwa

  Lider Bezpieczeństwa

  W ubiegły piątek mieliśmy zaszczyt gościć policjantów z Komendy Powiatowej Policji, którzy wręczyli nam Certyfikat "Lider Bezpieczeństwa"

 • Branżowi Partnerzy odc. 3

  Branżowi Partnerzy odc. 3

  Niedługo Tłusty Czwartek zatem ten post będzie dotyczył jednego z najsłodszych miejsc czyli cukierni „Monia” w Cianowicach. W tym miejscu uczniowie Szkoły Branżowej mają praktyki. Właściciel cukierni pan Łukasz Hanarz jest cukiernikiem i pracuje w zawodzie od 20 lat. Cukiernia to własny biznes dający wiele możliwości, satysfakcji i niezależności. Nasi uczniowie doceniają panującą tutaj wspaniałą atmosferę oraz to, że Pan Łukasz i jego pracownicy poświęcają im dużo czasu dzieląc się wiedzą i doświadczeniem.Jeśli ktoś z uczniów klas ósmych marzy o zawodzie cukiernika zapraszamy do Szkoły Branżowej i na praktyki w cukierni Monia.

 • UWAGA! Mistrzowie szkolący i instruktorzy praktycznej nauki zawodu

  UWAGA! Mistrzowie szkolący i instruktorzy praktycznej nauki zawodu

  4 lutego 2021r. na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki ukazała się informacja, iż rząd podjął decyzję, że już w drugim tygodniu lutego br. rozpoczną się szczepienia nauczycieli przeciw COVID-19, w tym instruktorów praktycznej nauki zawodu - mistrzów szkolących prowadzących naukę zawodu u pracodawców rzemieślników.Instruktorzy praktycznej nauki zawodu będą zgłaszani na szczepienie przez dyrektora szkoły lub placówki oświatowej w ramach systemu SIO do 10 lutego 2021r. do godz. 14.00Szczegółowe informacje w tej sprawie można przeczytać na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki, link podajemy poniżej: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepimysie--w-drugim-tygodniu-lutego-rozpoczynamy-szczepienia-nauczycieli

  W związku z powyższym uprzejmie prosimy zainteresowanych  pracodawców -  rzemieślników  o pilne zgłoszenie się instruktorów praktycznej nauki zawodu zainteresowanych szczepieniem bezpośrednio do dyrektora szkoły branżowej I stopnia ZSP w Giebułtowie, do której skierowani są młodociani pracownicy realizujący naukę zawodu w tej firmie.Do zgłoszenia  proszę o podanie następujących danych : imię i nazwisko, nr telefonu, nr PESEL lub data urodzenia oraz nr i serii dowodu osobistego.Zgłoszenia przyjmujemy pod nr tel. 12 419 20 19   lub mailowo: sekretariat@zsp.giebultow.pl

 • Branżowi Partnerzy odc. 2 - Samochody będą się psuły, więc ktoś musi je naprawiać

  Branżowi Partnerzy odc. 2 - Samochody będą się psuły, więc ktoś musi je naprawiać

  Na naszej stronie rozpoczynamy cykl publikacji prezentujący naszych partnerów, dzięki którym nasi uczniowie mogą odbywać praktyki, a tym samym uczyć się zawodu w praktyce. Dziś firma Monster Truck Service z Modlnicy. Czytaj więcej

 • Fryzjerem być

  Fryzjerem być

  Jesteśmy u jednego z naszych partnerów - Pana Romana Chochoła - właściciela salonu, w którym uczniowie naszej szkoły branżowej odbywają praktyki zawodowe ucząc się zawodu fryzjera. Pan Roman opowiedział nam jak to się stało, że został fryzjerem. Czytaj dalej

 • Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w sesji zimowej (styczeń–luty) 2021 r

  Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w sesji zimowej (styczeń–luty) 2021 r
 • Jak przygotować się do egzaminu?

  Jak przygotować się do egzaminu?

  Jak przygotować się do egzaminu? 

  Informujemy, że wszystkie materiały dotycząceegzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie(formuła 2012, 2017 i 2019) są dostępne na stronie:

  https://www.testy.egzaminzawodowy.info/

  W Serwisie dostępne są testy pisemne, arkusze praktyczne,oraz przykładowe rozwiązania z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzieopracowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.Baza materiałów jest na bieżąco aktualizowana.Dostęp do materiałów jest BEZPŁATNY.

  Testy można rozwiązywać bezpośrednio na stronie (online)lub pobierać na swój komputer (np. do wydruku).Możliwe jest także generowanie losowych zestawów pytań.Uczniowie mogą udostępniać wyniki swoich testów nauczycielom,dzięki czemu możliwa jest praca zdalna.Korzystanie z większości funkcji jest całkowicie bezpłatnelub może wymagać bezpłatnej rejestracji.

  Dostępne są także dodatkowe funkcje premium,ale nie są one w żaden sposób wymagane do korzystania z Serwisu.Zachęcamy do korzystania z dostępnych materiałów.Ułatwi to przygotowania do egzaminów zawodowych ipoprawi zdawalność w Państwa Placówce. 

  Przydatne linki:

  https://www.testy.egzaminzawodowy.info/

  https://kwalifikacjewzawodzie.pl/_kwalifikacje/

 • Wspieramy krakowskie schronisko dla zwierząt

  Wspieramy krakowskie schronisko dla zwierząt

  Jak co roku wspieramy Krakowskie schronisko dla zwierząt przekazując karmę dla ich podopiecznych.

 • Zbiórka darów dla Polaków mieszkających na dawnych Kresach Wschodnich

  Zbiórka darów dla Polaków mieszkających na dawnych Kresach Wschodnich

  W dniu 15.12 zakończyliśmy zbiórkę darów dla Polaków mieszkających na dawnych Kresach Wschodnich. Serdecznie dziękujemy naszym Uczniom, ich Rodzicom, Pracownikom szkoły, Właścicielom zaprzyjaźnionych sklepów oraz anonimowym Darczyńcom za udział w akcji i okazane serce.

 • Otwórzmy się na świat przez dobrą znajomość języków obcych

  Otwórzmy się na świat przez dobrą znajomość języków obcych

  10 grudnia 2020 r. odbył się finał Powiatowego Konkursu „Otwórzmy się na świat przez dobrą znajomość języków obcych”. W tym roku konkurs - z uwagi na epidemię koronawirusa - przybrał inną formę. Nie sprawdzaliśmy wiedzy o krajach anglojęzycznych, ale wybraliśmy formułę dostosowaną do sytuacji, w której się znaleźliśmy. Uczniowie zostali poproszeni o przygotowanie prezentacji lub filmików przedstawiających zróżnicowane sposoby uczenia się języków obcych online. CZYTAJ WIĘCEJ

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie
  Osiedle Szkolne 8
  32-085 Giebułtów
 • 12 419-20-19, 419-70-18