• Powiatowy Konkurs "HoteLove Mistrzostwa Witosówki"

• 7 kwietnia 2022 r. gościliśmy w naszej szkole uczestników I edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Hotelarstwie „ HoteLove Mistrzostwa Witosówki ”. GALERIA

Do wspólnej rywalizacji przystąpiło 5 szkół:

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa
            w  Giebułtowie;

Zespół Szkół Ekonomicznych Nr 2;

Technikum Gastronomiczno - Hotelarskie nr 10;

Zespół Szkół Techniczno - Ekonomicznych w Skawinie;

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego
             im. Franciszka Stefczyka w Czernichowie
            .

W pierwszej części – praktycznej, młodzież wzięła udział w konkurencjach związanych z profesjonalną obsługą gościa oraz zaprezentowała kreatywną metodę nakrywania stołu wraz z elementami florystycznym. Obsługa gościa podczas składania zamówienia, jego realizacji odbywała się wyłącznie w języku angielskim.

W drugiej części konkursu, która odbyła się w Tennis & Country Club Hotel młodzież zaścielała łóżka w stylu europejskim, by zaraz potem wyczarować
            z ręczników kąpielowych  kwiaty, słonie, misie, kraby czy łabędzie.

W jury I edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Hotelarstwie „ HoteLove Mistrzostwa Witosówki ” zasiedli:

1. Katarzyna Kosturkiewicz - manager zarządzający Obiektu Basenova,

2. Magdalena Paszowska -  manager zarządzający Hotelu Tennis&Country Club,

3. Katarzyna Łożyńska - przedstawiciel Rady Rodziców,

4. Agnieszka Dudzic - nauczyciel języka angielskiego,

5. Marta Pietrzyk

Jury Konkursu Wiedzy o Hotelarstwie „ Mistrzostwa Witosówki ” po zakończeniu pracy przyznało jednogłośnie:

I miejsce zespołowi Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie nr 10,  Nagrodą główną dla zwycięzców były vouchery ufundowane przez Panią Katarzynę Kosturkiewicz oraz torby sportowe znanej firmy.

II miejsce otrzymali uczniowie Zespółu Szkół Ponadpodstawowych
            im. Wincentego Witosa w Giebułtowie.

III miejsce zajął zespół hotelarzy z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Franciszka Stefczyka
            w Czernichowie
            .

Pozostali uczestnicy konkursu wraz z opiekunami otrzymali upominki oraz dyplomy z podziękowaniami za udział w konkursie.

To było niesamowite doświadczenie obserwować, oceniać i doceniać fakt, że grupa przyszłych, młodych hotelarzy robi dla siebie coś więcej oprócz nauki w szkole.

Dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej II edycji w roku 2023!

Organizator konkursu pani Agata Łagoda, Agnieszka Dudzic

• kurs: wykorzystanie produktów pszczelich

• Zapraszamy uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie do udziału w rekrutacji na kurs Wykorzystanie produktów pszczelich organizowanych w ramach projektu pn. „Centrum Kompetencji Zawodowych w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie II” nr RPMP.10.02.01-12-0020/19, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, w ramach 10 Osi Priorytetowej Wiedza i kompetencje. Termin przyjmowania zgłoszeń 12 – 19 kwietnia 2022 Wniosek do pobrania

• Kurs carvingu i kurs - zakładania winnicy

• Zapraszamy uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie do udziału w rekrutacji na kursy:

1. Kurs carvingu
            2. Kurs - zakładanie winnicy

organizowanych w ramach projektu pn. „Centrum Kompetencji Zawodowych w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie II” nr RPMP.10.02.01-12-0020/19, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, w ramach 10 Osi Priorytetowej Wiedza i kompetencje.  Termin przyjmowania zgłoszeń  4 - 11 kwietnia 2022 Wniosek do pobrania

• Skąd wziął się z ten zwyczaj?
            Zwyczaj obchodów Dnia bez plecaka pochodzi z USA, gdzie dzieci w ten dzień przychodzą do szkół bez plecaków, a swoje książki i przybory przynoszą w plastikowych torbach lub po prostu w rękach. Jaki jest tego cel?

Ma on na celu zwiększanie świadomości trudnych warunków bytowych , a także problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. Często zdarza się, że dzieci muszą chodzić pieszo, z reklamówkami lub trzymając rzeczy w rękach, ponieważ nie stać ich nawet na plecak. GALERIA

Dzień bez plecaka wymyślony został przez amerykańską aktywistkę i założycielką fundacji, Mongai Fankam. Autorka pomysłu będąc dzieckiem, podróżowała razem z matką do Kamerunu, w którym szybko zorientowała się, jakie trudności spotykają inne dzieci. Zainteresowała tematem nauczycieli oraz całą szkolną społeczność.

Od 2012 roku do akcji Dzień bez plecaka przyłączają się kolejne szkoły.

Zwyczaj trafił także do Giebułtowie  i jest traktowany jako forma integracji, zabawy i odpoczynku od nauki.

Każdy Uczeń który przyniósł tego dnia rzeczy w czymś innym niż plecak, otrzymał OKULARY SLONECZNE:)