8:00 Msza Św. w Kościele Parafialnym pw Św. Idziego w Giebułtowie
9:00 Uroczyste zakończenie w hali pod balonem
8:00 Msza Św. w Kościele Parafialnym pw Św. Idziego w Giebułtowie
9:00 Uroczyste zakończenie w hali pod balonem
Rekrutacja na płatne staże zawodowe w ramach projektu „Poprawa jakości kształcenia zawodowego na terenie Powiatu Krakowskiego”, realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski2021-2027
Stypendia stażowe dla 10 osób
Termin przyjmowania zgłoszeń:
od dnia 28.05.2026 do dnia 05.06.2026
Miejsce składania dokumentów:
sekretariat ZSP Witosówka oraz pokój kierownika CKZ
Dokumenty, które należy złożyć w postępowaniu rekrutacyjnym : pobierz
Regulamin : pobierz
Rajd Pszczelarsko-Zielarski o Puchar Podkowca w Witosówce za nami! 🦇🍯🌿
Wydarzenie objęte honorowym patronatem Elżbieta Burtan miało na celu promocję kształcenia branżowego, edukację ekologiczną oraz zdrowy styl życia. Był to wyjątkowy czas aktywnej edukacji zawodoznawczej, połączonej z poznawaniem świata nietoperzy i pszczół w plenerze.
Uczestnicy rajdu zmierzyli się z wymagającymi konkurencjami branżowymi z zakresu pszczelarstwa, logistyki, hotelarstwa i transportu. Najlepszym zespołem, który zdobył wyjątkowy Puchar Podkowca Małego, została drużyna z Szkoła Podstawowa w Wielkiej Wsi! 🏆
Wydarzenie odbyło się we współpracy z:
Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego,
proNatura – Kraina Podkowca,
Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach,
KRUS,
Jurajska Izba Gospodarcza
oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Giebułtowie.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęła TVP3 Kraków.
Rajd został połączony z Dniem Otwartym szkoły, podczas którego uczestnicy mogli poznać ofertę edukacyjną i kierunki kształcenia:
• technik eksploatacji portów i terminali
• technik operacyjnych służb lotniskowych
• technik transportu drogowego
• technik hotelarstwa
• ogrodnik
• pszczelarz
• mechanik
• fryzjer
W wydarzeniu uczestniczyli m.in.:
• Janusz Pasternak
• Tadeusz Nabagło
• Wiesław Grochal
• Urszula Ropa
• Andrzej Bukowczan
• Piotr Firlej
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, partnerom i organizatorom za wsparcie oraz wspólną organizację wydarzenia. To była doskonała edukacja w praktyce, integracja zespołowa i profilaktyka w plenerze.
Zapraszamy na spotkanie Rodziców 28 maja (czwartek) godzina 17:00
informacje i harmonogram egzaminów - OKE
Egzaminy ustne:
Język angielski - wtorek 12 maja 2026 r., w godzinach od 9.oo do 15.oo
Język polski – wtorek 19 maja 2026 r. w godzinach od 9.oo do 14.30
Obydwa egzaminy będą przeprowadzone w sali nr 11,
listy z nazwiskami i konkretnymi godzinami znajdują się w szkole na tablicy ogłoszeń.
28.03.2026r. ( sobota ) godz. 9:00 -13:00
18.04.2026r. ( sobota ) godz. 9:00 -13:00
22.05.2026r. ( piątek ) godz. 9:00 -13:00
1 miejsce klasa : 2TE/TD
2 miejsce klasa : 1TE
3 miejsce klasa : 4TH
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział
W dniu 27.01.2026 r. w Witosówce odbyła się Konferencja z doradztwa edukacyjno-zawodowego pn. „Kompetencje zawodowe kluczem przyszłości”. Organizatorami wydarzenia był Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Giebułtowie i Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego. Pani Elżbieta Burtan Starosta Krakowski sprawowała patronat Hornowy nad wydarzeniem.
Konferencja odbyła się dzięki współpracy z firmami i instytucjami:
Powiat Krakowski
Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego
LS Airport Services S.A. Kraków Balice
Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej
Państwowa Straż Pożarna w Krakowie
Gminny Zarząd Ochotniczych Staży Pożarnych
Centrum Edukacji Lotniczej Port Lotniczy Kraków-Balice
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie
Jurajska Izba Gospodarcza
Małopolska Agencja Doradztwa Rolniczego w Karniowicach
Celem konferencji była promocja szkolnictwa branżowego, doskonalenie wiedzy z zakresu aktualnego stanu na rynku pracy i ścieżek kształcenia.
Konferencja była okazją poznania branży transportowej, zwłaszcza transportu lotniczego i drogowego. Dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie i rodzice Szkół Podstawowych z terenu Powiatu Krakowskiego mieli możliwość poznania wyboru ścieżki kształcenia oraz uwarunkowań organizacyjnych, dotyczących współpracy pracodawców ze szkołami.
Dziękujemy prelegentom, nauczycielom i uczniom Witosówki za współorganizację konferencji i prezentację dobrych praktyk w zakresie kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Giebułtowie. GALERIA
W dniu 29.01 godz.17:00 zapraszamy na zebranie z rodzicami
Ministerstwo Cyfryzacji, we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, realizuje zadanie w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) pn. „Wdrażanie inwestycji C2.1.2 Wyrównanie poziomu wyposażenia szkół w przenośne urządzenia multimedialne – inwestycje związane ze spełnieniem minimalnych standardów sprzętowych. Nowe komputery przenośne (laptopy, laptopy przeglądarkowe i tablety) do dyspozycji uczniów”. Szkoły prowadzone przez Powiat Krakowski, z myślą o wspieraniu uczniów w ich codziennej edukacji, zostały bezpłatnie wyposażone w nowoczesny sprzęt. Nasza Szkoła otrzymała 26 laptopów, 16 tabletów oraz 8 chromebooków.
W zimowej aurze odbył się wyjątkowy rajd dzieci i młodzieży, zrzeszonej w Małopolskim Oddziale PTSM w Krakowie. W Schronisku Młodzieżowym Zawoja Wełcza pod Babią Górą 45 uczestników aktywnie spędziło czas. Rajdowicze ze szkół VIII LO Kraków, ZSiPO Skała, VII LO Kraków, XVIII LO Kraków, SPJerzmanowice, SP Sąspów, ZSP Giebułtów dzielnie maszerowali po szlakach Beskidu Żywieckiego i rywalizowali w konkurencjach wiedzy krajoznawczej oraz artystycznych. Organizację rajdu wsparła Gmina Zawoja oraz Małopolska Organizacja Turystyczna. Organizatorem Rajdu byli: ZSP Giebułtów "Witosówka" i Małopolski Oddział Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. Dziękujemy wszystkim współorganizatorom, uczestnikom i opiekunom. To był dobrze spędzony czas integracji, profilaktyki, ruchu, zdobywania interdyscyplinarnej wiedzy i radzenia sobie w nietypowych sytuacjach. Rajdy dzieci i młodzieży są formą edukacji wspierającej. Uczestnicy uczą się wzajemnie od siebie, zdrowo rywalizują, niezaleznie od możliwości i predyspozycji. Uczniowie lepiej przyswajają wiedzę i umiejętności, kształtują kompetencje miękkie, nabywając doświadczenia i praktycznych umiejętności życiowych. Zawoja, urocza miejscowość Beskidu Żywieckiego, jedna z najdłuższych wsi w Polsce z Babią Górą w tle, to bardzo przyjazne miejsce, warto było tutaj przyjechać. Teresa Sieradzka GALERIA
W dniach 12-14 listopada odbył się kolejny obóz kondycyjno-szkoleniowy w ramach innowacji ratowniczej. W obozie uczestniczyli uczniowie klasy 2 technikum eksploatacji oraz technikum samochodowego, a także Szkolna Drużyna Pożarnicza. GALERIA
Pierwszy dzień spędziliśmy na szlaku. Zdobyliśmy Luboń Wielki podchodząc z przełęczy Glisne czerwonym szlakiem. Piękna jesienna pogoda pozwoliła nam podziwiać górskie panoramy na Beskid Wyspowy i Gorce. Po odpoczynku w schronisku zeszliśmy do Rabki- Zaryte szlakiem zielonym. Późnym popołudniem dotarliśmy do miejsca noclegu czyli Bazy wypoczynkowej PTSM na Lubogoszczy. Wieczorem odbył się turniej ping-ponga oraz rozgrywki bilardowe.Drugi dzień rozpoczęliśmy wyprawą na szczyt Lubogoszczy. Po drodze przypomnieliśmy sobie jak czytać mapę i jak wyznaczać azymut.Popołudniowe zajęcia to szkolenie z zakresu pożarnictwa i czynności gaśniczych. Wieczorem zaś emocjonujący konkurs w przetaczaniu parami piłeczki do golfa przez wąż gaśniczy. Okazało się, że nie jest to wcale proste.Trzeciego dnia odwiedziliśmy Centrum Pożarnictwa w Dobczycach.Tam pod okiem ratowniczki przeszliśmy szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Każdy uczestnik próbował na fantomie jak prawidłowo prowadzić resuscytację. Przeszliśmy też interesującą ścieżkę edukacyjną, na której dowiedzieliśmy się jak uniknąć różnego rodzaju zagrożeń i jak reagować w momencie kiedy jesteśmy uczestnikami wypadków.Kolejny obóz zakończony. Był to czas zdrowego wysiłku fizycznego na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody, oraz zdobywania wiadomości i praktycznych umiejętności zakresu pożarnictwa i ratownictwa.Opiekunami obozu byli nauczyciele naszej szkoły:p.Rafał Litewkap.Robert Grajnyp.Alicja Straczyńska
Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Giebułtowie informuje, że zgodnie z zarządzeniem nr 8/2025/2026 z dnia 29.10.2025r. dzień 10 listopada 2025r. jest dniem wolnym od pracy za dzień 1 listopada 2025r. Zgodnie z Kalendarzem roku szkolnego 2025/2026 dzień 10 listopada 2025r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
W dniach 3-5.10.25 w Witosówce zrealizowany został drugi etap projektu: Kreatywna Fala.Młodzież tworzy Ekoprzyszłosć. GALERIA
Tym razem 24 uczestników z technikum
i szkoły branżowej ZSP Giebułtów zwiedzało Beskid Wyspowy i Gorce,
uczestnicząc w Rajdzie PTSM w Bazie Szkoleniowej na Lubogoszczy. Celem
projektu było poznanie alternatywnych źródeł energii, pokazanie
wpływu działalności człowieka na bioróżnorodność gatunkową oraz konieczność
racjonalnego gospodarowania w środowisku naturalnym. Dlatego głównym
celem wyjazdu turystyczno-krajoznawczego była zapora wodna
w Dobczycach. Trasa z Giebułtowa prowadziła obwodnicą Krakowa, gdzie
uczniowie mijali użytek ekologiczny, następnie Wieliczkę słynącą z kopalni
soli. (Uczniowie dowiedzieli się, że kiedyś było tu morze, z
którego wyparowała woda zostawiając sól, o czym świadczy wzgórze
Kaim zbudowane z osadów morskich). Przejeżdżając przez Pogórze
Wielickie uwagę przykuł maszt przekaźnikowy Chorągwica, o
wys. 300 m. W Dobczycach uczniowie zobaczyli zaporę ziemną na rzece Rabie,
poznali funkcje sztucznych zbiorników, zasady i potrzebę
ich budowy oraz konieczność magazynowania wody pitnej w obliczu zmian
klimatycznych i problemów wynikających z długotrwałych susz.
Uwagę uczestników przykuły Myślenice, dynamicznie rozwijająca
się miasto, leżące w specjalnej strefie ekonomicznej Małopolski.
Oczywiście jak na rajd przystało przewodnik zwrócił uwagę uczniów na dostojny
Luboń Wielki w Beskidzie Wyspowym. Ciekawym okazał się przejazd drogą s7- słynną
zakopianką, który pozwolił rozkoszować się widokiem na Beskid Makowski,
Beskid Żywiecki, Beskid Wyspowy i Gorce. Kolejnym punktem było
zwiedzanie Rabki Zdrój i wyjście głównym szlakiem beskidzkim na
Maciejową. A na szklaku bogactwo roślinności: jesion, klon zwyczajny,
dąb, porosty, które pełnią rolę bioindykatorow. Spotkać można było też
sit - szczypiorek lubiący tereny podmokłe oraz uroczą niezapominajkę,
szczawik zajęczy i kopytnik-roślinę zimozieloną. Oprócz analizy
roślinności na szlaku uczestnicy poznawali tajniki budowy geologicznej Karpat i
Pogórza Wielickiego. Uczestnicy z pewnością zapamiętają, że piaskowiec jest skałą
osadową i pochodzi z dawnego Oceanu Tetydy, a Mogielica 1171 mnpm to
najwyższy Szczyt Beskidu Wyspowego.
W sobotę, drugiego dnia rajdu
to kolejna okazja do górskich wędrówek, których celem było wejście na szczyt Lubogoszczy i leśną ścieżkę dydaktyczną.
Na trasie wyznaczano kierunki świata za pomocą cienia,
szacowano odległość, ciężar skał, a także wyznaczano
azymuty za pomocą kompasów. To cenne umiejętności orientacji w
terenie. Wieczorem w schronisku ciekawym doświadczeniem były warsztaty
zawodoznawcze, w czasie których uczniowie tworzyli perfumy z zapachów
lasu. Trzeci dzień rajdu to okazja na ruchowe testy wiedzy i podsumowanie.
Ten projekt to była doskonała okazja do prowadzenia
interdyscyplinarnych lekcji w terenie, p[oświęconych zmianom klimatycznym i ochronie przyrody.
To też okazja, pokazać jak można łączyć treści humanistyczne i sztukę z naukami przyrodniczymi.
To niezwykle ważny element edukacji by uwrażliwiać na piękno przyrody oraz
konieczność jej ochrony. A przy okazji integrować uczniów różnych
narodowości. Przecież nieważne, w której części Europy mieszkamy,
ważne byśmy na naszą planetę umieli spojrzeć globalnie i mądrze z
różnych perspektyw z nadzieją na wspólną przyszłość. Ten wyjazd
to mądrze i sensownie spędzony czas. Dziękuję nauczycielowi geografii
ZSP Giebułtów Panu Piotrowi Pacholarzowi za cudowne lekcje w terenie oraz Pani Renacie
Figiel za pomoc w poruszaniu się w zawiłych i skomplikowanych ścieżkach rekrutacyjnych
projektu:)
Podziękowania przesyłamy dla instytucji wspierających zadanie: Powiat Krakowski i Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego
za możliwość realizacji projektu Kreatywna Fala. Młodzież tworzy ekoprzyszłosć.
Teresa Sieradzka
koordynator projektu
W dniu 17 października (piątek) odbędzie się Święto Szkoły połączone z przekazaniem sztandaru.
W tym dniu plan jest następujący:
9:00 Msza św. w Kościele Św. Idziego
10:00 uroczystość w hali sportowej
Ogłaszamy nabór uczniów do Projektu Kreatywna Fala młodzież tworzy przyszłość - wyjazd turystyczno-krajoznawczy w Beskid Wyspowy Lubogoszcz Rajd PTSM. Pliki do pobrania
Najlepsi uczniowie naszej szkoły otrzymali dyplomy potwierdzające otrzymanie Stypendiów Starosty Krakowskiego. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. GALERIA
W dniu 15 września 2025r odbędzie się Zebranie z Rodzicami godz. 17:00
Powered by aSc EduPage