Szkoły zaoczne i KKZ
CKZ i szkoły zaoczne
PLAN ZAJĘĆ - kliknij TU
GEOGRAFIA
MATERIAŁY DO PRZYGOTOWANIA SIĘ NA EGZAMIN POPRAWKOWY
IV semestr 2024/2025 r.
Dział: ATMOSFERA
Słuchacz powinien wiedzieć, co to jest:
Pogoda, klimat, ciśnienie atmosferyczne, wiatr, wyż i niż baryczny, izobara, izoterma, izohieta; jakie są rodzaje opadów i osadów atmosferycznych; co to jest front atmosferyczny, chmura, konwekcja; monsuny, pasaty, wiatry fenowe (i jakie mają cechy); amplituda temperatur
Słuchacz powinien wiedzieć jak na klimat danego obszaru wpływają: szerokość geograficzna, wysokość n.p.m., prądy morskie, rzeźba terenu, odległość od mórz i oceanów. Słuchacz powinien wiedzieć co to jest efekt cieplarniany, jak powstaje i jakie skutki niesie to zjawisko.
Dział: HYDROSFERA:
Słuchacz powinien wiedzieć, co wchodzi w skład hydrosfery, znać nazwy oceanów, znać rodzaje ruchu wody morskiej (i co je wywołuje). Powinien wiedzieć, co to jest rzeka główna, dopływ, dorzecze, zlewisko, źródło, jezioro i znać konkretne przykłady; powinien znać podział rzek ze względu na czas występowania w nich wody; powinien znać rodzaje jezior (podział ze względu na ich genezę - wraz z konkretnymi przykładami); powinien znać różne funkcje sztucznych zbiorników. Słuchacz powinien wiedzieć co to jest lodowiec i lądolód. Powinien znać nazwy największych współczesnych lądolodów.
Dział: LITOSFERA:
Słuchacz powinien znać: uproszczony podział skał; wiedzieć co to jest skała, orogeneza, wulkan, epicentrum trzęsienia ziemi; jak zbudowane jest wnętrze naszej planety i jakie są sposoby odtwarzania jej dziejów. Powinien wiedzieć w jaki sposób powstały węgiel kamienny, sól kamienna, less i wapienie.
Słuchacz powinien umieć posługiwać się atlasem geograficznym, w tym korzystając z własnej wiedzy lub ze skorowidza nazw - odnajdywać wskazane obiekty na mapach; odczytywać nazwy stref i typów klimatu z map - dla poszczególnych obszarów. Powinien umieć odczytywać informacje zawarte na mapach tematycznych.Druki deklaracji znajdują się w dziennikach zajęć, biurze kierowników, sekretariacie szkoły lub na stronie OKE Link: https://www.oke.krakow.pl/inf/staticpages/index.php?page=20191024095225115
Terminy zjazdów dla kursów i szkół zaocznych w roku szkolnym 2024/2025
Szkolne plany nauczania - siatki godzin dla poszczególnych kursów
Platforma zdalnego nauczania MS Teams
Statut CKZ
Podanie: Liceum ogólnokształcące
Kwalifikacyjne kursy zawodowe - podania:
FRK.03. Projektowanie i wykonywanie fryzur
FRK.04. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych
OGR.01. Wykonywanie kompozycji florystycznychkursy dające uprawnienia rolnicze:
OGR.02. Zakładanie i prowadzenie upraw ogrodniczychROL.04. Prowadzenie produkcji rolniczej
ROL.03. Prowadzenie produkcji pszczelarskiej
kursy dające uprawnienia rolnicze na poziomie technikum (dla osób z wykształceniem minimum średnim) :
ROL.03. Prowadzenie produkcji pszczelarskiej +
ROL.09. Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej i pszczelarskiej
OGR.03 Projektowanie, urządzanie i pielęgnacja roślinnych obiektów architektury krajobrazu +
OGR.04 Organizacja prac związanych z budową oraz konserwacją obiektów małej architektury krajobrazu