AKCJE BIBLIOTEKI
AKCJA.CZYTAJ.PL
Biblioteka szkolna bierze udział w trzeciej edycji projektu „ Upoluj swoją książkę ”pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W ramach projektu otrzymaliśmy plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Aby mieć dostęp do książek, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na żółtych plakatach. Po zeskanowaniu kodu QR otrzymujemy darmowy dostęp do 12 książek w formie e-booka i audiobooka. Otrzymany czas dostępu trwa do 4 grudnia 2019 r.
Żółte plakaty wiszą w kilku miejscach w szkole. Zachęcamy do czytania.Przedstawiamy trzy najlepsze zdjęcia, które wyłoniliśmy w konkursie "Sleeveface",
organizowanego w ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca
Bibliotek Szkolnych brzmi:
„Książka to przyszłość”.Biblioteka Szkolna ogłasza konkurs międzyklasowy na SLEEVEFACE, czyli zdjęcie przedstawiające osobę fotografowaną z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. W efekcie otrzymuje się złudzenie prezentujące kreatywne i śmieszne połączenie naszej osobowości z ukrytym książkowym alter ego. W Sleeveface potrzebna jest jedynie wyobraźnia i aparat. Dobra zabawa gwarantowana!
Biblioteka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020 i uzyskała wysoką dotację.
Za pieniądze z programu nasza biblioteka może kupować książki, które nie są podręcznikami. Książki te przeznaczone są przede wszystkim dla uczniów, czyli mają to być lektury, którymi autentycznie są zainteresowani, bliskie ich doświadczeniom w poznawaniu
i rozumieniu współczesnego świata.Książki te swoją fabułą powinny rozbudzać ciekawość młodego czytelnika otaczającą go rzeczywistością i inspirować do twórczego działania. Dzięki temu nasz szkolny księgozbiór wzbogaci się o atrakcyjne pozycje, w szczególności nowości czytelnicze i lektury szkolne.
Zapraszamy wszystkich do włączenia sie w działania zaplanowane do realizacji Narodowego Programu rozwoju czytelnictwa.
„PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE”
Szanowni Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły, Rodzice!
Biblioteka szkolna zaprasza do wzięcia udziału w 4 edycji akcji
„Podaruj książkę bibliotece”!- Chcesz i możesz sprawić radość naszym czytelnikom?
- Masz w domu książkę, którą warto przeczytać?
- Chcesz, aby inni ją przeczytali?
- Koniecznie przynieś ją i podaruj szkolnej bibliotece!
Celem akcji jest wzbogacenie księgozbioru biblioteki o ciekawei wartościowe pozycje książkowe. Wystarczy nawet jedna uwolniona książka z własnej kolekcji, by ucieszyć wszystkich czytelników.
Pamiętaj - książka czytana żyje dłużej.Mamy nadzieję, że akcja spotka się
z życzliwym przyjęciem i zainteresowaniem.Za wszystkie dary serdecznie dziękujemy!
Regulamin akcji:
- Akcja rozpoczyna się z dniem ogłoszenia tj.02.10.2017r.
- W ramach akcji do biblioteki można przekazać lektury, literaturę popularnonaukową, książki beletrystyczne itp.
- Stan książek powinien być dobry.
- Najlepiej, gdyby to były książki wydane po 2000 roku.
BOOKCROSSING - "ruchoma biblioteka"
"Książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane."
W naszej szkole od dłuższego czasu działa akcja "Bookcrossingu".
W sali polonistycznej nr 2 czekają na Was książki,
które można ze sobą zabrać bez żadnych zobowiązań, przeczytać, podać dalej.
Do naszego miejsca bookcrossingowego można donosić książki i gazety,
których już nie potrzebujecie, a komuś innemu mogą sprawić wiele radości.
Uwalniajmy książki, dzielmy się z innymi radością czytania!
SPOTKANIE Z RODZICAMI 14 listopada 2017r.
W dniu 14 listopada 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z rodzicami w ramach realizowanego Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Na początku omówiliśmy szczegóły realizowanego projektu i przybliżyliśmy propozycje książkowe, które trafią do księgozbioru biblioteki a następnie podczas prezentacji multimedialnej przedstawiliśmy pozytywny wpływ czytelnictwa na rozwój dzieci i młodzieży.
Podsumowaniem spotkania z rodzicami była podjęta dyskusja na temat "Dlaczego warto czytać".
Wspólna realizacja projektu edukacyjno - kulturalnego „Cyfrowe Zombie” w ramach realizacji NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA
Za nami pierwsze zajęcia!
Misja 1 „Podstawowe umiejętności potrzebne do przetrwania” – zakończona sukcesem!
W ramach współpracy międzybibliotecznej grupa uczniów z naszej szkoły rozpoczęła cykl spotkań w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielkiej Wsi.
Nowatorskie i ciekawe zajęcia „Cyfrowe Zombie” oparte są o fabularną metodę gry z wykorzystaniem elementów pochodzących z pop kultury, które mają na celu zapoznanie się z biblioteką, wzmocnienie umiejętności wyszukiwania źródeł, rozwój umiejętności wyszukiwania konkretnych informacji, wzmacnianie umiejętności czytania ze zrozumieniem i analizy informacji, wzmacnianie umiejętności tworzenia krótkiego tekstu.
W trakcie wykorzystywane są różne metody pracy. Cykl jest pomyślany jako zamknięta całość – każde spotkanie to jedna misja, która łączy się tematycznie z poprzednią Zajęcia prowadzi Pani Aleksandra Socha. GALERIA