• SZKOŁA SPORTOWYCH TALENTÓW

ZSP GIEBUŁTÓW OTRZYMAŁ TYTUŁ:  „SZKOŁA SPORTOWYCH TALENTÓW”

Nasza szkoła wystartowała w obecnym roku szkolnym w konkursie „Szkoła Sportowych Talentów”.

SPRAWOZDANIE SPORTOWE TALENTY

Celem konkursu było:

• zwrócenie uwagi, jak ważną rolę w szkole pełnią lekcje wychowania fizycznego,
          • wzmocnienie roli nauczyciela oraz pomoc w zaplanowaniu i zaproponowaniu nowych, bardziej atrakcyjnych form zajęć ruchowych,
          • kształtowanie prozdrowotnego stylu życia oraz promowanie aktywności wśród uczniów.

Szkoły przystępujące do konkursu przyjmowały na siebie zadania, których wykonanie było oceniane przez jury punktowo, w skali od 1 do 10. Warunkiem otrzymania tytułu i dyplomu Szkoła sportowych talentów jest uzyskanie co najmniej 80 punktów za 10 zadań. W skład jury wchodzą przedstawiciele organizatora konkursu: SPORTOWETALENTY.COM.PL, STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO.

ZADANIA DO WYKONANIA:

1. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu wiedzy o sporcie. W konkursie powinno wziąć udział 5 trzyosobowych drużyn. Do obowiązków należy przygotowanie regulaminu, pytań oraz dyplomów. Ocena na podstawie wyników, sprawozdania przesłanego do jury konkursu.
            (koordynator TOMASZ DUDEK)
          2. Nakręcenie krótkiego filmiku (ok. 5 min.) na temat zachowań fair play w sporcie. Ocena na podstawie filmiku (może być również link, jeżeli jest zamieszczony na stronie szkoły) przesłanego do jury konkursu.
            (koordynator PAWEŁ SIKORA, ARTUR ZMORZYSKO, Kamil Jugowiec)
          3. Zorganizowanie ogólnoszkolnego dnia sportu w szkole, w ramach którego przeprowadzone zostaną zawody w kilku wybranych dyscyplinach, z podziałem na grupy wiekowe. Ocena na podstawie wyników, sprawozdań oraz zdjęć przesłanych do jury konkursu.
            (koordynator Tomasz DUDEK, dyrekcja)
          4. Zorganizowanie spotkania nt. Roli sportu i zdrowego trybu życia, z uznanym lokalnym sportowcem/przedstawicielem zdrowego trybu życia. Ocena na podstawie informacji/zdjęć/ prac plastycznych przesłanych do jury konkursu.
            (koordynator Barbara GACEK i Tomasz DUDEK)
          5. Przeprowadzenie pogadanki pt. Jak dbać o swoją kondycje fizyczną i jak zdrowo się odżywiać. Do dyskusji można zaprosić dietetyka. Ocena na podstawie informacji/prac plastycznych przesłanych do jury konkursu.
            (koordynator AGNIESZKA KOPIJKA, ROBERT GRAJNY)
          6. Zorganizowanie ogólnoszkolnego biegu na orientację. Uczestnicy biegu powinni w momencie startu dostać mapę oraz kilka wskazówek - podpowiedzi (mogą być one w formie zagadek, rysunków, krótkich opisów). Ocena na podstawie wyników i sprawozdania, zdjęć przesłanego do jury konkursu.
            (koordynator Agata HRABIA, Teresa RUSINOWSKA)
          7. Zorganizowanie ogólnoszkolnego dnia talentów sportowych, podczas którego uczniowie będą mogli zaprezentować swoje umiejętności z zakresu sztuk walki, gimnastyki, tańca, żonglowania Ocena na podstawie sprawozdania, zdjęć/prac plastycznych przesłanych do jury konkursu.
            (koordynator Tomasz DUDEK, ROBERT GRAJNY)
          8. Przygotowanie plakatu oraz hasła promującego uczestnictwo w zajęciach wychowania fizycznego w szkole. Ocena na podstawie prac plastycznych przesłanych do jury konkursu.
            (koordynator Ewa GABRYŚ)
          9. Zorganizowanie wystawy szkolnej rodzinnych zdjęć uczniów pn.: Moja rodzina w ruchu lub Moje najpiękniejsze wakacje. Ocena na podstawie sprawozdania przesłanego do jury konkursu.
            (koordynator AGATA ŁAGODA)
          10. Zgłaszanie swoich przedstawicieli do udziału w kursie Szkoła sportowych talentów, który w okresie od 02.12.2014 r. do 03.03.2015 r. przeprowadzi w formie e-learning Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.
            (koordynator Tomasz DUDEK)