Nawigacja

Sport

Współpraca z Jutrzenką Giebułtów

Nasza szkoła w związku z powstającą przy Liceum, klasą sportową, podpisała porozumienie z kolejnym partnerem, lokalnym klubem piłkarskim występującym na szczeblu III ligowym Jutrzenka Giebułtów. Chcielibyśmy aby młodzież, która będzie się uczyć w naszej szkole, krocząc ścieżką sportową miała wiele możliwości rozwoju. W ramach piłki nożnej wspierać Nas będzie właśnie Jutrzenka. Umowę współpracy podpisali: dyrektor Paweł Sikora wraz z prezesem klubu Tadeuszem Gątkiewiczem w obecności dyrektora sportowego Jutrzenki Michała Wiechety i nauczyciela Tomasza Dudka. GALERIA

 

ZAGRALIŚMY CHARYTATYWNIE Z GMINĄ I REPREZENTACJĄ POLSKI

25 stycznia Dyrektor Szkoły Paweł Sikora, nauczyciel Tomasz Dudek oraz dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego: Oliwia Sobocińska, Natalia Walczak i Izabela Babiuch wzięli udział w meczu charytatywnym pomiędzy reprezentacją oldbojów Gminy Wielka Wieś a Reprezentacją Polski +35 w futsalu. Podczas spotkania trwała zbiórka pieniędzy na bardzo kosztowne leczenie Kacpra Ryło, a w samym wydarzeniu sportowym lepsi okazali się zawodnicy reprezentujący Wielką Wieś.


Gmina Wielka Wieś (oldboje)- Reprezentacja Polski w Futsalu (oldboje) 9:5
Tomasz Księżyc 3, Krzysztof Szumiec 2, Piotr Pasternak 2, Tomasz Dudek 1, Piotr Brożek 1- Karol Stelmasiński 3, Mariusz Kubanek 1, Dominik Maślon 1.

Wielka Wieś: Wołos Krzysztof (C), Księżyc Tomasz, Szumiec Krzysztof, Pasternak Piotr, Dudek Tomasz, Brożek Piotr, Kralka Grzegorz, Kawalec Sławomir, Targosz Radosław.

Reprezentacja Polski: Porwet Tomasz (C), Stelmasiński Karol, Kubanek Mariusz, Maślona Dominik, Dobrowolski Artur, Karlak Bartłomiej, Kasiński Wojciech, Ziółkowski Wojciech, Kwapisz Łukasz, Byrczek Maciej.

Sędziowali: Sikora Paweł, Małek Mateusz. GALERIA

 

 

III MIEJSCE W FUTSALU

W ubiegły piątek nasza reprezentacja chłopców zajęła trzecie miejsce w powiecie w tzw. futsalu, piłce nożnej halowej. Turniej odbył się w Skawinie i stał na wysokim poziomie.
W rozgrywkach grupowych wygraliśmy z ZSK Skawina 4:0 i zremisowaliśmy z LO Krzeszowice 2:2. W meczu o finał nieznacznie ulegliśmy ZSTE Skawina 0:2, a w meczu o III miejsce zwyciężyliśmy ponownie z ZSK Skawina 2:0. Warto zaznaczyć, że najwięcej bramek w turnieju zdobyło dwóch zawodników, jednym z nich był nasz uczeń Robert Bieda (5 goli).

GALERIA


Końcowa klasyfikacja powiatowego futsalu:
1. LO Skawina, 2. ZSTE Skawina, 3. ZSP Giebułtów, 4. ZSK Skawina, 5. LO Piekary, 6. LO Krzeszowice, 7. ZSRCKU Czernichów.


Nasza reprezentacja: Buczak - Badowski, Bieda, Bogucki, Foltman, Litewka, Matysik, Zgoda, Małek.
Opiekunami drużyny byli: dyrektor Paweł Sikora i nauczyciel Tomasz Dudek.

 

AKADEMIA SPORTU AWF KRAKÓW NASZYM PARTNEREM

Jesteśmy zaszczyceni i pragniemy poinformować, że naszym partnerem została Akademia Sportu AZS AWF Kraków. Współpraca z Akademią Sportu krakowskiego AWF ma wspierać wychowanie fizyczne w szkole, podnosić jego jakość oraz umożliwiać sportowy rozwój szkoły. To wszystko również dzięki wzbogacaniu infrastruktury sportowej przez Powiat Krakowski, na terenach szkoły i Gmina Wielka Wieś. W ubiegłą środę w hali balonowej zostały przeprowadzone testy sprawności ogólnej dla młodzieży, przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Już wkrótce otrzymamy opracowane wyniki i analizę testów. To dopiero początek ale już niedługo będziemy informowali o kolejnych aktywnych działaniach szkoły GALERIA

 

Mikołaj w szkole na sportowo!

6 grudnia w naszej szkole, na Mikołaja, uczniowie rywalizowali w międzyklasowym turnieju piłki nożnej. Mecze klasowe grano systemem każdy z każdym, a najlepsza okazała się klasa IV technikum eksploatacji. Drugie miejsce zajęła II technikum eksploatacji, natomiast miejsce trzecie III klasa branżowa. Serdecznie gratulujemy uczniom wszystkich klas, aktywnej postawy, sportowej rywalizacji i gry fair play nad którą czuwał sam dyrektor i sędzia Paweł Sikora wraz z nauczycielami Karoliną Kowalczyk, Teresą Rusinowską i Tomaszem Dudkiem. GALERIA

Królem strzelców z 9 golami został Kamil Foltman, najlepszym zawodnikiem Robert Bieda, a defensorem Bartek Bogucki.

Przed nami niebawem rozgrywki w piłce siatkowej i ręcznej, zatem emocji sportowych w szkole nie zabraknie 

 

Boksowali w naszej szkole 

W ubiegłą środę uczniowie naszej szkoły mieli zajęcia z boksu i kickboxingu, dzięki współpracy szkoły z Kickboxing Kraków - KSS SMOK im. A. Firsta. Na wstępie zajęć trenerzy przypomnieli duże sukcesy międzynarodowe wychowanków ZSP Giebułtów, którzy już ukończyli szkołę a następnie odbył się trening. Uczniowie oprócz wyczerpujących ćwiczeń, mieli możliwość kontrolowanego sparingu z trenerami. Dzięki tej współpracy uczniowie mają szanse kontynuowania treningów we wtorki i czwartki w KSS SMOK. Serdecznie zachęcamy ! GALERIA

 

Pokazowy mecz na otwarcie nowego obiektu sportowego szkoły

Tuż po oficjalnych uroczystościach otwarcia nowego obiektu sportowego w Giebułtowie, nauczyciele i przyjaciele szkoły rozegrali mecz piłkarski z młodzieżą uczniowską. Przy dopingu zaproszonych gości, w rywalizacji sportowej było wiele emocji i strzelono piękne gole. W regulaminowym czasie gry był remis 4:4 a w rzutach karnych lepsza okazała się młodzież.

Nauczyciele & Przyjaciele Szkoły - Uczniowie 4:4, k.1:3
Gole: Paweł Sikora, Krzysztof Wołos, Tomasz Dudek x2 - Kamil Foltman x2, Jakub Badowski x2.

Skład Nauczycieli i Przyjaciół Szkoły: Tadeusz Nabagło (kapitan drużyny), Krzysztof Wołos, Sławek Kawalec, Paweł Sikora, Tomasz Dudek, Robert Grajny, Bartosz Grela, Henryk Siudek.

Uczniowie: Michał Flak, Jakub Badowski, Kamil Foltman, Bartek Bogucki, Robert Bieda, Eryk Kaciczak, Wojciech Karpała, Jakub Śladowski, Kacper Siudy

GALERIA

 

 

IV Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Ponadpodstawowych o puchar Starosty

24 września na obiekcie trzecioligowej Jutrzenki Giebułtów nasza szkoła zorganizowała czwartą już edycję turnieju piłki nożnej szkół o puchar starosty Wojciecha Pałki.

Turniej wpisał się już na stałe w kalendarz piłkarskich imprez Powiatu Krakowskiego. 

Siedem reprezentacji szkół podzielono na dwie grupy, a rywalizacja w każdej z nich odbywała się na dwóch boiskach jednocześnie. 

Turniej wygrała ekipa LO Skawina, która w finale w karnych pokonała ZSTE Skawina. W meczu o trzecie miejsce ZSP Krzeszowice wygrały w karnych z LO Piekary, a nasza reprezentacja ZSP Giebułtów zajęła 5 miejsce, pokonując w karnych ZSRCKU Czernichów. Ostatnie miejsce zajęła drużyna ZSiPO w Skale.

Na koniec odbyła się tradycyjnie, uroczystość wręczania nagród zespołowych i indywidualnych.

Relacja

Pełna fotogaleria

 

NASZA SIŁA

Wczoraj do naszej szkoły na zajęcia wychowania fizycznego przyjechał trener i sędzia kulturystyki Marek Tomana, który wraz z nauczycielem Tomaszem Dudkiem prowadził lekcje. Zajęcia były otwarte a tematem kształtowanie siły z użyciem gum miniband oraz przyrządów siłowni szkolnej. Młodzież bardzo chętnie brała udział w ćwiczeniach fizycznych i wykazywała duże zainteresowanie radami naszego gościa, eksperta od siły. GALERIA

 

Lekcja na stadionie

Dziś uczniowie naszej szkoły z nauczycielem Tomasz Dudek mieli zajęcia zorganizowane na stadionie Wisła Kraków. Zapoznali się z funkcjonowaniem obiektu sportowego, "od kuchni" z pracą działów klubu odpowiedzialnych za przygotowanie do meczu piłkarskiego oraz zwiedzili miejsca w których podczas spotkań ligowych znajdują się wyłącznie zawodnicy. GALERIA

 

III Powiatowy Turniej Piłki Nożnej

Na stadionie sportowym w Modlniczce rozegrany został III Powiatowy Turniej Piłki Nożnej chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Krakowskiego. Impreza odbyła się pod patronatem starosty Wojciecha Pałki i wójta gminy Wielka Wieś Tadeusza Wójtowicza, a patronat medialny nad turniejem objął serwis Futbol-Małopolska.

Czytaj więcej

 

DOMINIKA SROKA ZAJĘŁA III MIEJCE W PŁYWANIU INDYWIDUALNYM

26 stycznia szkolna reprezentacja dziewcząt wzięła udział w Powiatowych Zawodach Pływackich Szkół Ponadgimnazjalnych, które odbyły się w Skawinie. Dominika Sroka zdobyła III miejsce w pływaniu indywidualnym na 50m kraulem, a druga nasza reprezentantka Weronika Romuzga miejsce V.

 

GIEBUŁTÓW ZDOBYWA W BOKSIE „ZŁOTĄ RĘKAWICE”

Nasi uczniowie Roman Postoiko i Sergiusz Kishko odnoszą kolejne sukcesy sportowe, tym razem w międzynarodowym turnieju bokserskim Wisły Kraków „o Złotą Rękawice”.  W XXXVI edycji tego prestiżowego turnieju, która odbyła się w dniach 9-11 grudnia, Roman Postoiko zdobył I miejsce w kategorii 69 kg (junior), Sergiusz Kishko zajął II miejsce w kategorii wagowej 60 kg (senior). Nagrody naszym zawodnikom wręczał Mariusz Wach, utytułowany światowej klasy bokser wagi ciężkiej.Słowa podziękowania za poniesione koszty przygotowań i korzystanie z profesjonalnego sprzętu bokserskiego naszych zawodników należą się trenerom KSS SMOK Grzegorzowi Zbroji i Grzegorzowi Majcherowi.

 

Nasi utalentowani kickbokserzy od nowego roku szkolnego startują również w boksie

W sobotę 5 listopada 2016r. w Wieliczce odbył się Finałowy Międzynarodowy Turniej Bokserski Grand Prix Małopolski. Była to ostatnia rozgrywka Grand Prix 2016r. która była prowadzona w cyklu 10 zawodów.

W rozgrywkach Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego Grand Prix Małopolskistartowałodwóch zawodników z naszej szkoły: brązowy medalista Mistrzostw Świata i zdobywca Pucharu Europy kat junior do 70kg ROMAN POSTOIKO i zdobywca Pucharu Europy w kat senior do 60kg SERHII KISHKO.

Roman Postoiko w finałowym turnieju wygrał walkę jednogłośnie na punkty i zapewnił sobie I miejsce w generalnej klasyfikacji GRAND PRIX MAŁOPOLSKI. Brał udział w 7turniejach, na których 6 walk wygrał i 1 przegrał.

W kategorii wagowej 60 kg. (senior) Serhii Kishko w finałowym turnieju przegrał walkę jednogłośnie na punkty i ostatecznie zajął II miejsce w generalnej klasyfikacji GRAND PRIX MAŁOPOLSKI. Brał udział w 7 turniejach, na których wygrał 5 walki a 2 przegrał.

W grudniu czeka naszych zawodników Międzynarodowy Turniej o Złota Rękawicę Wisły.

 

ROMAN POSTOIKO BRĄZOWYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW ŚWIATA W KICKBOXINGU

Roman Postoiko, uczeń klasy II wielozawodowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Giebułtowie, zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Kickboxingu, które odbyły się w Irlandii (Dublin)
w dniach 28 sierpnia – 3 września, w kat. juniorów. Wyjazd z racji organizacji i kosztów stał pod dużym znakiem zapytania. Ostatecznie udało się pojechać i osiągnąć wielki sukces. Roman w maju zdobył Pucharu Europy i był nominowany przez Powiat Krakowski do tytułu Talent Powiatu w kat. Sport. Dla szkoły to kolejne duże sportowe wyróżnienie. GALERIA

Od dziś jest również w sekcji bokserskiej, gdzie bierze udział w walkach Grand Prix Polski a w grudniu wystartuje w zawodach o „Złotą Rękawicę”

 

III MIEJSCE DLA ORGANIZATORA ZSP GIEBUŁTÓW W PUCHARZE STAROSTY

W środę 14 września ZSP Giebułtów na obiektach klubu w Zielonkach zorganizował II Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Krakowskiego. W imprezie organizowanej przez ZSP Giebułtów rywalizowały w tym roku cztery szkoły. Obok Giebułtowa, ZSTE Skawina, LO Piekary i ZSRCKU Czernichów.  Rozgrywki prowadzono systemem ligowym. Najlepsi w całej imprezie okazali się piłkarze ze Skawiny. Drugie miejsce zajął Czernichów, trzecie Giebułtów a poza podium znalazły się Piekary. 
PEŁNA RELACJA, WYWIADY I ZDJĘCIA
FILM 1
FILM 2

Po zakończeniu rozgrywek, wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary. Przyznano także nagrody indywidualne. Najlepszym piłkarzem zawodów wybrano Pawła Gołębia z Giebułtowa. Królem strzelców został Daniel Guguła z triumfatora ZSTE Skawina. Z tej drużyny wywiódł się także najlepszy golkiper - Tomasz Guguła, który w całym turnieju przepuścił ledwie jedną bramkę. Nagroda dla najbardziej zaawansowanego technicznie piłkarza trafiła w ręce Szymona Babiucha z LO Piekary. Pamiątkowe statuetki wręczał były reprezentant Polski  i były zawodnik Wisły - Piotr Brożek. Wyróżnienie otrzymał też nie biorący udziału w rozgrywkach uczeń ZSP Giebułtów Roman Postoiko, który niedawno zdobył brązowy medal w mistrzostwa świata juniorów w kickboxingu, a obecnie swoje umiejętności szlifuje w sekcji bokserskiej SMOK działającej przy TS Wisła Kraków Trenuj Sporty Walki.

Przez cały czas trwania turnieju młodzi piłkarze mogli korzystać z grilla, przygotowanego przez klasę strażacką i pana Bartosza Grelę oraz nieograniczonej ilość wody, który w ten upalny dzień cieszyła się dużym powodzeniem. Organizatorzy oraz klub Zieleńczanka (który udostępnił obiekty), spisali się na medal. Pozostaje zatem mieć nadzieje, że impreza ta na stałe wpisze w kalendarze małopolskich rozgrywek. Oby w III edycji turnieju na placu gry pojawiły się wszystkie zaproszone drużyny.

Wyniki:
ZSTE Skawina – LO Piekary 2:0
ZSP Giebułtów – ZSRCKU Czernichów 1:2
ZSTE Skawina – ZSP Giebułtów 1:1
LO Piekary – ZSRCKU Czernichów 0:0
ZSTE Skawina – ZSRCKU Czernichów 2:0
LO Piekary – ZSP Giebułtów 1:2

1.

 ZSTE Skawina

3

 7

5:1

2.

 ZSRCKU Czernichów

3

 4

2:3

3.

 ZSP Giebułtów

3

 4

4:4

4.

 LO Piekary

3

 1

1:4Nagrody indywidualne:

Najlepszy zawodnik: Paweł Gołąb (ZSP Giebułtów)
Król strzelców: Daniel Guguła (ZSTE Skawina)
Najlepszy obrońca: Damian Kowalik (ZSRCKU Czernichów)
Najlepszy bramkarz: Tomasz Guguła (ZSTE Skawina)
Najlepszy zawodnik zaawansowany technicznie: Szymon Babiuch (LO Piekary)

LO Piekary: Cyryl Mikuliński, Tomasz Pacyga, Michał Pikusa, Karol Chojecki, Szymon Kinel, Maciej Cisak, Karol Rogoziński, Bartłomiej Kalata, Szymon Babiuch, Dariusz Kania, Mateusz Spisak, Wojciech Piotrowski, Michał Ziarko, Patryk Bęben. Trener: Rafał Mucha
Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie: Tomasz Gugała, Paweł Sosin, Tomasz Pyka, Dariusz Tonder, Bartłomiej Nowak, Kamil Brania, Adrian Meres, Bartłomiej Żurek, Patryk Kowalówka, Daniel Gugała, Kamil Grzesiak, Piotr Fuss, Dawid Piszczek, Kamil Wołczyk. Trener: Łukasz Krupnik
ZSRCKU Czernichów: Łukasz Gala, Kamil Zabagło, Damian Kowalik, Kamil Zając, Daniel Filipak, Mateusz Czechowicz, JuriiSyczow, Mariusz Galos, Kamil Rybarczyk, Karol Kumala, Adrain Kudelski, Antoni Siodłak. Trener: Kamil Szewczyk.
ZSP Giebułtów: Sebastian Imiołek, Patryk Imiołek, Mariusz Biesiada, Bartosz Bogucka, Konrad Kaczmarczyk, Dawid Klimkowski, Przemysław Seroczyk, Jakub Ziętara, Kamil Nizioł, Jakub Pluciński, Arkadiusz Jarosz, Dawid Kwapisiewicz, Bartosz Gut. Trener: Tomasz Dudek
 

 

Zawody sportowe - LZS na Krakowskich Błoniach

19.05.2016 - odbyły się zawody sportowe-LZS na Krakowskich Błoniach. Z naszej szkoły było 3 uczestników: K.Ziętara-3Z, A.Kowalska- 2TA, oraz D.Wilk-2TH. Szkoła zajęła drużynowo-3 miejsce.Adrianna-1, a Dawid 2 GALERIA

 
V-CE MISTRZOSTWO W MAŁOPOLSKICH ZAWODACH PIERWSZEJ POMOCY PCK

ZSP Giebułtów zdobył v-ce mistrzostwo w Małopolskich Rejonowych Zawodów z Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża, które odbyły się w dniu 19 maja 2016 w Czernichowie. W rywalizacji rejonowej w ratownictwie wzięło udział sześć szkół ponadgimnazjalnych a nasza reprezentacyjna drużyna pierwszej pomocy zajęła 2 miejsce. Zawody wygrało LO Skawina. ZSP Giebułtów reprezentowali: Krzysztof Kofin, Patrycja Juszczyk, Mikołaj Gąska, Natalia Wieczorek, Adrian Śliwa oraz Klaudia Walczak i Przemysław Serczyk. Opiekunami byli: Michał Krawczyk i Tomasz Dudek.

 

ZSP GIEBUŁTÓW ZDOBYWA PUCHAR EUROPY W KICKBOXINGU!

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie osiągnęli kolejny duży sukces sportowy. Otóż w zawodach Pucharu Europy w kickboxingu organizowanych w dniach 29.04-1.05 w Ostrowcu Świętokrzyskim, Roman Postoiko (I klasa wielozawodowa) i Sergio Kishko ( klasa technikum eksploatacji portów i terminali) zdobyli w swoich kategoriach złote medale i Puchar Europy. Warto dodać że Roman Postoiko był jednym z najlepszych zawodników Pucharu. Jego walki eliminacyjne jak i finał kończył przed czasem. Na zawody zjechało blisko 500 zawodników z Europy w różnych kategoriach. Roman Postoiko walczył w kategorii junior do 70 kg full-contact, a Sergio Kishko w kategorii senior do 60kg full contact. Szkołę reprezentował również Volodymir Burtovy (junior 70kg full contact) ale przegrał po zaciętej walce w eliminacjach i zabrakło go w finałach. To efekt pracy jaką chłopcy włożyli żeby ten sukces osiągnąć. Chłopcy trenują od 8 roku życia, a od początku tego roku szkolnego uczą się i ćwiczą w Giebułtowie, gdzie szkoła zadbała o uczniów uzdolnionych sportowo i stworzyła  idealne warunki do treningów. Zakupiony został specjalistyczny sprzęt sportowy, a dwa razy w tygodniu chłopcy ćwiczą w klubie „SMOK” Kraków. Puchar Europy to ich pierwsza taka impreza w Polsce. Ogromnie się cieszymy że udało nam się podołać organizacyjnie i pojechaliśmy na zawody o takiej randze. Jak się okazuje wracamy z Pucharem i medalami, oraz pojawiło się  zainteresowanie naszymi uczniami pod względem rozwoju sportowego. GALERIA FILM

To drugi sukces szkoły o skali ogólnoświatowej gdyż w październiku szkoła zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata konfrontacji wschodnich sztuk walk.

Wyniki FINAŁU:

JUNIOR FULL CONTACT do 70kg:

1.Roman Postoiko (ZSP Giebułtów/SMOK Kraków – POLSKA/UKRAINA)
2.Vasyľ Klevľanyk (SKK/Michalovce  - SLOVAKIA)

SENIOR FULL CONTACT do 60kg:

1.Sergio Kishko (ZSP Giebułtów/SMOK Kraków – POLSKA/UKRAINA)
2.Maciej Mucha (KS CSE/Sparta – POLSKA)

 
III MIEJSCE W POWIATOWYM TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO DA DZIEWCZĄT

Dziewczęta ZSP Giebułtów w składzie Dominika Szelerewicz z 4th, Monika Wiśniewska z 3te i Paulina Ślusarczyk z 2z zdobyły III miejsce na Powiatowym turnieju tenisa stołowego w dniu 15.04.2016 w Skawinie. Drużyna chłopców w składzie Przemysław Serczyk z 3te, Konrad Kaczmarczyk z 2z i Oskar Piotrowski z 3th zdobyli natomiast miejsce czwarte. GALERIA

 

Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego w biegach indywidualnych

Dnia 8 IV w Skawinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego w biegach indywidualnych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Kishko Serhii, Kowalska Adrianna,Jarosz Arkadiusz,Walczak Klaudia,Wilk Dawid, Ziętara Krzysztof, Fedechko Yurii, Khomiak Nikola. Pierwsze miejsce wywalczył Wilk Dawid z kl.III-TH. Drugie miejsce zdobyła w swojej grupie wiekowej Klaudia Walczak oraz Adrianna Kowalska. Kishko Serhii wywalczył czwarte miejsce. GALERIA

 

ZSP GIEBUŁTÓW V-CE MISTRZEM POWIATU W FUTSALU

Nasza szkoła po ostatnim sukcesie  i zajęciu II miejsca w powiatowej piłce nożnej, tym razem 4 grudnia pojechała na powiatowy futsal (piłka nożna halowa) do Skawiny. Nasza piłkarska reprezentacja pokazała się z bardzo dobrej strony i zajęła drugie miejsce, pechowo przegrywając z LO Piekary w finale 0:1. Warto dodać, że po heroicznym boju o półfinał, zwyciężyliśmy 2:1 z ZSTE Skawina, szkołą z którą przegraliśmy we wrześniu w powiatowym finale po rzutach karnych na boisku trawiastym. Duże brawa dla chłopców za ambitną walkę i zajęcie drugiego miejsca.   GALERIA

Rozgrywki gr. B:
ZSP GIEBUŁTÓW – ZSiPO SKAŁA 0:1
ZSP GIEBUŁTÓW – SOSW SKAWINA 7:0 (Serczyk x4, Ziętara x1, Kornaś x1, Klimkowicz x1)
ZSTE SKAWINA – ZSP GIEBUŁTÓW 0:1 (Serczyk x1)

Pierwszy Półfinał:
LO SKAWINA – ZSP GIEBUŁTÓW 1:2 (Imiołek x1, Kornaś x1)

Finał:
LO PIEKARY – ZSP GIEBUŁTÓW 1:0

Reprezentacja ZSP Giebułtów: P.Imiołek – S.Imiołek, Gołąb, Serczyk, Litwa, Kornaś, Klimkowicz, Kaczmarczyk, Ziętara, Piotrowski; trener T.Dudek.
 

 

10.11.2015 Czernichów - Powiatowy Bieg Niepodległościowy


IV miejsce- Adrianna Kowalska klasa II TA GALERIA

 

I POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH O PUCHAR STAROSTY

30 września odbył się I Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych o puchar Starosty Krakowskiego. Organizatorem był ZSP Giebułtów. Turniej odbył się w Zielonkach na obiektach klubu Zieleńczanka i dostarczył wszystkim wielu emocji, gdyż zjechały niemal wszystkie szkoły powiatowe, a w kalendarzu imprez sportowym brakowało najpopularniejszej w naszym kraju dyscypliny sportu jaką jest piłka nożna. Wobec tego Giebułtów reaktywuje zmagania piłkarskie w powiecie. Z siedmiu startujących szkół, dwie dotarły do wielkiego finału (nie tracąc żadnej bramki), były to gospodarz turnieju ZSP Giebułtów i ZSTE Skawina. W regulaminowym czasie finałowej gry był remis i sędziowie dla wyłonienia zwycięzcy zarządzili serię rzutów karnych w których to lepszymi egzekutorami jedenastek okazała się Skawina wygrywając turniej.

Plan turnieju był bardzo napięty. Już o godzinie 9:30 odbyło się uroczyste otwarcie turnieju, gdzie v-ce dyrektor Giebułtowa pani Maria Mruk powitała wszystkich gości i drużyny. Następnie odbył się pokaz sekcji kickboxingu ZSP Giebułtów, która jest świeżo po zdobyciu brązowego medalu Mistrzostw Świata wschodnich sztuk walk hortingu (kickboxing), które odbyły się w Kędzierzynie-Koźlu z udziałem wielu narodowości. Pokazy walki były bardzo efektowne za wszyscy nagrodzili giebułtowską reprezentację wielkimi brawami. Przed godziną 10:00 rozlosowano grupy turniejowe
a były zawodnik Wisły Kraków Piotr Brożek życzył wszystkim powodzenia. Drużyny przystąpiły do rywalizacji na dwóch pełnowymiarowych boiskach w Zielonkach. Rozgrywki trwały od 10:00 do 15:30. Zwyciężyła w karnych ZSTE Skawina, drugi był ZSP Giebułtów. W meczu o trzecie miejsc ZSP Krzeszowice wygrał z ZSiPO Skała, która zajęła czwarte miejsce. Piąte było LO Piekary a szósty ZSRCKU Czernichów. Siódma lokatę zajęło LO Krzeszowice.  GALERIA

WYNIKI ROZGRYWEK:

ROZGRYWK - GRUPA A

ROZGRYWKI – GRUPA B

10:00 ZSP GIEBUŁTÓW – ZSRCKU CZERNICHÓW 2:0 

10:30 ZSRCKU CZERNICHÓW – ZSiPO SKAŁA 3:4

11:00 ZSP GIEBUŁTÓW – ZSiPO SKAŁA 1:0

10:00 ZSP KRZESZOWICE – ZSTE SKAWINA 0:3
10:30 LO PIEKARY – LO KRZESZOWICE 3:0
11:00 ZSP KRZESZOWICE – LO KRZESZOWICE 11:1

11:30 ZSTE SKAWINA – LO PIEKARY 2:0
12:00 ZSP KRZESZOWICE – LO PIEKARY 2:0

12:30 ZSTE SKAWINA  - LO KRZESZOWICE 2:0

TABELA – GRUPA A

TABELA – GRUPA B

1. ZSP GIEBUŁTÓW                 2.6.3:0
2. ZSiPO SKAŁA                      2.3.4:4
3.ZSRCKU CZERNICHÓW        2.0.3:6

1. ZSTE SKAWINA          3.9.8:0
2.ZSP KRZESZOWICE    3.6.13:4
3.LO PIEKARY                3.3.3:4
4.LO KRZESZOWICE      3.0.1:17

PÓŁFINAŁY:

13:00 ZSP GIEBUŁTÓW – ZSP KRZESZOWICE 1:0

13:30 ZSTE SKAWINA – ZSiPO SKAŁA 2:0

MECZ O 5-6 MIEJSCE:

14:00 ZSRCKU CZERNICHÓW – LO PIEKARY 0:3

MECZ O 3-4 MIEJSCE:

14:30 ZSiPO SKAŁA – ZSP KRZESZOWICE 0:3

FINAŁ:

15:00 ZSP GIEBUŁTÓW – ZSTE SKAWINA 0:0 k. 3:4

 

KOŃCOWA KLASYFIKACJA I POWIATOWEGO TURNIEJU O PUCHAR STAROSTY

1. ZSTE SKAWINA        (trener Łukasz Krupnik)

2. ZSP GIEBUŁTÓW     (trener Tomasz Dudek)

3. ZSP KRZESZOWICE  (trener Janusz Duźniak)

4. ZSiPO SKAŁA            (trener Andrzej Zbieżek)

5. LO PIEKARY              (trener Rafał Mucha)

6. ZSRCKU CZERNICHÓW (trener Małgorzata Downar-Zapolska)

7. LO KRZESZOWICE    (trener Małgorzata Adamczyk)

 

Królem strzelców (z 12 bramkami) został Mikołaj Zastawnik (ZSP Krzeszowice).
Najlepszym zawodnikiem Krzysztof Kornaś (ZSP Giebułtów), najlepszym bramkarzem Kamil Ciapa (ZSTE Skawina), a zawodnikiem najlepiej zaawansowanym technicznie Szymon Babiuch (LO Piekary).

W rywalizacji udział wzięło 105 zawodników z 7 szkół powiatowych. Patronat nad turniejem objął pan Starosta Krakowski Józef Krzyworzeka i Starostwo Powiatowe w Krakowie. Twarzą turnieju był były zawodnik Wisły Kraków, 6-krotny mistrz Polski – Piotr Brożek, który powitał wszystkich
i obserwował zmagania piłkarskie. Podziękowania za społeczne wsparcie należą się zabezpieczeniu medycznemu z pełnym zakresem karetki pogotowia Tomaszowi Seweryn z firmy CSR24, ubezpieczeniu turnieju i zawodników Annie Kawa z PZU o.Węgrzce, obiekty użyczył klub Zieleńczanka Zielonki, a za oprawę medialną i spikerkę odpowiedzialny był specjalista od imprez masowych pan Paweł Hetman. Turniej sędziowali arbitrzy z kolegium sędziowskiego w Krakowie  Grzegorz Hamowski i Paweł Sikora. W turnieju pomagała grupa uczniów z koła wolontariatu ZSP Giebułtów na czele z nauczycielem Dorotą Kolembą, bezpieczeństwo na obiektach i przy ciepłych posiłkach gwarantowała Młodzieżowa Drużyna klasy Pożarniczej w Giebułtowie z nauczycielem Bartoszem Grelą oraz pani Teresa Rusinowska, Magda Sokół-Kolarska, Ilona Dziedzic.

 

ZSP GIEBUŁTÓW BRĄZOWYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW ŚWIATA WSCHODNICH SZTUK WALK

ZSP Giebułtów został brązowym medalistą Mistrzostw Świata w konfrontacji wschodnich sztuk walk – w hortingu (kickboxing), do lat 15 i 16, które odbyły się w dniach 25-27 września w Kędzierzynie Koźlu. Reprezentanci szkoły pochodzenia ukraińskiego bracia Roman i Bogdan Bałuszok oraz Juri Fedechko osiągnęli wielki sukces zdobywając medale. Rywalizacja była zacięta, a do Kędzierzyna zjechali zawodnicy z różnych rejonów świata, m.in. Ukraińcy, Rosjanie, Czesi, Słowacy, Serbowie, Chorwaci, Armeńczycy, Węgrzy, Kazachowie, czy Uzbecy. Wyjazd na mistrzostwa był dużym przedsięwzięciem dla szkoły. Od początku września uczniowie brali udział w treningach kickboxingu w klubie „SMOK” na Wiśle, dodatkowo uczniów przygotowywał  trener Andrzej Szewczuk, który wraz z opiekunem drużyny Tomaszem Dudkiem reprezentowali szkołę i kraj na Mistrzostwach.

Horting podzielony jest na cztery części. Pierwsza z nich zbliżona jest do tradycyjnych zapasów,  Drugą są pokazy technik. Trzecią składową są pokazy zawodników, którzy przy muzyce prezentują rzuty oraz rozbijają różne przedmioty. Czwarta to dwubój.- To walka na zasadach zbliżonych do tych z MMA, zawodnicy w pierwszej rundzie toczą pojedynek na macie, druga to gdzie walczący ściągają rękawice i walczą na gołe pięści.  GALERIA FILM1 FILM2

 

GIEBUŁTÓW Z MEDALAMI III STAROŻYTNEJ OLIMPIADY W KRZESZOWICACH

ZSP Giebułtów zdobył trzy medale na osiem dyscyplin sportowych w corocznych Starożytnych Igrzyskach Olimpijskich w Paczółtowicach, które organizuje LO Krzeszowice. Złoty medal zdobyła Aleksandra Wawro w konkursie wiedzy olimpijskiej, Adrianna Kowalska zdobyła brązowy medal w biegu długim (dolichos), a Klaudia Walczak w biegu o długości dwóch stadionów (diaulos).

 

ZSP GIEBUŁTÓW NAGRODZONY W SPORCIE

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2015/2016 szkoła w Giebułtowie otrzymała kolejne sportowe tytuły. Po osiągniętych certyfikatach „Szkoły w Ruchu” przyznanej przez Ministra Edukacji Narodowej „Szkoły z pasją sportową” tym razem  otrzymaliśmy tytuł „WF z Klasą” za całoroczne działania na rzecz wzbogacania zajęć z wychowania fizycznego. Centrum Edukacji Obywatelskiej przede wszystkim doceniło fakt  trudnych warunków szkoły dla realizacji tego przedmiotu.

Drugą nagrodą jest tytuł „Szkoły Sportowych Talentów” za udział w zeszłorocznym 9 miesięcznym konkursie ogłaszanym przez portal sportowe-talenty.pl organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego. Konkurs polegał na aktywizacji sportowej uczniów w kilkudziesięciu zadaniach. Nagrodą, dla najbardziej zaangażowanych uczniów w realizację projektów, osiągnięcia i sukcesy
w zawodach sportowych, jak  również wdrażanie w lekcje alternatywnych form WF będzie zwiedzanie „Drogi zawodnika” i "Drogą VIP” na  stadionie Narodowym w Warszawie  zaplanowane w obecnym roku szkolnym.

 

PIERWSZA POMOC PRIORYTETEM W SZKOLE

GALERIA

Nasza szkoła tradycyjnie dużą wagę poświeciła w roku szkolnym elementom ratownictwa i pierwszej pomocy. Klasa I technikum eksploatacji portów i terminali już w listopadzie przeszła szkolenia z ratownictwa i pierwszej pomocy w ramach projektu Powiatu Krakowskiego i Polskiego Czerwonego Krzyża. Następnie w kwietniu szkolenie odbyła kolejna klasa I technikum agrobiznesu ze specjalnością strażacką i wielozawodowa we współpracy z firmą Coredea i panem Tomaszem Sewerynem. W ramach współpracy z firma Linmed ośrodkiem szkoleniowym medycyny ratunkowej umiejętności i wiedzę odświeżali nauczyciele. Finałem była rywalizacja reprezentacji ZSP Giebułtów w II mistrzostwach pierwszej pomocy, które odbyły się w Skawinie. Szkoła zajęła IV miejsce. Reprezentacja: K.Walczak, N.Wieczorek, D.Kozień, K.Kofin, A.Śliwa, P.Serczyk, G.Figura. Koordynatorem pierwszej pomocy w roku szkolnym był: Tomasz Dudek. 

 

DAWID WILK MISTRZEM W PRZEŁAJOWYM BIEGU LZS – BŁONIA 2015

Uczeń klasy 2th Dawid Wilk wygrał biegi przełajowe na Błoniach krakowskich w ramach wiosennej rywalizacji LZS. 

 

PODSUMOWANIE WF NA BASENIE KLAS PIERWSZYCH

GALERIA

Klasy pierwsze technikum eksploatacji portów i terminali oraz agrobiznesu ze specjalizacja strażacką cześć lekcji z wychowania fizycznego w roku szkolnym 2014-20145 odbywały na basenie. Oprócz nauczania pływania i doskonalenia techniki odbywały się zajęcia z podstaw ratownictwa wodnego. Opiekunami byli: instruktorem pływania Tomasz Dudek i ratownik wodny Bartosz Grela

 

STRAŻACY ZE SZKOŁY W GIEBUŁTOWIE NA RAJDZIE ROWEROWYM I KONCERCIE PECTUSA W ZIELONKACH

W słoneczną niedzielę 7 czerwca, klasa strażacka wraz z klasą technikum eksploatacji portów i terminali ZSP Giebułtów zaprezentowała się na wielkiej imprezie Rajdu Rowerowego zakończonej koncertem zespołu PECTUS w Zielonkach. Dodatkowo uczniowie z Giebułtowa: Mateusz Scelina, Paweł Goraj i Adrian Korpała startujący w Rajdzie Rowerowym, byli pierwszymi którzy rajd ukończyli. Mateusz na mecie był drugi, Paweł trzeci a Adrian czwarty. Trasy były wymagające, do pokonania było 12km i 40km. Klasa strażacka zabezpieczała widowisko a przed koncertem zaprezentowała elementy musztry, pokaz gaszenia pożaru oraz zachęcała chętnych do budowania wieży ze skrzynek, którą zabezpieczali. Konkurencja budowli okazała się bardzo atrakcyjna i gormadziła tłumy chętnych.  GALERIA

Impreza zgromadziła blisko 2 tysiące uczestników a organizatorem była gmina Zielonki wraz z Centrum Kultury Promocji i Rekreacji w Zielonkach i klubem sportowym Zieleńczanka Zielonki na którego obiektach odbyło się wydarzenie.

Film: https://www.youtube.com/watch?v=ABBYP8Ep4ds

Foto: Zielonki.pl i TD

 

DZIEŃ SPORTU – DZIEŃ AKTYWNOŚCI W GIEBUŁTOWIE

GALERIA

15 kwietnia 2015 w naszej szkole cały dzień służył wychowaniu fizycznemu. Otóż w związku z programem WF z Klasą i Szkoła Sortowych Talentów zorganizowano Dzień Aktywności dla wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników oraz społeczności lokalnej. Były rozgrywki w piłce nożnej chłopców, siatkówce, koszykówce oraz prezentowano talenty sportowe uczniów naszej szkoły.

Blisko trzy godzinna rywalizacja piłkarska na mini boisku betonowym pod OSP Giebułtów, dostarczyła wszystkich dużo emocji. Trzy godzinna gdyż zdecydowano, że turniej piłkarski rozegrany zostanie wg nas najsprawiedliwszym systemem każdy z każdym. Zwyciężyła klasa 1 TE, przed 4 TA i 2 TE. Wszystkie mecze odbywały się w sportowej atmosferze a grano fair-play.
W dniu aktywności odbyła się prezentacja talentów sportowych uczniów którzy zachęcali do aktywności sportowej w swojej dyscyplinie:

Waveboarding – czyli jazda na desce z dwoma kołami wspomagana pracą bioder i nóg. Bardzo trudna technika jazdy na desce stworzyła wiele śmiesznych sytuacji. Dyscyplinę propagowała Klaudia Walczak i Aleksandra Wawro.

Monocykl - zaprezentowany przez Pawła Goraja, ucznia klasy III wielozawodowej, jeżdżącego na monocyklu. Paweł uczył się jeździć dwa miesiące a technika podobnie jak waveboarding sprawiła wiele trudności ale i radości próbującym.

Prezenterem siły i zajęć wzmacniających mięśnie był Daniel Napart, uczeń klasy III wielozawodowej. Rower górski MTB również znalazł zwolenników a na namawiał do jazdy na rowerze, uczestnik maratonów i rajdów powiatowych oraz gminnych, uczeń klasy II technikum Szymon Wiśniewski.      

Reprezentant szkoły i Powiatu Krakowskiego w tenisie stołowym, Mateusz Cieślik wraz z Przemysławem Serczykiem prezentowali i zachęcali do gry w tenisa stołowego, a Maciej Sikora (talent sportowy powiatu Krakowskiego 2014 i reprezentant koszykówki ZSP Giebułtów w powiecie) do gry w koszykówke.

Myślenie + Ruch zaprezentowany był przy układaniu kostki Rubika, przez ucznia klasy I technikum Karola Blocha, który przywraca kostce wszystkie kolory na ścianach wg algorytmów w 25 sekund.


Wyniki rozgrywek międzyklasowej piłki nożnej chłopców:

1TA – 1TE 2:1
2TE – 2TH 3:2
1 Z – 2 Z 1:2
4TA – 4TK/TH 2:2
1TA – 2TE 1:2
1TE – 2TH 3:2
2Z – 4TA 1:2
1TA – 2TH 0:1
2TE – 4TK/TH 3:2
1TE – 1Z 1:0
2TE – 4TA 0:1
2Z – 4TK/TH 2:2
1TA – 1Z 0:1
2TH – 2Z 3:2
1TA – 4TA 0:1
1Z – 4TA 0:2
1TA – 4TK/TH 2:2
1TE – 2Z 1:1
2TH – 4TA 0:2
2TE – 1Z 1:1
1TE – 4TK/TH 2:1
1TA – 2Z 3:0
2TH – 4TK/TH 0:1
1TE – 2TE 3:0
2TH – 1Z 2:0
1TE – 4TA 3:2
1Z – 4TK/TH 0:1
2TE – 2Z 2:2

1 miejsce - 1 TE 16pkt.
2 miejsce – 4 TA 16pkt. (bezpośrednio w meczu z 1TE padł wynik 2:3)
3 miejsce – 2 TE 14pkt.
4 miejsce – 4 TH 9pkt.
5 miejsce – 2 TH 9pkt. (mała tabela pomiędzy 3 drużynami z 9pkt.)
6 miejsce – 2 Z 9pkt. (mała tabela pomiędzy 3 drużynami z 9pkt.)
7 miejsce – 1 Z 4pkt.
8 miejsce – 1 TA 4 pkt. (bezpośrednio w meczu z 1 Z padł wynik 0:1).

 

III MIEJSCE ZSP GIEBUŁTÓW W POWIATOWYM TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO

GALERIA

Nasza szkoła zajęła trzecie miejsce w powiatowym turnieju tenisa stołowego chłopców. Turniej odbył się w Skawinie 13.03.2015 a szkołę reprezentowali: M.Cieślik, S.Litwa, M.Rachwał.

 

VI MIEJSCE W POWIATOWEJ SIATKÓWCE CHŁOPCÓW

GALERIA

Reprezentacja ZSP Giebułtów zajęła VI miejsce w powiatowej siatkówce chłopców. Zawody odbyły się w Krzeszowicach, 6.03.2015. Szkołę reprezentowali: P.Serczyk, M.Sikora, D.Kowalski, S.Litwa, P.Kaczmarczyk, M.Gąska, P.Orczyk, S.Imiołek.

 
V MIEJSCE ZSP GIEBUŁTÓW W POWIATOWYM NARCIARSTWIE ALEPEJSKIM

12 lutego na powiatowych zawodach w narciarstwie alpejskim w Harbutowicach ZSP Giebułtów zajął V miejsce. Szkołę reprezentowali: Paulina Witek, Przemysław Serczyk, Tomasz Bogucki, Dawid Kowalski, Łukasz Wiśniewski, Tomasz Stojek, Karol Bloch.

 

II MIEJSCE W TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO

GALERIA

W dniu 4.02.2015 w Zespole Szkół Budowlanych numer 1 ul. Szablowskiego w Krakowie odbył się IX Turniej tenisa stołowego. Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce i obronili pozycje z ubiegłego roku. Startowało 9 szkół podzielonych na trzy grupy 3 – zespołowe. Do fazy finałowej awansowali tylko zwycięzcy grup. Nasza szkoła znalazła się w grupie z ZS nr1 oraz ZSE nr2. Po zaciętych meczach zajęliśmy 1 miejsce i awansowaliśmy do finałów. O wyrównanym poziomie niech świadczy to, że awans wywalczyliśmy lepszym stosunkiem setów.

ZS nr1 – ZSP Giebułtów 1-3
ZSE nr2 - ZSP Giebułtów 2-2
ZS nr1 - ZSE nr2 1-3

Tabela
1. ZSP Giebułtów 3 pkt. (6-5)
2. ZSE nr2 3 pkt. (5-6)
3. ZS nr1 0 pkt.

W fazie finałowej spotkaliśmy się z SMS oraz ZSŁ

ZSP Giebułtów – SMS 1-3
ZSP Giebułtów – ZSŁ 3-1
ZSŁ – SMS 2-2

Tabela Końcowa
1. SMS – 3 pkt
2. ZSP Giebułtów 2 pkt
3. ZSŁ 1 pkt

Szkołę naszą reprezentowali: M. Rachwał, Ł. Nowakowski, M. Cieślik, D. Kowalski

 

II MIEJSCE W POWIATOWEJ KOSZYKÓWCE

Reprezentacja chłopców naszej szkoły zajęła II miejsce w zawodach sportowych powiatowej koszykówki, które odbyły się 27 stycznia w hali sportowej w Piekarach. Nasz zawodnik Konrad Krzywonos uznany został najlepszym zawodnikiem turnieju, otrzymując jednogłośnie MVP. ZSP Giebułtów wygrał trzy spotkania. Poza zasięgiem podobnie jak roku ubiegłym było LO Piekary. GALERIA

MNP turnieju: Konrad Krzywonos

Wyniki naszej reprezentacji:

ZSP Giebułtów – ZSP Krzeszowice 11:2
ZSP Giebułtów – LO Piekary 11:18
ZSP Giebułtów – LO Skawina 11:8
ZSP Giebułtów – ZSTE Skawina 15:14

Tabela:
1. LO Piekary
2. ZSP Giebułtów
3. LO Skawina

 

VI MIEJSCE W BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI W CZERNICHOWIE

Reprezentacja ZSP Giebułtów chłopców i dziewcząt zajęła VI miejsce w biegu Niepodległości w Czernichowie, który się odbył 12.11.2015r. Szkołę reprezentowali: K.Walczak, M.Wiśniewska, J.Buczek, M.Biesiada, S.Czech, D.Siwek.

 

 II i III MIEJSCE NA PODIUM W SZTAFETACH POWIATOWYCH

1 października w Skawinie odbyły się powiatowe sztafetowe biegi przełajowe chłopców i dziewcząt. Nasza reprezentacja lekkiej atletyki dziewcząt zajęła 2 miejsce, za LO Skawina i będzie wspólnie ze zwycięską szkołą reprezentować Powiat Krakowski na zawodach wojewódzkich. Natomiast nasza reprezentacja chłopców zajęła III miejsce za LO Skawina i ZSiTE Skawina.

Reprezentacja ZSP Giebułtów dziewcząt: Klaudia Walczak, Monika Wiśniewska, Justyna Buczek, Emilia Katra, Patrycja Wróbel, Dagmara Kadula, Adrianna Kowalska, Paulina Pietras, Natalia Regulska, Renata Zegiel.

Reprezentacja ZSP Giebułtów chłopców: Przemysław Serczyk, Szymon Litwa, Mariusz Biesiada, Jakub Ziętara, Łukasz Wiśniewski, Arkadiusz Jarosz, Karol Marszałek, Kamil Mazela, Patryk Imiołek, Sebastian Imiołek.

 

II IGRZYSKA OLIMPIJSKIE W KRZESZOWICACH

23 września w Krzeszowicach odbyły się II Starożytne Igrzyska Olimpijskie Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Krakowskiego. Zawody sportowe rozgrywane były na stadionie Świtu Krzeszowice w ulewnym deszczu, który przeszkadzał w rywalizacji wszystkim startującym. Nasz szkoła podobnie jak w tamtym roku punktowała w konkurencjach -co prawda nie tak okazale jak w tamtym roku ale zdobyła 3 medale. Udział w Igrzyskach wzięło wszystkie osiem szkół Powiatu Krakowskiego GALERIA

 • Patrycja Wróbel                    (Dromos – bieg 60m)- brązowy medal
 • Patryk Kaczmarczyk              (Dromos – bieg 60m)- V miejsce
 • Emilia Katra                           (Diaulos – bieg 60m x2 z nawrotem)- VI miejsce   
 • Mariusz Biesiada                  (Diaulos – bieg 60m x2 z nawrotem)- brązowy medal
 • Klaudia Walczak                    (Dolichos – bieg 10 długości stadionu)- V miejsce
 • Maciej Sikora                         (Dolichos – bieg 10 długości stadionów)- VI miejsce
 • Dariusz Jarosz                      (Hoplites dromos – bieg z tarczą)- brązowy medal
 • Daniel Napart                         (Pentatlon – wielobój siłowy)- IV miejsce
 • Szymon Wiśniewski               (konkurs plastyczny) DYPLOM UDZIAŁU
 • Natalia Wieczorek                  (konkurs wiedzy) DYPLOM UDZIAŁU
 • Emil Sawa                              (konkurs recytatorski) DYPLOM UDZIAŁU

 

DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO

W dniu 2 czerwca dyrektor szkoły Stanisława Szumiec zorganizowała w naszej szkole Dzień Sportu i Dzień Dziecka. Po pierwszej lekcji uczniowie, pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych (opadów deszczu)wybiegli na boisko szkolne. Tam nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali, tradycyjnie rywalizację w konkurencjach sprawnościowych. Młodzież startowała w pięciu konkurencjach: biegu wahadłowym, skokach na skakance, żonglerce piłki stopą (chłopcy) podbijanie piłki sposobem górnym i dolnym (dziewczęta), rzuty do kosza oraz konkurencja siły mięśni brzucha. Sędziami byli nauczyciele przedmiotowi. W każdym wyzwaniu uczniowie mogli zdobyć od 1 do 10 punktów, która wyłoniła 10 najlepszych sportowców wśród chłopców i dziewcząt. Po rywalizacji w konkurencjach sportowych rozegrano tradycyjnie mecz siatkówki nauczyciele kontra uczniowie. W deszczu lepsi okazali się uczniowie wygrywając z belframi 2:1 w setach (15:9, 11:15, 16:14).

UCZNIOWIE – NAUCZYCIELE 2:1 (15:9, 11:15, 16:14)

Reprezentacja uczniów: Szymon Litwa, Dariusz Jarosz, Piotr Orczyk, Jacek Tyksiński, Klaudia Walczak, Justyna Buczek, Klaudia Habera
Reprezentacja nauczycieli: Małgorzata Mrugalska, Kazimiera Włodarska-Janik, Agata Hrabia, Renata Figiel, Teresa Rusinowska, Robert Grajny, Tomasz Dudek.

Po meczu pan Zbigniew Baran i Henryk Siudek przygotowali dla wszystkich uczestników kiełbaskę z ogniska. Na uroczystym zakończeniu roku szkolnego zostaną rozdane nagrody dla 10 najlepszych sportowców szkoły.

GALERIA

10 najlepszych sportowców 2013/2014

 

 
MACIEJ SIKORA NOMINOWANY DO TALENTU ROKU

Maciej Sikora, uczeń III klasy Technikum Hotelarskiego, z racji osiąganych sukcesów sportowych, został nominowany do nagrody Talentu Powiatu Krakowskiego i ma szanse na stypendium sportowe w kolejnym roku szkolnym.

18 czerwca na uroczystej Gali Talentów Powiatu, okaże się czy Maciej zwycięży. Trzymajmy więc kciuki za niego.
 

Ostatnie osiągnięcia:

 • I miejsce w Małopolskich Biegach Przełajowych 2014 w Krakowie

 • Mistrzostwo Województwa Małopolskiego w koszykówce mężczyzn z TS Wisła Kraków w kategorii juniorów 2013

 • Półfinalista Mistrzostw Polski w koszykówce mężczyzn z TS Wisła Kraków w kategorii juniorów 2013

 

Maciej Sikora jest dobrym uczniem oraz wybitnym reprezentantem ZSP Giebułtów. Bierze udział prawie we wszystkich szkolnych zawodach sportowych osiągając w nich sukcesy. Angażuje się również w życie szkoły, pomoc dla samorządu uczniowskiego, promocję szkoły a także jest animatorem wielu alternatywnych form wychowania fizycznego. Jest niezwykle skromny i lubiany wśród społeczności szkolnej. Interesuje się sportem w każdym tego słowa znaczeniu. Posiada już kurs dietetyka sportowego.
Uczestnik kilkunastu międzynarodowych turniejów, eventów, imprez koszykarskich w których wspólnie z TS Wisła Kraków osiągał sukcesy.

FILM O NASZYM UCZNIU

 

Najlepsi w wiosennych biegach przełajowych Powiatu Krakowskiego

ZSP Giebułtów okazał się bezkonkurencyjny w zawodach wiosennych biegach przełajowych Powiatu Krakowskiego (kategoria dziewcząt) w Skawinie, które się odbyły w dniu 11 kwietnia 2014.

I miejsce zajęła Klaudia Walczak, II miejsce zajęła Monika Wiśniewska a III miejsce Justyna Buczek, wszystkie dziewczęta uczęszczają do klasy pierwszej eksploatacji portów i  terminali.

W kategorii chłopców III miejsce zajął, jak zwykle wyróżniający się w biegach, Daniel Napart z II klasy wielozawodowej a VI miejsce Przemysław Serczyk z klasy I eksploatacji portów i terminali.

ZSP Giebułtów w kategorii dziewcząt może reprezentować szkołę na zawodach wojewódzkich.

 

XV MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE DLA TENISISTÓW Z GIEBUŁTOWA

Reprezentacja ZSP Giebułtów i Powiatu Krakowskiego w tenisie stołowym (nasza szkoła zwyciężyła w rozgrywkach powiatowych) w składzie: Mateusz Cieślik, Dawid Kowalski, Michał Rachwał zajęła 15 miejsce w wojewódzkich zawodach tenisa stołowego, które odbyły się w Nowym Targu 24 kwietnia 2014.

Nasza reprezentacja w czterech swoich meczach wygrała jeden ze szkołą w Zakopanem (ZSHT), a trzy przegrała z ZSP Gorlice, ZS Sucha Beskidzka oraz z ZS Łącko, co ostatecznie sklasyfikowane zostało na miejscu XV.

W turnieju wzięło udział 18 szkół reprezentujących powiaty.

GALERIA

 

I MIEJSCE W POWIATOWYM TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO

ZSP Giebułtów okazał się najlepszy w powiatowych zawodach sportowych w tenisie stołowym chłopców. Zawody odbyły się 4 kwietnia w Skawinie. Reprezentacja chłopców w składzie: Mateusz Cieślik, Dawid Kowalski, Patryk Kaczmarczyk zdobyła pierwsze miejsce i reprezentować będzie Powiat Krakowski na zawodach wojewódzkich w Nowym Targu. Naszym dziewczętom również należą się duże brawa gdyż zajęły III miejsce w powiecie. Reprezentantkami były: Karolina Nowakowska i Monika Wiśniewska. Tenis stołowy, obok piłki nożnej i siatkówki, należy do najbardziej popularnych dyscyplin sportowych w naszej szkole.

 

PATRYCJA HOSAJA FINALISTKĄ WOJEWÓDZTWA
W ALPEJSKIM NARCIARSKIE ZJAZDOWYM

7 marca reprezentacja ZSP Giebułtów w składzie: Patrycja Hosaja, Przemysław Serczyk, Dawid Kowalski, Paweł Goraj wzięła udział w XII Powiatowych Mistrzostwach w alpejskim narciarstwie zjazdowym (slalom gigant). W klasyfikacji drużynowej szkoła zajęła V miejsce, natomiast
w indywidualnej Patrycja Hosaja zajmując 6 miejsce zakwalifikowała się do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 21 marca na stoku w Kluszkowcach. Pozostali nasi reprezentanci również punktowali: Dawid Kowalski był 10, Przemysław Serczyk 11 a Paweł Goraj 15. Gratulujemy.

GALERIA

 

V MIEJSCE W POWIATOWEJ SIATKÓWCE CHŁOPCÓW

26 lutego 2014r., reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w powiatowych zawodach sportowych w siatkówce chłopców. Ostatecznie uczniowie zajęli w turnieju 5 miejsce.

Reprezentacja ZSP Giebułtów:
Dawid Kowalski, Patryk Kaczmarczyk, Przemysław Serczyk, Szymon Litwa, Dariusz Jarosz, Maciej Sikora, Patryk Dudek, Piotr Orczyk.

 

VI MIEJSCE W POWIATOWEJ SIATKÓWCE DZIEWCZĄT

25 lutego 2014r., reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w powiatowych zawodach sportowych w siatkówce dziewcząt. Ostatecznie uczennice zajęły w turnieju 6 miejsce.

Reprezentacja ZSP Giebułtów:
Patrycja Hosaja, Kinga Hardyn, Klaudia Walczak, Monika Wiśniewska, Justyna Buczek, Sylwia Roś, Wioletta Romuzga, Gabriela Gurbiel, Klaudia Habera

 

III MIEJSCE W POWIATOWEJ KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

28 stycznia 2014 reprezentacja ZSP Giebułtów zajęła III miejsce w powiatowych zawodach sportowych w koszykówce chłopców. W rywalizacji grupowej nasza drużyna wygrała z LO Skawina i przegrała z LO Piekary. Wychodząc z grupy z drugiego miejsca w półfinale przegraliśmy z LO Słomniki i w meczu o trzecie miejsce po efektownej końcówce, zwyciężyliśmy z ZSP Krzeszowice. Najlepiej rzucającym zawodnikiem okazał się Konrad Krzywonos a rozgrywającym Maciej Sikora. Cała drużyna z Giebułtowa zasłużyła na wielką pochwałę za ambicję i serce pozostawione na boisku.
 

KOŃCOWA TABELA ZAWODÓW:

 1. LO SŁOMNIKI
 2. LO PIEKARY
 3. ZSP GIEBUŁTÓW
 4. ZSP KRZESZOWICE
 5. ZSP SKAWINA
 6. LO SKAWINA

Reprezentacja ZSP Giebułtów: 
Konrad Krzywonos, Maciej Sikora, Przemysław Serczyk, Dawid Kowalski, Patryk Dudek, Michał Lewowicki, Arkadiusz Kaczmarczyk, Mateusz Cieślik, Piotr Bryła.

GALERIA

 

Alternatywne formy wychowania fizycznego

WAVEBOARDING W GIEBUŁTOWIE

Kolejną osobą, która na zajęciach zademonstrowała alternatywne formy wychowania fizycznego jest uczennica klasy I technikum eksploatacji portów i terminali Klaudia Walczak. Nasza uczennica zademonstrowała waveboarding. Dyscyplinę sportową, która łączy surfing, snowboard i deskorolkę. Deska na której się poruszamy jest specyficzna gdyż ma tylko dwa niestabilne kółka. Aby jechać należy synchronicznie poruszać nogami i biodrami przez co deska nabiera rozpędu. Klaudia dopiero od pół roku jeździ na desce ale osiągnęła już perfekcję w wielu elementach techniki jazdy na waveboard. Zachęca wszystkich do spróbowania waveboardingu.

FILM

JAZDA NA MONOCYKLU

Uczeń klasy II wielozawodowej Paweł Goraj, prezentuje i zachęca do kolejnej alternatywnej formy wychowania fizycznego jaką jest jazda na monocyklu.

FILM

MISTRZ W UKŁADANIU KOSTKI RUBIKA W GIEBUŁTOWIE

Uczeń klasy I technikum eksploatacji portów i terminali Arkadiusz Jarosz potrafi w niecałą minutę ułożyć słynną kostkę Rubika. Uczeń układając słynną logiczną kostkę, zna wszystkie algorytmy jej układania. Kostka wynaleziona została przez Ernő Rubika w 1974 roku. Rekord Polski w jej układania to 34 sekundy (2012r). Czas Arka to 50s. To kolejna alternatywna forma wychowania fizycznego, którą proponują uczniowie z naszej szkoły.

FILM

 

Kontakt

 • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie
  Osiedle Szkolne 8
  32-085 Giebułtów
 • 12 419-20-19, 419-70-18