• Tekst ETR

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Giebułtowie znajduje się w gminie Wielka Wieś, 11 kilometrów na północ od Krakowa.

Szkoła składa się z:

• głównego budynku
          • internatu (budynku, w którym mieszkają uczniowie)
          • hali sportowej
          • pracowni zawodowych
          • sal egzaminacyjnych
          • małego parku maszyn (zbioru maszyn).

Szkoła jest położona na malowniczym wzniesieniu w krainie zwanej Jurą Krakowsko-Częstochowską.

Niedaleko przebiega szlak turystyczny, który prowadzi z Krakowa do znanych miejscowości: Ojcowa i Pieskowej Skały.

Szkoła znajduje się w miejscu, gdzie jest czyste powietrze i piękne widoki. Jednocześnie można z tego miejsca szybko dostać się do centrum Krakowa.

Obecnie szkoła oferuje wiele nowych kierunków nauki. Oferuje nawet takie kierunki, których nie mają krakowskie szkoły.

Szkoła zapewnia bezpieczeństwo i bardzo dobrą atmosferę pracy.

Szkoła posiada nowoczesne pracownie odpowiednie do kierunków nauki.

Oferowane kierunki nauki to:

• technik hotelarstwa
          • technik eksploatacji portów i terminali
          • technik usług fryzjerskich
          • wielozawodowa szkoła branżowa (przygotowuje do wykonywania wielu atrakcyjnych zawodów).

Szkoła zatrudnia bardzo dobrze wykształconych nauczycieli. Nauczyciele posiadają doświadczenie zawodowe i pedagogiczne.

Nauczyciele są znakomitymi wychowawcami, którzy zajmują się każdym uczniem. Znają problemy uczniów i służą pomocą w rozwiązywaniu tych problemów.

Nauczyciele inaczej pracują z uczniem słabym, a inaczej z uczniem zdolnym. Pomagają wszystkim uczniom w rozwoju i przygotowaniu do dalszego życia.

W szkole działają również koła zainteresowań i są prowadzone różne zajęcia po lekcjach.

Szkoła posiada internat (budynek, w którym mieszkają uczniowie) z nowoczesnymi meblami i urządzeniami.

Uczniowie mają bardzo dobre warunki do nauki i rozwijania swoich zainteresowań.

Uczniowie mogą w wolnym czasie korzystać z najnowszego sprzętu sportowego i multimedialnego. Sprzęt multimedialny to na przykład monitory, komputery czy projektory.