• AKCJE BIBLIOTEKI

• AKCJA.CZYTAJ.PL

Biblioteka szkolna bierze udział w trzeciej edycji projektu „ Upoluj swoją książkę ”pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.  W ramach projektu otrzymaliśmy plakaty  z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Aby mieć dostęp do  książek, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na żółtych plakatach. Po zeskanowaniu kodu QR otrzymujemy darmowy dostęp do 12 książek w formie e-booka i audiobooka. Otrzymany czas dostępu trwa do 4 grudnia 2019 r.
          Żółte plakaty  wiszą  w kilku miejscach w szkole. Zachęcamy do  czytania.

Przedstawiamy trzy najlepsze zdjęcia, które wyłoniliśmy w konkursie "Sleeveface",

organizowanego w ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca
          Bibliotek Szkolnych brzmi:
          „Książka to przyszłość”.

Biblioteka Szkolna ogłasza konkurs międzyklasowy na SLEEVEFACE, czyli zdjęcie przedstawiające osobę fotografowaną z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. W efekcie otrzymuje się złudzenie prezentujące kreatywne i śmieszne połączenie naszej osobowości z ukrytym książkowym alter ego. W Sleeveface potrzebna jest jedynie wyobraźnia i aparat. Dobra zabawa gwarantowana!

REGULAMIN

Biblioteka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020 i uzyskała wysoką dotację.

Za pieniądze z programu nasza biblioteka  może kupować książki, które nie są podręcznikami. Książki te przeznaczone są przede wszystkim dla uczniów, czyli mają to być lektury, którymi autentycznie są zainteresowani, bliskie ich doświadczeniom w poznawaniu
          i rozumieniu współczesnego świata.

Książki te swoją fabułą powinny rozbudzać ciekawość młodego czytelnika otaczającą go rzeczywistością i inspirować do twórczego działania. Dzięki temu nasz szkolny księgozbiór wzbogaci się o atrakcyjne pozycje, w szczególności nowości czytelnicze  i lektury szkolne.

Zapraszamy wszystkich do włączenia sie w działania zaplanowane do realizacji Narodowego Programu rozwoju czytelnictwa.

„PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE”

Szanowni Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły, Rodzice!

Biblioteka szkolna zaprasza do wzięcia udziału w 4 edycji akcji
          Podaruj książkę bibliotece”!

- Chcesz i możesz sprawić radość naszym czytelnikom?

- Masz w domu książkę, którą warto przeczytać?

- Chcesz, aby inni ją przeczytali?

- Koniecznie przynieś ją i podaruj szkolnej bibliotece!

Celem akcji jest wzbogacenie księgozbioru biblioteki o ciekawei wartościowe pozycje książkowe. Wystarczy nawet jedna uwolniona książka z własnej kolekcji, by ucieszyć  wszystkich czytelników.
          Pamiętaj - książka czytana żyje dłużej.

Mamy nadzieję, że akcja spotka się
          z życzliwym przyjęciem i zainteresowaniem.

Za wszystkie dary serdecznie dziękujemy!

Regulamin akcji:

1. Akcja rozpoczyna się z dniem ogłoszenia tj.02.10.2017r.
          2. W ramach akcji do biblioteki można przekazać lektury, literaturę popularnonaukową, książki beletrystyczne itp.
          3. Stan książek powinien być dobry.
          4. Najlepiej, gdyby to były książki wydane po 2000 roku.

BOOKCROSSING -   "ruchoma biblioteka"

"Książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane."

W naszej szkole od dłuższego czasu działa akcja "Bookcrossingu".

W sali polonistycznej nr 2 czekają na Was książki,

które można ze sobą zabrać bez żadnych zobowiązań, przeczytać, podać dalej.

Do naszego miejsca bookcrossingowego można donosić książki i gazety,

których już nie potrzebujecie, a komuś innemu mogą sprawić wiele radości.

Uwalniajmy książki, dzielmy się z innymi radością czytania!

SPOTKANIE Z RODZICAMI 14 listopada 2017r.

W dniu 14 listopada 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z rodzicami w ramach realizowanego Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Na początku omówiliśmy szczegóły realizowanego projektu i przybliżyliśmy propozycje książkowe, które trafią do księgozbioru biblioteki a następnie podczas prezentacji multimedialnej przedstawiliśmy pozytywny wpływ czytelnictwa na rozwój dzieci i młodzieży.

Podsumowaniem spotkania z rodzicami była podjęta dyskusja na temat "Dlaczego warto czytać".

Wspólna realizacja projektu edukacyjno - kulturalnego „Cyfrowe Zombie” w ramach realizacji NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA

Za nami pierwsze zajęcia!

Misja 1 „Podstawowe umiejętności potrzebne do przetrwania” – zakończona sukcesem!

W ramach współpracy międzybibliotecznej grupa uczniów z naszej szkoły rozpoczęła cykl spotkań w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielkiej Wsi.

Nowatorskie i ciekawe zajęcia „Cyfrowe Zombie” oparte są o fabularną metodę gry z wykorzystaniem elementów pochodzących z pop kultury, które mają na celu zapoznanie się z biblioteką, wzmocnienie umiejętności wyszukiwania źródeł, rozwój umiejętności wyszukiwania konkretnych informacji, wzmacnianie umiejętności czytania ze zrozumieniem  i analizy informacji, wzmacnianie umiejętności tworzenia krótkiego tekstu.

W trakcie wykorzystywane są różne metody pracy. Cykl jest pomyślany jako zamknięta całość – każde spotkanie to jedna misja, która łączy się tematycznie z poprzednią Zajęcia prowadzi Pani Aleksandra Socha.  GALERIA