• Zał.5

• WYJŚCIE NA LODOWISKO

W dniu 26 lutego 2014r.,  młodzież z naszej szkoły wzięła udział w pozalekcyjnych zajęciachna lodowisku Origo w Krakowie.  32 uczniów oprócz jazdy na łyżwach miało szansę spróbowania swoich możliwości w hokeju na lodzie. Uczniowie, rozpoczęli od 20 minutowej prezentacji multimedialnej na temat łyżwiarstwa i hokeja na lodzie. Specjalnie na tą okazję zaproszono zawodnika ligi hokeja i przy współpracy z lodowiskiem Origo użyczono dwie jednostki treningowe tafli dla naszej szkoły.

Młodzież zapoznała się z zasadami bezpieczeństwa, przepisami gry i sędziowania. Następnie zaprezentowane zostały ubiory i sprzęt hokeisty. Po tym czasie przyszła kolej na uczniów, którzy przebrali się i przystąpili do rozgrzewki na lodzie czyli prostych ćwiczeniach przygotowujących organizm do jazdy na łyżwach. Większość uczniów potrafiła jeździć na łyżwach ale niektórzy po raz pierwszy mieli szansę być na lodowisku. Odbył się konkurs elementów stylów łyżwiarskich i konkurs jazdy po slalomie a także była szansa prowadzenia krążka podczas jazdy na łyżwach.

Dużą radością dla uczniów była sama jazda po lodowisku, gdzie aktywnie i we własnym gronie spędziliśmy popołudnie.