• Zał.4

• WYJŚCIE NA JAZDĘ KONNĄ DO STADNINY BOTOJA

W dniu 22 marca 2014 r., młodzieży z naszej szkoły zaproponowaliśmy  aktywną formę wypoczynku na świeżym powietrzu-naukę jazdy konnej. W ramach współpracy ze stadniną "BOTOJA" 20 uczniów mogło poznać ten rodzaj sportu, który gwarantuje poprawę ogólnej kondycji fizycznej, modeluje sylwetkę, pozwala zgubić zbędne kilogramy, oraz daje szansę na nawiązanie jedynej w swoim rodzaju więzi, jaka może wytworzyć się między koniem, a człowiekiem.

Przygodę z końmi rozpoczęliśmy  od jazdy na lonży. Jazda taka trwała 30 minut i był to etap, który pozwolił opanować jeźdźcom podstawowe zasady jazdy i współpracy ze zwierzęciem.

W czasie trwania zajęć młody jeździec był cały czas pod opieką instruktora, który poświęcał mu cały swój czas i uwagę. Uczniowie poznali również  podstawowe zasady żywienia i prowadzenia konia w stadninie.

Tak poprowadzona forma wychowania fizycznego w malowniczych terenach dostarczyła niezapomnianych wspomnień w siodle i nie tylko.