Nawigacja

 • Wystawa poświęcona Stanisławowi Wyspiańskiemu

  We wtorek 8 maja 2018 r. grupa młodzieży z klasy 2 Technikum Eksploatacji Portów i Terminali oraz 2 Technikum Hotelarstwa udała się do Muzeum Narodowego, aby obejrzeć wystawę poświęconą Stanisławowi Wyspiańskiemu. Malarz, pisarz, scenograf, grafik, reformator teatru, człowiek wielostronnie utalentowany, jeden z tych, którzy zmieniają rzeczywistość zastaną, przez całe swe życie obcował ze sztuką w różnych jej odsłonach. 38 lat krótkiego i tragicznego życia (od bardzo trudnego dzieciństwa, po śmierć na syfilis) zaowocowało zdumiewającą ilością dzieł. Do ostatnich dni tworzył. Kiedy nie miał już władzy w rękach kazał przywiązywać sobie deski do ramion, a do nich narzędzia do rysowania. Kiedy nie mógł już malować, dyktował utwory literackie. W Muzeum Narodowym można aktualnie podziwiać blisko 500 (z liczących około 900) pozycji zbioru prac tego artysty. Opuszczając muzeum trudno odmówić sobie tej przyjemności i nie zerknąć, choćby tylko przez chwilę, na „Damę z gronostajem”. Pogrążona w półmroku wygląda, jak zawsze, zachwycająco. Dziękujemy Ci, Mistrzu Leonardo oraz Tobie, Książę Adamie Jerzy Czartoryski, za ten cenny klejnot w naszych zbiorach narodowych. GALERIA

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Dzień otwarty naszej szkoły

 • III Powiatowy Turniej Piłki Nożnej

  Na stadionie sportowym w Modlniczce rozegrany został III Powiatowy Turniej Piłki Nożnej chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Krakowskiego. Impreza odbyła się pod patronatem starosty Wojciecha Pałki i wójta gminy Wielka Wieś Tadeusza Wójtowicza, a patronat medialny nad turniejem objął serwis Futbol-Małopolska.

  Czytaj więcej

 • Warsztaty zawodowe

  W marcu 2018r w ZSP Giebułtów odbyły się Warsztaty zawodowe, które rozpoczęły się szkoleniem dotyczącym pisania projektów unijnych. Następnie dr n. wet. Maria Zoń przeprowadziła ćwiczenia  rozpoznawania chorób pszczół z użyciem mikroskopów. Warsztaty zostały zakończone przez Pana Mariusza Chachułę pracownika z ZSR CKP w Pszczelej Woli, wykładem dotyczącym wychowu matek pszczelich. Słuchacze byli bardzo zadowoleni z przebiegu zajęć i prosili o ponowną organizację podobnych spotkań. GALERIA

 • PRAWDZIWA WIOSNA !

  Pszczelarze ostro pracują. Podczas zajęć wykonali nowe ogrodzenie wokół pasieki. Pszczoły również zostały nakarmione i napojone.  Mamy nadzieję na dobry rok. GALERIA

 • Konferencja zawodowa

  W dniu 10.03.2018r. w ZSP w Giebułtowie odbyła się   Konferencja zawodowa. Słuchacze kwalifikacyjnych kursów zawodowych: pszczelarze, ogrodnicy oraz absolwenci pierwszej edycji kursów, obecnie technicy pszczelarze uczestniczyli w wykładach i warsztatach poświęconych roślinom miododajnym.

  Pani dr inż. Monika Fijołek, wykładowca z naszej szkoły, specjalista z dziedziny ziół,  przedstawiła kolekcję zielnych roślin miododajnych i leczniczych. Pani Monika jest  doktorem nauk rolniczych, pasjonatką uprawy ziół i ziołolecznictwa. Projektuje i tworzy ziołowe ogrody przydomowe i klasztorne. Rysuje zioła. Gotuje wspaniałe ziołowe potrawy. Jest autorką  wielu publikacji, min. „Zioła na odporność”, „Zioła w domowym ogrodzie” „ Ziołowe skarby polskiej ziemi”.   GALERIA

  W naszej szkole gościliśmy również autora „Wielkiego atlasu roślin miododajnych” – profesora Zbigniewa Kołtowskiego. Pan profesor pracuje w Zakładzie Pszczelnictwa w Puławach, jest kierownikiem Pracowni Zapylania Roślin. Współpracuje z wieloma organizacjami krajowymi i zagranicznymi:

  -Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
  - Krajowe Centrum Roślinnych Zasobów Genowych
  - Pszczelnicze Towarzystwo Naukowe
  - Polski Związek Pszczelarski

  - Plant Introduction Station Iowa State University, Ames, Iowa, USA
  - Global Science Book - Functional Plant Science and Biotechnology
  - KoreanJournal of Apiculture.

  http://www.opisik.pulawy.pl/?q=node/19

  Słuchacze i nauczyciele  uczestniczyli w wykładzie o znaczenie pożytków pszczelich i oznaczaniu wartości pszczelarskiej roślin miododajnych. Pan prof. poprowadził również warsztaty o zaprószeniu miodów pyłkiem ( dla niewtajemniczonych pszczelarze uczyli się rozpoznawania pyłku roślin miododajnych w próbkach miodu).

  Tradycyjnie nie wyczerpaliśmy  tematu , dlatego 17.03.2018r. wyposażeni w mikroskopy czekamy na  panią dr nauk wet. Marię Zoń oraz pana Mariusz Chachułę – tym razem będziemy pogłębiać wiedzę o chorobach pszczół.

 • Razem możemy więcej!

  Umowa o wzajemnej współpracy naszej szkoły oraz Gminy Wielka Wieś stała się faktem.
  Zacieśnianie wzajemnych kontaktów, podejmowanie wspólnych przedsięwzięć m.in. edukacyjno – wychowawczych skierowanych do młodzieży, wspieranie inicjatyw obywatelskich, w tym naukowych i organizacyjnych promujących kulturę oraz tradycję - to główne założenia, które będą przyświecać naszej współpracy.

  Jesteśmy podekscytowani - razem możemy więcej!

  Nasza szkolna reprezentacja na czele z dyrektorem Paweł Sikora, Tomasz Dudek oraz przedstawicielka samorządu uczniowskiego Anna Szlachta.
  Ze strony Gminy umowę podpisał Wójt Tadeusz Wójtowicz. GALERIA

 • Zajęcia hotelarzy w Radiu Kraków

  W dniu 7 marca 2018 roku uczniowie z klasy 3TH wraz z opiekunem mgr Agnieszką Kopijką, odbyli zajęcia i warsztaty w Radiu Kraków.

  Wszyscy byliśmy zachwyceni studiami emisyjnymi, newsroomem i  nowoczesnym studiem nagraniowym. Szczegółowo przypatrywaliśmy się pracy dziennikarzy. W tajniki ich pracy wprowadził nas pan Robert Konatowicz. Za co serdecznie dziękujemy!

  Radio Kraków to jedna z samodzielnych rozgłośni Polskiego Radia, nadająca całodobowy program regionalny na teren województwa małopolskiego. Siedziba rozgłośni mieści się w nowoczesnym gmachu przy al. Słowackiego 22 w Krakowie. GALERIA

 • Jest zgoda na umowę partnerską!

  Miło nam poinformować o podjęciu współpracy pomiędzy naszą szkołą powiatową a Gminą Wielka Wieś, na której terenie mamy swoją siedzibę, co zostało oficjalnie potwierdzone na sesji przez Radę Gminy Wielka Wieś w dn. 27.02.2018 r. 
  Nasi przedstawiciele Tomasz Dudek i Magdalena Sokół-Kolarska opowiadali radnym o pomysłach na współpracę oraz przedstawili nową ofertę edukacyjną, którą prezentujemy na naszej stronie w zakładce Rekrutacja. Na spotkaniu poruszono również temat planowanej, ale opóźniającej się budowy hali pneumatycznej przez Starostwo Powiatowe - o tym temacie napiszemy więcej już wkrótce! 
  Kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy o współpracy partnerskiej przez Wójta GminyTadeusza Wójtowicza oraz naszego dyrektora Pawła Sikorę, o czym będziemy Was informować. 
  Trzymajcie kciuki za dobrą i owocną współpracę!

  Jest zgoda na umowę partnerską! - Obrazek 1

 • Spotkanie uczniów z przedstawicielami PUP

  W ramach realizacji przyznanego przez Powiat Krakowski projektu: Tworzenie oraz rozwój Centrów Kompetencji Zawodowych młodzież naszej szkoły korzysta z możliwości udziału w różnych kursach dających dodatkową wiedze i umiejętności. Jednym z nich realizowanym w ciągu całego roku jest doradztwo zawodowe. W ramach spotkań indywidualnych młodzież może dowiedzieć się jak być lepiej przygotowanym do wejścia na rynek pracy. Ponieważ aktywność - a nie czekanie z założonymi rękami, dostępność informacji i chęć ich wykorzystania to szansa na lepsze perspektywy zawodowe. Jedną z instytucji wspierających szkołę w dostarczaniu młodzieży aktualnych informacji przydatnych w planowaniu drogi zawodowej jest Powiatowy Urząd Pracy. W trakcie indywidualnych spotkań z doradcą zawodowym mgr inż. Małgorzatą  Mrugalską  młodzież  zgłosiła zainteresowanie projektami dla młodych, które to właśnie realizuje PUP. 30.01.2018r. w ZSP w Giebułtowie odbyło się spotkanie uczniów klas IV technikum oraz klasy III szkoły zawodowej z przedstawicielami PUP - panią Anetą Szczepańską oraz panem Józefem Gilem. Głównym celem spotkania było przedstawienie przyszłym absolwentom jak Urząd Pracy może wesprzeć w uzupełnieniu wiedzy, umiejętności, kwalifikacji przyszłych pracowników organizując szkolenia, staże czy zapewniając inne możliwości dotarcia do pracodawcy. Z bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży spotkała się informacja o możliwości pozyskania środków na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej - bo najważniejsze to mieć dobry pomysł na siebie i swoją  przyszłość. GALERIA

 • WIGILIA SZKOLNA

  W dniu 22 grudnia na świetlicy szkolnej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Giebułtowie obyła się Wigilia Szkolna nauczycieli, pracowników oraz uczniów. W tym roku dla całej społeczności szkolnej program przygotowała klasa III technikum eksploatacji (wychowawca Tomasz Dudek). Następnie wysłuchano słów Dyrektora szkoły Pawła Sikory oraz księdza proboszcza Stanisława Guta. Po przemówieniach wszyscy wspólnie składali sobie życzenia, łamali się opłatkiem i zasiedli do stołu, na którym czekały tradycyjne potrawy. GALERIA

 • „Gwiazdka dla Zwierzaka”

  Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, wzięli udział w akcji „ Gwiazdka dla Zwierzaka”, która ma na celu pomoc schronisku dla bezdomnych zwierząt. 21 grudnia przekazali dla schroniska zebrane karmy, koce oraz słomę i otrzymali certyfikat Dobrego Serca.

 • Projekt edukacyjno-kulturalny „Cyfrowe Zombie”

  Wspólna realizacja projektu edukacyjno - kulturalnego „Cyfrowe Zombie” w ramach realizacji NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA

  Za nami pierwsze zajęcia! 
  Misja 1 „Podstawowe umiejętności potrzebne do przetrwania” – zakończona sukcesem!

  W ramach współpracy międzybibliotecznej grupa uczniów z naszej szkoły rozpoczęła cykl spotkań w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielkiej Wsi.

  Nowatorskie i ciekawe zajęcia „Cyfrowe Zombie” oparte są o fabularną metodę gry z wykorzystaniem elementów pochodzących z pop kultury, które mają na celu zapoznanie się z biblioteką, wzmocnienie umiejętności wyszukiwania źródeł, rozwój umiejętności wyszukiwania konkretnych informacji, wzmacnianie umiejętności czytania ze zrozumieniem i analizy informacji, wzmacnianie umiejętności tworzenia krótkiego tekstu. 
  W trakcie wykorzystywane są różne metody pracy. Cykl jest pomyślany jako zamknięta całość – każde spotkanie to jedna misja, która łączy się tematycznie z poprzednią
  Zajęcia prowadzi Pani Aleksandra Socha.   GALERIA

 • Konferencja Pszczelarska

  W dniu 2 grudnia 2017r. w ZSP im. W. Witosa odbyła się Konferencja Pszczelarska z udziałem słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych R.04 Prowadzenie produkcji pszczelarskiej, R.17 Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej i pszczelarskiej oraz absolwenci KKZ, którzy jako pierwsi w naszej szkole zdobyli  tytuł technika pszczelarza. Honorowym gościem był prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Krakowie – pan Wojciech Spisak.
  Prelegentami na  konferencji byli znamienici goście znani w środowisku pszczelarskim:
  – prof. dr hab. Krystyna Czekońska,
  – dr n. wet. Maria Zoń,
  – mgr inż. Jerzy Żwirski,
  W tym dniu szkoła wydała zaświadczenia o ukończeniu kursu 21 słuchaczom, którzy w najbliższej sesji styczniowej przystąpią do egzaminów organizowanych w naszej szkole przez Okręgowa Komisję Egzaminacyjną.
  Szczególne podziękowania za zaangażowanie, za życzliwe wsparcie, za pomysły, które budują pozytywny wizerunek zawodu pszczelarz otrzymali Państwo: Aleksandra i Marian Opokowie, Arkadiusz Klimczyk, Olaf Lachman, Jakub Niewdana, Wiesław Wieczorek, Agnieszka Wójtowicz.
  Dziękujemy przedstawicielom Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Krakowie za możliwość zakupu literatury fachowej oraz wystawcom profesjonalnego sprzętu pszczelarskiego  - Firmie "Kokoszka"
  Wszystkim pszczelarzom z okazji święta ich  patrona św. Ambrożego składamy serdeczne życzenia:dużo wytrwałości w realizacji zamierzeń związanych z pasją oraz satysfakcji z pracy z pszczołami. GALERIA
   

 • SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

  1 grudnia 2017 nasi wolontariusze  wzięli udział w corocznej bożonarodzeniowej zbiórce żywności dla "Banków żywności". Opiekunem grupy była mgr Marta Kańka.

 • CYBERPRZEMOC BEZPIECZNA +

  Uczniowie ZSP w Giebułtowie byli uczestnikami projektu "Cyberprzemoc" Bezpieczna+  trwającego od października do listopada 2017r. Wychowankowie mogli wziąć w nim udział  dzięki wsparciu Rządowego Programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach "BEZPIECZNA +"
  Projekt ma na celu zapoznanie uczniów z zagrożeniami mogącymi ich spotkać w Internecie. Projekt poprzez zadanie związane z zainteresowaniem uczniów  jakim jest fotografia będzie oswajał ich z ochronną danych osobowych, ochroną praw autorskich, oraz niebezpieczeństwami w sieci.   Od 26 listopada do 28 listopada uczniowie klas I, II I III  Technikum Hotelarstwa oraz Eksploatacji Portów i Terminali uczestniczyli w warsztatach fotograficznych w Bukowinie Tatrzańskiej. Wychowankowie mogli w teoretyczny i praktyczny sposób poznać tajniki fotografii.  Po szkoleniu w profesjonalnym studio fotografii potrafią ustawić aparat tak by wykorzystać 100% jego potencjału. Przesłona i ISO nie są już tajemnicą. W prosty sposób potrafią edytować zdjęcie i nauczyli się podstaw programu Adobe Photoshop. Wycieczka górska na „Polanę Rusinową” gdzie rozpościera się piękny widok na Tatry dała nieskończone możliwości wykorzystania naszej wyobraźni, entuzjazmu i energii. Podróż po Zakopiańskich Krupówkach z profesjonalnym fotografem pozwoliła na poznanie fantastycznych plenerów oraz zdobycie praktycznych umiejętności. GALERIA

 • Szkolenie dla nauczycieli przedmiotów zawodowych z hotelarstwa

  GENERAL MANAGER HORECA to zaawansowany kurs menedżerski. Celem szkolenia było podniesienie kwalifikacji w zakresie zarządzania, psychologii tworzenia zespołu, organizacji pracy zespołu, tworzenia systemu Customer Relationship Management w gastronomii i hotelarstwie. Z wynikiem pozytywnym  szkolenie ukończyły: Agnieszka Kopijka i Agata Łagoda. GALERIA

 • SPOTKANIE Z COOLTURĄ

  W środę 24 listopada klasy II TE i II TH wraz z wychowawcą p. Moniką Porębską oraz historykiem p. Martą Kańką, wybrały się do Kina Pod Baranami oraz do Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach. Wspólne wyjście stało się okazją do obcowania z kulturą na najwyższym poziomie. Zwiedzanie galerii poprzedzone było projekcją filmu „Twój Vincent”. Mimo rozbieżnych opinii na temat filmu, wszyscy byli zgodni, że przedstawiona historia artysty, poruszająca muzyka oraz żywa kolorystyka nie pozostawia odbiorcy obojętnym. Po krótkim spacerze po Rynku, wzbogaconym ciekawostkami przewodnika miejskiego, uczestnicy wycieczki przeszli do GaleriiSztuki Polskiej XIX wieku. Największe wrażenie wywarły na młodzieży dzieła zebrane w salach Siemiradzkiego i Chełmońskiego. „Szał uniesień” Władysława Podkowińskiego, „Czwórka” Józefa Chełmońskiego, „Pochodnie Nerona” Henryka Siemiradzkiego czy „Śmierć Ellenai” Jacka Malczewskiego, to tylko niektóre arcydzieła, dla których koniecznie trzeba tutaj przyjść. (Polecamy darmowe wejścia w niedziele)  GALERIA

 • Obsługa konsumenta w wykonaniu hotelarzy

  Uczniowie klasy 3th w ramach przedmiotu „Pracownia obsługi konsumenta” poznają zasady układania jadłospisów, wyposażenie wykorzystywane podczas obsługi gości w zakładach żywieniowych, metody i techniki przygotowania śniadań w obiektach hotelarskich. Na ostatnich zajęciach głównym zadaniem było przygotowanie śniadania kontynentalnego. Wskazówek udzielała nauczycielka przedmiotów zawodowych, pani mgr Agnieszka Kopijka. GALERIA

strona:

Kontakt

 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie
  Osiedle Szkolne 8
  32-085 Giebułtów
 • 12 419-20-19, 419-70-18