• TYTUŁ MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ - SZKOŁA W RUCHU !

• ZSP GIEBUŁTÓW SZKOŁĄ W RUCHU

Ogólnopolska akcja Ministra Edukacji Narodowej "Ćwiczyć każdy może"

6 czerwca 2014 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie został nagrodzony i odebrał z Ministerstwa Edukacji Narodowej honorowy certyfikat "Szkoła w Ruchu" w ramach projektu Ministra Edukacji Narodowej "Ćwiczyć każdy może".

Aby otrzymać honorowy tytuł należało aktywnie wykazać się w roku szkolnym wykonując zadania z dziewięciu obszarów, podzielonych na dwie kategorie Ruchu w szkole i poza szkołą.
           W kategorii Ruchu w szkole należało: przeprowadzić ciekawe zajęcia z WF, świadczące o dobrej praktyce szkolnej, wykazać alternatywne formy wychowania fizycznego, zaznaczyć praktykę edukacji zdrowotnej, udokumentować doskonalenie zawodowe  i kwalifikacje nauczycieli, organizować pozalekcyjne zajęcia sportowe
          W kategorii Ruchu poza szkołą należało: przeprowadzić konkurs lub zorganizować  turniej, odkrywać pasję i talenty uczniów, ukazać aktywność z udziałem rodziny, zorganizować aktywny wypoczynek lub wycieczkę.

Dla ZSP Giebułtów jest to duże wyróżnienie gdyż nasza szkoła nie posiada sali gimnastycznej, jednak nasi uczniowie są bardzo aktywni oraz biorą udział w zawodach sportowych gdzie także osiągają sukcesy.

Certyfikat Szkoła w Ruchu odebrała wraz z gronem uczniowskim odebrała dyrektor szkoły Stanisława Szumiec wraz z koordynatorem projektu, nauczycielem WF Tomaszem Dudkiem i nauczycielami Bartoszem Grelą i Agatą Łagodą.